Zatočte s fake news

Kurzem provází  Ján Markoš

Vhodné k poslechu

Křiklavé titulky. Šokující obrázky. Zprávy plné emocí. Těžko uvěřitelné informace. Ne všechny zprávy, které na internetu najdeme, jsou pravdivé. Vyznejte se v nich, zjednodušte život sobě i svému okolí a jednou provždy zatočte s fake news. Celý popisek

1 090 Kč s DPH

Celková délka

1:02 hod

Počet lekcí

12

Hodnocení
Přidat do plánu
Certifikát absolventa
Neomezený přístup
Na co se kurz zaměřuje

Fake news (dezinformace) jsou často šokující, budí více emocí a na sociálních sítích dovedou často zasáhnout větší počet příjemců než ty pravdivé a ověřené. Nepravdivé zprávy přitom obvykle nevznikají jen tak, ale jsou vytvářeny a šířeny záměrně a systematicky. Proč je jejich tvůrci šíří? Dá se na falešných zprávách vydělat? Jaké mohou mít dopady? 

Kurz Zatočte s fake news se věnuje fenoménu falešných zpráv a dezinformací. Zjistíte, proč a jakým způsobem fake news vznikají, a proč jim současné mediální prostředí tak přeje. Dozvíte se, jak s fake news bojovat: analýzou samotné zprávy, nebo zkoumáním ostatních informací k danému tématu. Podíváme se i na nejčastější narativy v ČR a SR. Získáte soubor jednoduchých pravidel - mediální hygienu, která vám do velké míry umožní chránit se před dezinformacemi.

Obsah kurzu

  • Co je fake news a proč se právě dnes dezinformacím tak daří
  • Nejčastější typy dezinformačních narativů
  • Strategie a techniky, jak rozlišit fake news za pomoci základních znaků
  • Strategie, jak u sofistikovaněji vytvořených fake news ověřit jejich pravdivost
  • Zdravé návyky pro život ve světě sociálních médií
Celý popisek

Osvojíte si následující dovednosti
Lektoři kurzu
Ján Markoš

šachový velmistr a lektor kritického myšlení

Ján Markoš je šachový velmistr, bývalý juniorský mistr Evropy a bývalý nejlepší slovenský šachista. Je také autorem bestselleru Sila rozumu v bláznivej dobe o kritickém myšlení, jako i dalších knih o šachu a rozhodování. Nejnovější z nich nazvaná Medzi dobrom a zlom se soustřeďuje na etiku v rozhodování. V Akadémii kritického myslenia se Ján věnuje lektorování firem a organizací.

Hodnocení kurzu

93 %

373 hodnocení
288x
59x
17x
5x
4x

Hodnocení přidávají pouze studenti s ověřeným účtem


Eva V.

Zajímavé.


Miroslav V.

super


Jakub J.

Srozumitelnost je skvělá a je to skvělý základ pro každého.

Často kladené dotazy
Čeká vás závěrečný test, který prověří, co jste se naučili. Za absolvovaný kurz získáte certifikát o absolvování. Test můžete zkoušet i víckrát, tak žádný stres.

Stačí v závěrečném testu získat aspoň 80%. Certifikát zůstane uložený u absolvovaného kurzu, kdykoliv připravený ke stažení.

Je to doklad o tom, že na sobě pracujete víc, než je běžné. To vám pomůže vyniknout mezi dalšími lidmi, kteří mají zálusk na stejné pracovní místo, nebo v rámci sebe-prezentace. Nejlépe využijete certifikát ve svém životopisu (např. na Linkedin a Jobs.cz) nebo jako vytištěný dokument mezi vašimi dalšími vzdělávacími úspěchy.

Ano, lekce můžete studovat opakovaně, také je můžete přeskakovat a následně se k nim vracet. Ať už kurz zakončíte úspěšně nebo neúspěšně, můžete ho libovolně opakovat.

Doufáme, že tohle se nestane. Kdyby ale přece jen, garantujeme vám vrácení peněz bez udání důvodu do 14 dní od nákupu kurzu.