Lekce 1

Idiomům týkajícím se mého oblíbeného tématu (jídla) se věnuje super učitel Pepa na svém YouTube kanále Learn English with Pepa. Určitě doporučuji. :)

https://youtu.be/E1RP5MkjDyM

Lekce 2

The Free Dictionary má možnost vyhledat (snad) veškeré idiomy pojící se s daným slovem. Pokud tedy například hledáte idiomy pojící se se slovem „dog“, stačí zadat „dog“ a pak už jenom vybrat z desítek idiomů ten pravý. :)

http://idioms.thefreedictionary.com

Lekce 3

Na stránce Using English naleznete opravdu obsáhly seznam anglických idiomů (téměř 4.000), rozdělených přehledně do jednotlivých kategorií.

https://www.usingenglish.com/reference/idioms/

Lekce 4

Tohle je trošku podvod, protože na blogu Kaplan International English v kategorii Illustrations nejsou pouze idiomy, ale je jich tu hodně a jsou skvělé a krom toho tu nejdete také úchvatné komiksy o anglické gramatice (ano, opravdu čtete správně :)).

https://www.kaplaninternational.com/blog/category/illustrations

Lekce 5

Opravdovou spoustu skvělých cvičení věnující se anglickým idiomům naleznete na (nejlepší české stránce věnující se angličtině) Help for English. Můžete si dokonce vybrat z cvičení v několik obtížnostech.

http://www.helpforenglish.cz/slovni-zasoba/idiomy

Lekce 6

50 populárních anglických idiomů s vysvětlením, ukázkovou větou a krásnými obrázky, které ilustrují jejich užití najdete na následujícím odkazu:

https://www.myenglishteacher.eu/blog/50-popular-english-idioms-and-slang-words/

Lekce 7

Opravdu krásné a vtipné ilustrace doslovně znázorňující anglické idiomy se na vás těší na následujícím odkazu:

http://creativelife.cz/vtipne-ilustrace-doslovne-vykresluji-anglicke-idiomy/

Začněte studovat ještě dnes:

Cena: 690 Kč s DPH

Chytřejší září - sleva 50%: 345 Kč s DPH

Platí do 3. 10. 2022

Počet lekcí:
9
Celková délka videí:
46 min