Kritické myšlení 3 - Ekonomické myšlení

Kurzem provází  Lukáš Hána a GrowJOB

Naučte se dívat na rozhodnutí z pohledu ekonoma! Jednoduché principy vám pomohou získat lepší představu o tom, co je správná volba.

990 Kč s DPH

Celková délka

56 min

Počet lekcí

9

Hodnocení
Přidat do plánu
Certifikát absolventa
Neomezený přístup
Na co se kurz zaměřuje

Jak nejlépe využít omezené zdroje - čas a peníze? Jak efektivněji dosahovat cílů? Vyplatí se ještě sbírat další informace nebo je lepší se už rozhodnout? Na tyto otázky a další nám pomůže odpovědět několik principů a metod, se kterými pracují profesionální ekonomové. Kurz je postavený tak, abyste si odnesli ty nejdůležitější a nejpraktičtější z nich v podobě jednoduchých pravidel a nástrojů. Ekonomické myšlení vám pomůže dosáhnout více s tím co máte a zbytečně neplýtvat tam, kde existují lepší cesty.

V kurzu se naučíte:

  • Proč na první pohled nesmyslné chování, může být naprosto racionální.
  • Proč nic není zadarmo.
  • Spočítat si peněžní hodnotu svého času.
  • Používat nástroj pro jednoduchou Cost-Benefit analýzu.
  • Nástroj na hledání efektivnějších cest k dosažení cílů - ČiCO (Činnost-Cíl Optimalizace).
  • Co je to klam utopených nákladů, jak zkresluje náš úsudek a jak mu čelit.

Kurz je určený pro:

  • Manažery
  • Podnikatele
  • Politiky
  • Studenty
Celý popisek

Osvojíte si následující dovednosti
Lektoři kurzu
Lukáš Hána

Konzultant a lektor kritického myšlení ve vzdělávacím Institutu GrowJOB

Na školeních, přednáškách a konzultacích učí lidi aplikovat kritické myšlení při práci s informacemi a rozhodování. Studoval Diplomacii na VŠE a Koučink a management na Ecole Supérieure de Commerce de Rennes ve Francii. Založil projekt #krimyš (www.krimys.cz) a pomohl vytvořit kurz kritického myšlení na VŠE. Je alumni Centra pro aplikovanou racionalitu CFAR.


GrowJOB

Vzdělávací institut

Ve vzdělávacím institutu GrowJOB pomáháme zlepšovat vnitřní motivaci, efektivitu práce a spokojenost jednotlivců a lidí ve firmách. Převádíme do praxe aktuální vědecké poznatky převážně z oblasti neurověd a behaviorální ekonomie. Naší prací spoluvytváříme hodnotové společnosti skrze které přispíváme k budování hodnotového Česka.

Hodnocení kurzu

87 %

144 hodnocení
76x
48x
15x
3x
2x

Hodnocení přidávají pouze studenti s ověřeným účtem


Vladimír K.

Ďalší výborný kurz. Návod, ako skvalitniť svoje rozhodovania so zameraním sa na dosiahnutie cieľa a celkovo pre lepšiu kvalitu rozhodovacieho procesu a tým žiť svoj život kvalitnejšie. Lektor výborný, ďakujem.

Reakce lektora:

“Moc děkuji, Vladimíre. :)“


Boris Kolda

Rychlý, akční, zajímavý.

Reakce lektora:

“Děkuji Borisi :)“


Vítězslav H.

Kurz je moc komplikovaný.
V testu se ptají na jiné věci, než je uvedeno v kurzu.

Reakce lektora:

“Děkuji za hodnocení. Obsah skutečně není nejjednodušší. Můžete využít možnosti si lekce pustit opakovaně. Testové otázky zkouší znalost metod a principů a nutí vás je použít v jiných kontextech, včetně těch. které nebyly vyloženě zmíněné v kurzu. Jen tak je možné otestovat pochopení principu a nejen zapamatování něčeho co zaznělo v kurzu, aniž by člověk chápal, co to znamená.“

Často kladené dotazy
Čeká vás závěrečný test, který prověří, co jste se naučili. Za absolvovaný kurz získáte certifikát o absolvování. Test můžete zkoušet i víckrát, tak žádný stres.

Stačí v závěrečném testu získat aspoň 80%. Certifikát zůstane uložený u absolvovaného kurzu, kdykoliv připravený ke stažení.

Je to doklad o tom, že na sobě pracujete víc, než je běžné. To vám pomůže vyniknout mezi dalšími lidmi, kteří mají zálusk na stejné pracovní místo, nebo v rámci sebe-prezentace. Nejlépe využijete certifikát ve svém životopisu (např. na Linkedin a Jobs.cz) nebo jako vytištěný dokument mezi vašimi dalšími vzdělávacími úspěchy.

Ano, lekce můžete studovat opakovaně, také je můžete přeskakovat a následně se k nim vracet. Ať už kurz zakončíte úspěšně nebo neúspěšně, můžete ho libovolně opakovat.

Doufáme, že tohle se nestane. Kdyby ale přece jen, garantujeme vám vrácení peněz bez udání důvodu do 14 dní od nákupu kurzu.