Všechny kurzy

Human-Centered Design: Design zaměřený na člověka

hodnocení 88 %

Kurzem provází Petr Kosnar a Jiří Sekera

Cena: Zdarma

Počet lekcí:
20

Celková délka videí:
51 min

Certifikát absolventa, Neomezený přístup

Co se v kurzu naučíte

Jak postupovat při návrhu produktů, aplikací a služeb orientovaných na skutečné potřeby uživatelů?

Kurz popisuje základní postupy při návrhu a testování produktů a služeb, u kterých je kladen vysoký důraz na potřeby uživatelů. V pěti blocích se dozvíte,  jak efektivně zapojit budoucí uživatele do návrhu a vývoje produktů, jak prostřednictvím výzkumů zjišťovat (a pokud možno neovlivnit) klíčové vstupní informace, jak pomocí ověřených metod postupovat při navrhování možných řešení, jak své nápady snadno a efektivně prototypovat a na závěr rychle, ale pečlivě otestovat.

Kurz je vhodný pro kohokoliv, kdo při své práci potřebuje mít alespoň základní povědomí, jak získat vhled do skutečných potřeb zákazníků a efektivně vytvořit a ověřit návrhy možných řešení.

Díky kurzu: 

1. Poznáte, co je HCD proces a kdy, proč a jak je vhodné ho využít. 

2. Získáte základní znalosti uživatelského výzkumu, díky kterému lépe porozumíte svým  (potenciálním) zákazníkům. Pochopíte, jak tyto znalosti využít ke zlepšení vašeho produktu.

3. Naučíte se kdy, proč a jak snadno a efektivně vytvářet a testovat prototypy, hypotézy a návrhy možných řešení.

Petr Kosnar

Petr Kosnar

Designér a výzkumník

Petr vystudoval návrh a výzkum v oblasti fyzických a digitálních produktů na Eindhoven University of Technology. V současnosti navrhuje produkty, které … číst více zpříjemňují lidem život a řeší jejich problémy. Ne na základě intuice, ale pečlivého cíleného výzkumu, a s využitím postupů, při kterých se návrh opakovaně testuje a zlepšuje. Jeho specializací jsou chytré domácnosti, Internet of Things, Automotive, a smysluplné využívání možností nejnovějších technologií.

Jiří Sekera

Jiří Sekera

Produktový návrhář

Od roku 2005 působí v pražském studiu Refresh jako strategický konzultant, UX Designer a Idea Maker. Společně s klienty (a jejich zákazníky) se … číst více pokouší vypátrat a srozumitelně definovat jejich motivace, cíle a problémy, pro které následně navrhuje možná řešení. V roce 2012 do Prahy přivedl inspirativní přednáškový cyklus Creative Mornings. V roce 2013 se stal členem boardu Asociace UX. V roce 2014 zredigoval knihu Web ostrý jako břitva, byl odborným garantem hodnocení UX v soutěži WebTop100 a stal se zodpovědným za výběr řečníků a témat do design sekce konference WebExpo. Od roku 2015 navrhuje internetové projekty pro Seznam.cz.

Jak kurz probíhá?

Nejde o nic složitého. Čeká vás několik krátkých videí, která mohou být doplněna pracovními sešity, kvízy nebo jinými materiály ke studiu. Na videa se můžete podívat kdykoliv. Stačí jen být připojení k internetu.

Čeká vás závěrečný test, který prověří, co jste se naučili. Za absolvovaný kurz získáte certifikát o absolvování. Test můžete zkoušet i víckrát, tak žádný stres.

Stačí v závěrečném testu získat aspoň 80 %. Certifikát zůstane uložený u absolvovaného kurzu, kdykoliv připravený ke stažení.

Je to doklad o tom, že na sobě pracujete víc, než je běžné. To vám pomůže vyniknout mezi dalšími lidmi, kteří mají zálusk na stejné pracovní místo, nebo v rámci sebe-prezentace. Nejlépe využijete certifikát ve svém životopisu (např. na Linkedin a Jobs.cz) nebo jako vytištěný dokument mezi vašimi dalšími vzdělávacími úspěchy.

Ano, lekce můžete studovat opakovaně, také je můžete přeskakovat a následně se k nim vracet. Ať už kurz zakončíte úspěšně nebo neúspěšně, můžete ho libovolně opakovat.

Osnova kurzu

Hodnocení kurzu

88 %
296 hodnocení

Michal Svatý

OK


Radka Košatková

Zajímavé, ale trochu zdlouhavé.


Richard Khür

Velice zajímavá forma, pro mě velmi zdlouhavé a často se opakující myšlenky, pro absolutního laika velice užitečné


Michaela Němcová

Je vidět, že kluci umí. Klidně další kurz bych dala víc ho hloubky.


Kateřina Richterová

Je určtitě přínosné obeznámit veřejnost s touto metodou. Kurz byl určitě srozumitlený a užitečný, ale některé informace byly možná zbytečné (definice kvali a kvanti výzkumu). Také je kurz zaměřen spíše na technické produkty, ale HCD se dá použít ve více oblastech (navrhování nové politky - řešení problému, ...).


Petra Vykoukalová

Skvělý a perfektně srozumitelný kurz. Děkuji!!!


Vlasta Šípová

Skvělý test !


Vladimir Korbel

Ackoliv kurz takrka bez chyb teoreticky osvetluje proces HCD, chybi mu prakticka cast, takze bude jeho absolventum realne k nicemu. Priklad se zvonkem je vyborny pro vysvetleni principu, ale pro to, aby absolventi kurzu mohli skutecne aplikovat v praxi, potrebuji vedet vice. Zejmena potrebuji videt ukazky jak konktetne delat design research a jak konkretne delat sketching, vyrabet prototype a jak vypada usability testing. Jako prehled pro naprosteho laika fajn, ale cele hodinove povidani se da shrnout jednim obrazkem.


Martin Saturnin Pospisil

zajímavá rekapitulace znalostí, myslím si že by kurzu ještě prospělo reálné ukázky z testování, jak probíhá


Marek Krchňák

Veľmi zrozumiteľný zaujímavý kurz. Lektori príjemný na počúvanie a veľmi zaujímavý kurz.