Kritické myšlení 3 - Ekonomické myšlení

Cena: 890 Kč s DPH

Počet lekcí:
9
Celková délka videí:
56 min
Koupit kurz
Certifikát absolventa
Neomezený přístup

Co se v kurzu naučíte

Naučte se dívat na rozhodnutí z pohledu ekonoma! Jednoduché principy vám pomohou získat lepší představu o tom, co je správná volba.

V kurzu si osvojíte

Jak nejlépe využít omezené zdroje - čas a peníze? Jak efektivněji dosahovat cílů? Vyplatí se ještě sbírat další informace nebo je lepší se už rozhodnout? Na tyto otázky a další nám pomůže odpovědět několik principů a metod, se kterými pracují profesionální ekonomové. Kurz je postavený tak, abyste si odnesli ty nejdůležitější a nejpraktičtější z nich v podobě jednoduchých pravidel a nástrojů. Ekonomické myšlení vám pomůže dosáhnout více s tím co máte a zbytečně neplýtvat tam, kde existují lepší cesty.

V kurzu se naučíte:

  • Proč na první pohled nesmyslné chování, může být naprosto racionální.
  • Proč nic není zadarmo.
  • Spočítat si peněžní hodnotu svého času.
  • Používat nástroj pro jednoduchou Cost-Benefit analýzu.
  • Nástroj na hledání efektivnějších cest k dosažení cílů - ČiCO (Činnost-Cíl Optimalizace).
  • Co je to klam utopených nákladů, jak zkresluje náš úsudek a jak mu čelit.

Kurz je určený pro:

  • Manažery
  • Podnikatele
  • Politiky
  • Studenty

Osnova kurzu

Lukáš Hána

Lukáš Hána

Konzultant a lektor kritického myšlení ve vzdělávacím Institutu GrowJOB

Na školeních, přednáškách a konzultacích učí lidi aplikovat kritické myšlení při práci s informacemi a číst vícerozhodování. Studoval Diplomacii na VŠE a Koučink a management na Ecole Supérieure de Commerce de Rennes ve Francii. Založil projekt #krimyš (www.krimys.cz) a pomohl vytvořit kurz kritického myšlení na VŠE. Je alumni Centra pro aplikovanou racionalitu CFAR.

Všechny kurzy lektora Lukáš Hána
GrowJOB

GrowJOB

Vzdělávací institut

Ve vzdělávacím institutu GrowJOB pomáháme zlepšovat vnitřní motivaci, efektivitu práce a spokojenost jednotlivců a lidí ve číst vícefirmách. Převádíme do praxe aktuální vědecké poznatky převážně z oblasti neurověd a behaviorální ekonomie. Naší prací spoluvytváříme hodnotové společnosti skrze které přispíváme k budování hodnotového Česka.

Všechny kurzy lektora GrowJOB

Hodnocení kurzu

87 %

120 hodnocení
62x
42x
12x
3x
1x

Boris Kolda

Rychlý, akční, zajímavý.

Reakce lektora:

“Děkuji Borisi :)“


Vítězslav H.

Kurz je moc komplikovaný.
V testu se ptají na jiné věci, než je uvedeno v kurzu.

Reakce lektora:

“Děkuji za hodnocení. Obsah skutečně není nejjednodušší. Můžete využít možnosti si lekce pustit opakovaně. Testové otázky zkouší znalost metod a principů a nutí vás je použít v jiných kontextech, včetně těch. které nebyly vyloženě zmíněné v kurzu. Jen tak je možné otestovat pochopení principu a nejen zapamatování něčeho co zaznělo v kurzu, aniž by člověk chápal, co to znamená.“


Andrea B.

******

Jak kurz probíhá?

Nejde o nic složitého. Čeká vás několik krátkých videí, která mohou být doplněna pracovními sešity, kvízy nebo jinými materiály ke studiu. Na videa se můžete podívat kdykoliv. Stačí jen být připojení k internetu.

Čeká vás závěrečný test, který prověří, co jste se naučili. Za absolvovaný kurz získáte certifikát o absolvování. Test můžete zkoušet i víckrát, tak žádný stres.
Stačí v závěrečném testu získat aspoň 80 %. Certifikát zůstane uložený u absolvovaného kurzu, kdykoliv připravený ke stažení.
Je to doklad o tom, že na sobě pracujete víc, než je běžné. To vám pomůže vyniknout mezi dalšími lidmi, kteří mají zálusk na stejné pracovní místo, nebo v rámci sebe-prezentace. Nejlépe využijete certifikát ve svém životopisu (např. na Linkedin a Jobs.cz) nebo jako vytištěný dokument mezi vašimi dalšími vzdělávacími úspěchy.
Ano, lekce můžete studovat opakovaně, také je můžete přeskakovat a následně se k nim vracet. Ať už kurz zakončíte úspěšně nebo neúspěšně, můžete ho libovolně opakovat.
Doufáme, že tohle se nestane. Kdyby ale přece jen, garantujeme vám vrácení peněz bez udání důvodu do 10 dní od nákupu kurzu.