Všechny kurzy

Human-Centered Design: Design zaměřený na člověka

hodnocení 89 %

Kurzem provází Petr Kosnar a Jiří Sekera

Cena: Zdarma

Počet lekcí:
20

Celková délka videí:
51 min

Certifikát absolventa, Neomezený přístup

Co se v kurzu naučíte

Jak postupovat při návrhu produktů, aplikací a služeb orientovaných na skutečné potřeby uživatelů?

Kurz popisuje základní postupy při návrhu a testování produktů a služeb, u kterých je kladen vysoký důraz na potřeby uživatelů. V pěti blocích se dozvíte,  jak efektivně zapojit budoucí uživatele do návrhu a vývoje produktů, jak prostřednictvím výzkumů zjišťovat (a pokud možno neovlivnit) klíčové vstupní informace, jak pomocí ověřených metod postupovat při navrhování možných řešení, jak své nápady snadno a efektivně prototypovat a na závěr rychle, ale pečlivě otestovat.

Kurz je vhodný pro kohokoliv, kdo při své práci potřebuje mít alespoň základní povědomí, jak získat vhled do skutečných potřeb zákazníků a efektivně vytvořit a ověřit návrhy možných řešení.

Díky kurzu: 

1. Poznáte, co je HCD proces a kdy, proč a jak je vhodné ho využít. 

2. Získáte základní znalosti uživatelského výzkumu, díky kterému lépe porozumíte svým  (potenciálním) zákazníkům. Pochopíte, jak tyto znalosti využít ke zlepšení vašeho produktu.

3. Naučíte se kdy, proč a jak snadno a efektivně vytvářet a testovat prototypy, hypotézy a návrhy možných řešení.

Petr Kosnar

Petr Kosnar

Designér a výzkumník

Petr vystudoval návrh a výzkum v oblasti fyzických a digitálních produktů na Eindhoven University of Technology. V současnosti navrhuje produkty, které … číst více zpříjemňují lidem život a řeší jejich problémy. Ne na základě intuice, ale pečlivého cíleného výzkumu, a s využitím postupů, při kterých se návrh opakovaně testuje a zlepšuje. Jeho specializací jsou chytré domácnosti, Internet of Things, Automotive, a smysluplné využívání možností nejnovějších technologií.

Jiří Sekera

Jiří Sekera

Produktový návrhář

Od roku 2005 působí v pražském studiu Refresh jako strategický konzultant, UX Designer a Idea Maker. Společně s klienty (a jejich zákazníky) se … číst více pokouší vypátrat a srozumitelně definovat jejich motivace, cíle a problémy, pro které následně navrhuje možná řešení. V roce 2012 do Prahy přivedl inspirativní přednáškový cyklus Creative Mornings. V roce 2013 se stal členem boardu Asociace UX. V roce 2014 zredigoval knihu Web ostrý jako břitva, byl odborným garantem hodnocení UX v soutěži WebTop100 a stal se zodpovědným za výběr řečníků a témat do design sekce konference WebExpo. Od roku 2015 navrhuje internetové projekty pro Seznam.cz.

Jak kurz probíhá?

Nejde o nic složitého. Čeká vás několik krátkých videí, která mohou být doplněna pracovními sešity, kvízy nebo jinými materiály ke studiu. Na videa se můžete podívat kdykoliv. Stačí jen být připojení k internetu.

Čeká vás závěrečný test, který prověří, co jste se naučili. Za absolvovaný kurz získáte certifikát o absolvování. Test můžete zkoušet i víckrát, tak žádný stres.

Stačí v závěrečném testu získat aspoň 80 %. Certifikát zůstane uložený u absolvovaného kurzu, kdykoliv připravený ke stažení.

Je to doklad o tom, že na sobě pracujete víc, než je běžné. To vám pomůže vyniknout mezi dalšími lidmi, kteří mají zálusk na stejné pracovní místo, nebo v rámci sebe-prezentace. Nejlépe využijete certifikát ve svém životopisu (např. na Linkedin a Jobs.cz) nebo jako vytištěný dokument mezi vašimi dalšími vzdělávacími úspěchy.

Ano, lekce můžete studovat opakovaně, také je můžete přeskakovat a následně se k nim vracet. Ať už kurz zakončíte úspěšně nebo neúspěšně, můžete ho libovolně opakovat.

Osnova kurzu

Hodnocení kurzu

89 %
260 hodnocení

Agáta Dařbujanová

Vyzdviženy nejdůležitější věci, přehledný průřez celým tématem.


Patrik Hamšík

dokázalo mi to zodpovědět na otázky a pomoci nalézt cestu k testování a získávání dat pro budoucí rozvoj našich produktů


Sandra Žigič

Vyborne, moc se mi libil. Jako uvod je to perfektni, uvitala bych i nejaky kurz do hloubky, lektori vse popisuji velmmi jasne a nenasilne:)


Dominika Indrová

Dobrý kurz. Potěšilo mě zjištění, že s většinou postupů jsem seznámená již z praxe, ve které se je však ne vždy díky časovému presu daří použít. Chtěla bych tvůrce videa upozornit, že v posledním videu mají 1 scénu 2x, ale to je drobnost :)


Eva Popílková

Přehledný a zajímavý kurz, který vhodně vysvětlil základy a podstatu designu a jak to funguje. Uvítala bych i více příkladů z praxe, případně více doplňujících informací.


Dagmar Zdrubecká

SUPER PŘÍNOS


Denisa Illíková

vše super


Jan Hart

Zajímavý a přehledně zpracovaný kurz.


Lukáš Valčo

Kurz by mohl být delší a uvedl bych více praktických příkladů, ale jedná se jen o prvotní seznámení a pro tento účel jsou informace dostačující.


Žaneta Vašíčková

Kurz skvěle posloužil k zopakování všeho, co jsme si říkali na VŠ v rámci přehledu o ICT. Nicméně jsme si tam říkali pouze absolutní základy, pouhé střípky. To znamená, že mnoho nového jsem se zde nenaučila.
Co se týče provedení videií, přednes byl v pořádku, nicméně by mohlo zde být více grafů, ilustračních obrázků a podobných oživujících věcí. Nota bene, když je obsahem kurzu design zaměřený na člověka. :)
Další studijní materiály by mohly být na internetu, ne jen odkazy na knižní tituly (nicméně knihu "Webdesign: nenuťte uživatele přemýšlet" doporučit můžu). přemýšlet