Human-Centered Design: Design zaměřený na člověka

Cena: zdarma

Počet lekcí:
20
Celková délka videí:
51 min
Spustit kurz zdarma
Certifikát absolventa
Neomezený přístup

Co se v kurzu naučíte

Jak postupovat při návrhu produktů, aplikací a služeb orientovaných na skutečné potřeby uživatelů?

V kurzu si osvojíte

Kurz popisuje základní postupy při návrhu a testování produktů a služeb, u kterých je kladen vysoký důraz na potřeby uživatelů. V pěti blocích se dozvíte,  jak efektivně zapojit budoucí uživatele do návrhu a vývoje produktů, jak prostřednictvím výzkumů zjišťovat (a pokud možno neovlivnit) klíčové vstupní informace, jak pomocí ověřených metod postupovat při navrhování možných řešení, jak své nápady snadno a efektivně prototypovat a na závěr rychle, ale pečlivě otestovat.

Kurz je vhodný pro kohokoliv, kdo při své práci potřebuje mít alespoň základní povědomí, jak získat vhled do skutečných potřeb zákazníků a efektivně vytvořit a ověřit návrhy možných řešení.

Díky kurzu: 

1. Poznáte, co je HCD proces a kdy, proč a jak je vhodné ho využít. 

2. Získáte základní znalosti uživatelského výzkumu, díky kterému lépe porozumíte svým  (potenciálním) zákazníkům. Pochopíte, jak tyto znalosti využít ke zlepšení vašeho produktu.

3. Naučíte se kdy, proč a jak snadno a efektivně vytvářet a testovat prototypy, hypotézy a návrhy možných řešení.

Osnova kurzu

Všechny lekce jsou přístupné
Jiří Sekera

Jiří Sekera

Produktový návrhář

Od roku 2005 působí v pražském studiu Refresh jako strategický konzultant, UX Designer a Idea Maker. Společně s klienty (a jejich zákazníky) se číst vícepokouší vypátrat a srozumitelně definovat jejich motivace, cíle a problémy, pro které následně navrhuje možná řešení. V roce 2012 do Prahy přivedl inspirativní přednáškový cyklus Creative Mornings. V roce 2013 se stal členem boardu Asociace UX. V roce 2014 zredigoval knihu Web ostrý jako břitva, byl odborným garantem hodnocení UX v soutěži WebTop100 a stal se zodpovědným za výběr řečníků a témat do design sekce konference WebExpo. Od roku 2015 navrhuje internetové projekty pro Seznam.cz.

Všechny kurzy lektora Jiří Sekera
Petr Kosnar

Petr Kosnar

Designér a výzkumník

Petr vystudoval návrh a výzkum v oblasti fyzických a digitálních produktů na Eindhoven University of Technology. V současnosti navrhuje produkty, které číst vícezpříjemňují lidem život a řeší jejich problémy. Ne na základě intuice, ale pečlivého cíleného výzkumu, a s využitím postupů, při kterých se návrh opakovaně testuje a zlepšuje. Jeho specializací jsou chytré domácnosti, Internet of Things, Automotive, a smysluplné využívání možností nejnovějších technologií.

Všechny kurzy lektora Petr Kosnar

Hodnocení kurzu

89 %

679 hodnocení
424x
177x
54x
20x
4x

Ladislav S.

Výborně strukturovaný kurz, který přináší odpovědi na ty nejdůležitější otázky kolem Human-Centered Design. Velice užitečný pro vývojáře SW/HW, ale také psychology a další netechnické odborníky, kteří mohou zjistit, jak se uplatnit ve světě technologií pomocí aplikace metod, které používají v jiných oblastech.


Dita K.

Kurz se mi moc líbil, dostala jsem skvělou představu o daném tématu, jen bych uvítala
1.) za každou kapitolou shrnutí v pár bodech, ideálně ve formě PDF ke stažení
2.) možnost pozastavit video tak, jak je člověk zvyklý mezerníkem, tady musel klikat jen na pauzu, která je titěrná a mnohokrát se to nepovedlo.
Každopádně moc děkuju za poskytnutí kurzu!


Kateřina Č.

Děkuji. Ještě mezi praktické zdroje doporučuji "knihu" Tvořte jako designéři - Sada 36 karet pro návrh a tvorbu skvělých služeb.

Jak kurz probíhá?

Nejde o nic složitého. Čeká vás několik krátkých videí, která mohou být doplněna pracovními sešity, kvízy nebo jinými materiály ke studiu. Na videa se můžete podívat kdykoliv. Stačí jen být připojení k internetu.

Čeká vás závěrečný test, který prověří, co jste se naučili. Za absolvovaný kurz získáte certifikát o absolvování. Test můžete zkoušet i víckrát, tak žádný stres.
Stačí v závěrečném testu získat aspoň 80 %. Certifikát zůstane uložený u absolvovaného kurzu, kdykoliv připravený ke stažení.
Je to doklad o tom, že na sobě pracujete víc, než je běžné. To vám pomůže vyniknout mezi dalšími lidmi, kteří mají zálusk na stejné pracovní místo, nebo v rámci sebe-prezentace. Nejlépe využijete certifikát ve svém životopisu (např. na Linkedin a Jobs.cz) nebo jako vytištěný dokument mezi vašimi dalšími vzdělávacími úspěchy.
Ano, lekce můžete studovat opakovaně, také je můžete přeskakovat a následně se k nim vracet. Ať už kurz zakončíte úspěšně nebo neúspěšně, můžete ho libovolně opakovat.