Zvládání závislostí: jak bojovat s vlastní slabostí

Kurzem provází  Tomáš Rektor

Vhodné k poslechu

Pijete alkohol? Užíváte léky? Trávíte čas na sociálních sítích? Kouříte? Sázíte? Pokud se nechcete odstěhovat do tibetského kláštera, závislostem se nevyhnete. Můžete se ale naučit rozpoznat jejich příznaky a nenechat je ovládnout váš život. Celý popisek

1 090 Kč s DPH

Celková délka

1:11 hod

Počet lekcí

13

Hodnocení
Přidat do plánu
Certifikát absolventa
Neomezený přístup
Na co se kurz zaměřuje

Věděli jste že…

  • za rizikové pití se považuje více než jedna sklenička denně?
  • že na lécích proti úzkosti můžete být závislí už po 6 týdnech?
  • že na sociálních sítích nás drží (mimo jiné) touha po uznání?
  • že asi 15 % Čechů nadužívá léky?
  • že pokud nevydržíte měsíc bez cigarety, alkoholu, sociálních sítí…, měli byste vyhledat odborníky?

Závislosti mohou člověka dostat do více či méně závažných životních problémů. Ztráta kontroly nad užíváním látky nebo provozované aktivity. Potřeba stále vyšší dávky k uspokojení. Dostavují se nepříjemné pocity, když nám látka nebo činnost chybí. Omezují se jakékoliv další aktivity. V užívání nebo činnosti často pokračujeme i přesto, že to pro nás má negativní důsledky.

Tomáš Rektor se se "závisláky” potkává každý den a jejich příběhy zná důvěrněji, než by možná chtěl. V kurzu vám dá velmi konkrétní rady, jak rozpoznat závislost od zlozvyku nebo jak pomoct lidem, kterým chcete pomoct se závislosti zbavit.

Každou závislost je možné zvládnout. Hlavně tím, že do ní nespadnete. Když už v tom ale plavete, tak čím dřív s tím začnete něco dělat, tím větší je šance na úspěch.

Celý popisek

Osvojíte si následující dovednosti
Lektoři kurzu
Tomáš Rektor

psychiatr a psychoterapeut

Tomáš Rektor je přední český psychiatr a psychoterapeut, zakladatel a vedoucí firmy Terapie.Info, s.r.o, zabývající se komplexní péčí o duševní zdraví.

Absolvoval lékařskou fakultu, má výcvik v hlubinné psychoterapii. Pracoval na psychiatrické klinice fakultní nemocnice Brno (2000-2002), dále v psychiatrické léčebně Jihlava (2002-2003) a Studentském zdravotním ústavu v Praze (2004-2005). V letech 2004-2010 spolupracoval s o.s. Sananim. Pracoval jako lékař v substitučních programech u závislých na opiátech, dojížděl do terapeutických komunit Karlov a Němčice. V letech 2006 – 2010 spolupracoval se Správou uprchlických zařízení ministerstva vnitra, jako psychiatr jsem dojížděl do několika uprchlických táborů a podobných zařízení.

Od roku 2005 má soukromou praxi, vede malý tým psychiatrů a psychologů.

Hodnocení kurzu

94 %

463 hodnocení
359x
70x
27x
5x
2x

Hodnocení přidávají pouze studenti s ověřeným účtem


Jakub Thaher

Naprosto skvělý.


Stanislava K.

Kurz je velice zajímavý, shrnující a varující. Jsem ráda, že se závislostí nejspíše nemám (velký) problém - léta abstinuji a nekouřím, nedělá mi problém nekoukat týden na sociální sítě nebo na televizi.
Vlastně na jedné věci závislá jsem - nedovedu si představit, že bych neměla rozečtenou alespoň jednu knihu - této závislosti se ale zbavovat nehodlám - i když i ta mi dost leze do peněz :)
Lektor je výborný - doporučuji nejen tento kurz, ale i jeho další kurzy.


Renáta C.

Opět skvělý kurz, který by měli zhlédnout všichni. Doporučuji.

Často kladené dotazy
Čeká vás závěrečný test, který prověří, co jste se naučili. Za absolvovaný kurz získáte certifikát o absolvování. Test můžete zkoušet i víckrát, tak žádný stres.

Stačí v závěrečném testu získat aspoň 80%. Certifikát zůstane uložený u absolvovaného kurzu, kdykoliv připravený ke stažení.

Je to doklad o tom, že na sobě pracujete víc, než je běžné. To vám pomůže vyniknout mezi dalšími lidmi, kteří mají zálusk na stejné pracovní místo, nebo v rámci sebe-prezentace. Nejlépe využijete certifikát ve svém životopisu (např. na Linkedin a Jobs.cz) nebo jako vytištěný dokument mezi vašimi dalšími vzdělávacími úspěchy.

Ano, lekce můžete studovat opakovaně, také je můžete přeskakovat a následně se k nim vracet. Ať už kurz zakončíte úspěšně nebo neúspěšně, můžete ho libovolně opakovat.

Doufáme, že tohle se nestane. Kdyby ale přece jen, garantujeme vám vrácení peněz bez udání důvodu do 14 dní od nákupu kurzu.