Lekce 1

Frázová slovesa si můžete skvěle procvičit na stránkách Help for English (dle mého jednoznačně nejlepších českých stránkách věnujících se angličtině). Frázová slovesa jsou zde přehledně rozdělena a také si můžete ověřit jejich znalost v testech. :)

http://www.helpforenglish.cz/slovni-zasoba/frazova-slovesa

Lekce 2

Adam, online učitel z engvid.com si pro vás připravil hezké video, kde se podívá na 10 frázových sloves které se tvoří pomocí slovesa „take“. Jenom pro jistotu dodávám, že video je v angličtině (ale jsou k němu anglické titulky).

https://youtu.be/mrXt9yrZryg

Lekce 3

Funky Phrasal je další skvělý počin z dílny BBC (tentokráte skvěle upravený jejich českou redakcí), kde se dívají na zoubek frázovým slovesům rozděleným dle kategorií (childhood, holidays, clothes…).

https://www.zet.cz/anglicky/funky-phrasals-1

Lekce 4

Jak dobře zvládáte frázová slovesa si můžete otestovat i v krátkém testu (skládajícím se z 25 otázek), který si pro vás připravili na iDnes.cz.

http://zpravy.idnes.cz/Soutez_test.aspx?id=271

Lekce 5

Voice of America také ve své sekci zaměřené na výuku angličtiny vytvořili několik zajímavých videí věnující se právě frázovým slovesům. První z nich se na vás těší v níže uvedeném odkazu. :)

Everyday Grammar: Introducing Phrasal Verbs

 

Lekce 6

Miniseriál frázových sloves si pro vás také připravila má šikovná kolegyně Markéta na svých stránkách Englishhacker.cz (konkrétně se můžete těšit na slovesa „figer out“, „get rid of“ a „give up“.

http://englishhacker.cz/rubrika/frazova-slovesa/

Lekce 7

Velké množství frázových sloves (rozdělených dle sloves v nich užitých – tedy ty s „get“, „go“, „keep“ atd.) můžete najít na stránce Englishpage.com.

http://www.englishpage.com/prepositions/prepositions.html

Lekce 8

Slavné BBC si pro vás připravilo dokonce dlouhý (a báječně udělaný) „seriál“ věnující se anglickým frázovým slovesům s názvem Face Up to Phrasals (tedy postavte se frázovým slovesům či vypořádejte se s frázovými slovesy. Jenom pozor, je třeba (pokud chcete poslouchat nahrávky) kliknou na „download audio“ protože „listen to“ bohužel nefunguje…

http://www.bbc.co.uk/worldservice/learningenglish/language/faceup/

Začněte studovat ještě dnes:

Cena: 890 Kč s DPH

Počet lekcí:
10
Celková délka:
49 min