Google Disk - mějte svá data pod kontrolou

Nejprodávanější

Kurzem provází  Pavel Minář

Ukládejte data do bezpečí na Google Disk. Dostanete se k nim odkudkoliv a z libovolného zařízení. A to i bez internetu.

890 Kč s DPH

Celková délka

52 min

Počet lekcí

26

Hodnocení
Přidat do plánu
Certifikát absolventa
Neomezený přístup
Na co se kurz zaměřuje

Chtěli byste mít svá data (dokumenty, tabulky, faktury, fotografie, …) stále u sebe a na jakémkoliv zařízení? Mít možnost nahlédnout do vašich poznámek jak z velkého počítače, tak i na cestách pomocí telefonu nebo tabletu? Nebo dokonce editovat vaše texty na půjčeném počítači, aniž byste museli cokoliv instalovat? Google Disk je úložiště na data, které vám toto umožní.

Společně s poštou Gmail získáváte bezplatně 15 GB na Google Disku. Případně 30 GB, pokud máte placený G Suite nebo dokonce neomezené úložiště, pokud máte G Suite Business. Google Disk není jen pouhé úložiště dokumentů, ale také aplikace na editaci dokumentů přímo v internetovém prohlížeči - Google Dokumenty, Tabulky, Prezentace a další.

V tomto kurzu si ukážeme, jak Google Disk používat a jak díky dokumentům Google můžete spolupracovat v reálném čase na jednom dokumentu s více uživateli. A již nikdy více neuslyšíte větu “Kde je poslední verze toho dokumentu?” nebo “Kdo zrovna editujete tuto tabulku? Hned toho nechte! Teď ji potřebuji editovat já!”.

V kurzu se naučíte:

  • Jak používat Google Disk jako úložiště vašich dat
  • Sdílet dokumenty a složky na Google Disku
  • Spolupracovat s více uživateli na jednom dokumentu v reálném čase
  • Používat historii dokumentů, komentáře a návrhy změn
  • Konvertovat dokumenty z/do MS Office (DOCX, XLSX, PPTX)
  • Jak pracovat s Google Diskem a dokumenty bez připojení k internetu

Kurz je určený pro:

  • Pro všechny, kteří přenášejí data na USB flash disku nebo externím hard disku
  • Pro ty z vás, kteří potřebují mít přístup k dokumentům na cestách - z libovolného počítače, telefonu nebo tabletu
  • Pro všechny, kteří píší textové dokumenty, vytvářejí tabulky a prezentace a nechtějí kupovat Microsoft Office
  • Pro ty, kdo spolupracují na jednom dokumentu s více lidmi - např. sdílíte cenovou nabídku klientovi s možností komentování, předáváte článek k revizi korektorovi nebo byste jen chtěli zefektivnit zápisy z porad (jeden zapisuje, účastníci porady mohou komentovat, všichni ve firmě jen prohlížet)

Doplňkové odkazy ke kurzu:

Celý popisek

Osvojíte si následující dovednosti
Lektoři kurzu
Pavel Minář

IT konzultant se specializací na Google Workspace

Pavel je freelancer, který se specializuje na implementace Google Workspace do firem. Momentálně (léto 2019) spravuje Google Workspace 329 firmám - hlídá, aby vše klapalo a zároveň školí zaměstnance těchto firem, aby dokázali vytěžit maximum z Gmailu, Google Kalendáře, Disku a dalších aplikací z balíku Google Workspace. Má za sebou 490 školení a jeho kurzy prošlo 4726 účastníků. Více se o Pavlovi dozvíte na www.minar.cz.

Hodnocení kurzu

94 %

201 hodnocení
159x
33x
5x
1x
3x

Hodnocení přidávají pouze studenti s ověřeným účtem


Filip H.

Zajímavé informace i pro někoho kdo denně pracuje s Google workspace


Jíří K.

Věcné a užitečné. Děkuji.


Ing. Radim Mikulec

Skvělé, spousta užitečných rad.

Často kladené dotazy
Čeká vás závěrečný test, který prověří, co jste se naučili. Za absolvovaný kurz získáte certifikát o absolvování. Test můžete zkoušet i víckrát, tak žádný stres.

Stačí v závěrečném testu získat aspoň 80%. Certifikát zůstane uložený u absolvovaného kurzu, kdykoliv připravený ke stažení.

Je to doklad o tom, že na sobě pracujete víc, než je běžné. To vám pomůže vyniknout mezi dalšími lidmi, kteří mají zálusk na stejné pracovní místo, nebo v rámci sebe-prezentace. Nejlépe využijete certifikát ve svém životopisu (např. na Linkedin a Jobs.cz) nebo jako vytištěný dokument mezi vašimi dalšími vzdělávacími úspěchy.

Ano, lekce můžete studovat opakovaně, také je můžete přeskakovat a následně se k nim vracet. Ať už kurz zakončíte úspěšně nebo neúspěšně, můžete ho libovolně opakovat.

Doufáme, že tohle se nestane. Kdyby ale přece jen, garantujeme vám vrácení peněz bez udání důvodu do 14 dní od nákupu kurzu.