Všechny kurzy

Cena: Zdarma

Počet lekcí:
16

Celková délka videí:
37 min

Certifikát absolventa, Neomezený přístup

Co se v kurzu naučíte

Darovat na dobročinné účely se i u nás opět stává normální a práce s dárci neodmyslitelnou součástí vedení a řízení neziskových organizací. Udělejte si jasno v tom jak začít a co to obnáší.

Dostatek zdrojů, aby naše občanská iniciativa nebo neziskovka mohla dělat to, co považuje za správné, způsobem, který považuje za nejlepší. Dostatek projektově nevázaných prostředků a nezávislost na veřejných dotacích. To zní jako pohádka...

Přitom je to vlastně dobrý popis cílů činností, kterým dohromady říkáme „fundraising“. A tak vás zavedeme do pohádky, kde slovo na „f“ přestane být slovem neslušným, dozvíte se, jak na to, jak začít a jak práci s dárci rozumět, abyste ji mohli dělat dobře a úspěšně.

Kurz je určen začínajícím fundraiserům, studentům, manažerům a členům správních rad neziskových organizací, které se rozhodly začít pracovat se soukromými dárci.

Jeho cílem je:

  • Představit fundraising jako obor činnosti a jako profesi.
  • Nabídnout základní orientaci v tom, co tento obor obnáší.
  • Představit základní principy fundraisingu.
  • Shrnout, bez čeho se neobejde nezisková organizace, když se chce fundraisingu věnovat.
  • Ukázat, jak fundraising začlenit do chodu organizace, jaké je jeho místo.
  • Shrnout základní motivace dárců.
  • Představit logiku argumentace pro dárce.
  • Vysvětlit model fungování fundraisingu jako porfolia souvisejících čínností, jako plán společné cesty, kterou nabízíme dárcům.
  • Zpřehlednit základní zdroje.
  • Ukázat základní metody fundraisingu.
České centrum fundraisingu

České centrum fundraisingu

Nezisková organizace

České centrum fundraisingu je předním odborníkem na podporu a rozvoj organizací občanské společnosti v České republice, ve střední a … číst více východní Evropě a dalších zemích, které procházejí demokratickou transformací. Pomáháme lídrům občanské společnosti v České republice, ve střední a východní Evropě a v dalších zemích, které procházejí demokratickou transformací, získat potřebné sebevědomí, schopnosti a dovednosti, aby dokázali dostát své roli a naplnit smysl vlastní svobody. Více na webu.

Česká spořitelna

Česká spořitelna

Banka

Jsme moderní bankou orientovanou na drobné klienty, malé a střední firmy, města a obce. Máme nezastupitelnou roli ve financování velkých … číst více korporací a v poskytování služeb v oblasti finančních trhů. Krok za krokem je náš program sociálního bankovnictví  určený pro sociálně zaměřené neziskovky a ty, jejichž podnikání má sociální přesah. Díky zkušenostem s prací pro neziskový sektor dokážeme porozumět vaším potřebám a pomůžeme vám najít řešení v bankovním světě. Nabízíme nejenom vhodně přizpůsobené bankovní produkty, ale i mnohé rozvojové nástroje, jako například FRIN.

Jak kurz probíhá?

Nejde o nic složitého. Čeká vás několik krátkých videí, která mohou být doplněna pracovními sešity, kvízy nebo jinými materiály ke studiu. Na videa se můžete podívat kdykoliv. Stačí jen být připojení k internetu.

Čeká vás závěrečný test, který prověří, co jste se naučili. Za absolvovaný kurz získáte certifikát o absolvování. Test můžete zkoušet i víckrát, tak žádný stres.

Stačí v závěrečném testu získat aspoň 80 %. Certifikát zůstane uložený u absolvovaného kurzu, kdykoliv připravený ke stažení.

Je to doklad o tom, že na sobě pracujete víc, než je běžné. To vám pomůže vyniknout mezi dalšími lidmi, kteří mají zálusk na stejné pracovní místo, nebo v rámci sebe-prezentace. Nejlépe využijete certifikát ve svém životopisu (např. na Linkedin a Jobs.cz) nebo jako vytištěný dokument mezi vašimi dalšími vzdělávacími úspěchy.

Ano, lekce můžete studovat opakovaně, také je můžete přeskakovat a následně se k nim vracet. Ať už kurz zakončíte úspěšně nebo neúspěšně, můžete ho libovolně opakovat.

Osnova kurzu

Hodnocení kurzu

82 %
45 hodnocení

Lukáš Bílek

Líbilo se a je užitečné


Jiří Fiala

Moc díky, pomohlo, nasměrovalo i pobavilo.


Lenka Ježková

Díky, velmi dobrý kurz, který udrží v pozornosti netradičním podáním. "Škola hrou" platí v každém věku.


Jana Morávková

Hravě pojetý kurz zajímavého tématu.
Děkuji za kurz


Růžena Čechová

Základní informace, ale nelíbilo se mi podání videí. Moc mě to nebavilo.


Lucie Sněžná

Hezky spracovaný kurz. Příjemně a srozumitelně podaný výklad. Pohádkové postavy obohatily téma.


Michal Kopecký

Nesympatické postavy, ještě horší hlasy. Prakticky jsem si nic nedozvěděl.


Tomáš Kučera

V prvních lekcích jsem si myslel, že to vypnu. Tu formu jsem nemohl skousnout. Ale pak se to změnilo. Nakonec jsem se u kurzu skvěle bavil, samozřejmě vedlo toho, že jsem si znovu prošel obecné zásady, na které, byť je znám, zapomínám nebo si je jednoduše neuvědomím do důsledku.


Milada Cigánková

Srozumitelně vysvětlené - díky!


Eva Popílková

Kurz je zajímavý a přehledný, lehce mi vadí zpracování - místo loutek využít lidi. Trochu mi vadí pohádkové přirovnávání, lepší by bylo dávat příklady z běžné praxe. Co naopak velmi chválím je velké množství doplňkových informací u jednotlivých lekcí.