Jak na čárky ve větách a souvětích

hvězda hodnocení vyplněnáStar_Strokedhvězda hodnocení nevyplněná

Kurzem provází Jan Táborský

Cena: 290 Kč s DPH

Počet lekcí:
10
Celková délka videí:
19 min

Garance vrácení peněz, Certifikát absolventa, Neomezený přístup

Koupit kurz

Co se v kurzu naučíte

Zvládněte českou interpunkci a zbavte se pochybností, kde čárka být musí, kde může a kde nesmí!

V kurzu si osvojíte

Český jazyk

Váháte někdy, kam patří ve vašem textu čárky? Chcete psát podle našich pravopisných pravidel i v oblasti, která je všeobecně považována za jednu z nejobtížnějších? V tomto mikrokurzu si připomenete hlavní interpunkční zásady češtiny. Dojde i na ostatní interpunkční znaménka a samozřejmě se dozvíte i to, co vám pomůže, když se dostanete do úzkých.

Tento mikrokurz jsme připravili pro všechny, kterým záleží na pravopisné kvalitě jejich textů.

Určitě ho ocení:

  • pracovníci v administrativě,
  • vedoucí a manažeři,
  • autoři webů a příspěvků na sociální sítě,
  • blogeři
  • a vůbec všichni, kteří tuší, že i malá chyba může nadělat velké škody.

V kurzu zjistíte:

  • jaká jsou hlavní interpunkční pravidla a výjimky,
  • co se v této oblasti v poslední době změnilo,
  • ve kterých čárkách se nejčastěji chybuje,
  • co s chybami, které jsou „úředně posvěceny“
  • a pár dalších věcí, a to vždy na konkrétních příkladech.

Související kurzy:

Osnova kurzu

MODUL 0: Cvičení ke stažení
MODUL 1: Čárky: kam s nimi
MODUL 2: Tajemství ostatních znamének
MODUL 3: Závěrečné shrnutí a test

0:57


Celková délka videí
19 min
Jan Táborský

Jan Táborský

Specialista na český jazyk

Jan Táborský je jazykový korektor a lektor češtiny pro Čechy. Zkušenosti získal při výuce na Filozofické fakultě UK, na několika číst víceredakčních místech a při vedení velkého množství kurzů českého pravopisu, stylistiky a úpravy dokumentů pro nejrůznější instituce (v komerční i neziskové sféře). Založil agenturu Syntagma a je autorem knihy Jazykové jednohubky (Zoner Press, 2014).

Všechny kurzy lektora Jan Táborský

Hodnocení kurzu

90 %

102 hodnocení
68x
24x
7x
0x
3x

Miloslava Vávrová

Kurz byl dobře zpracován a byl mi přínosem .


Renáta Rozhoňová

Zajímavé téma. Uvítala bych i psaný výklad, nad kterým se mohu zamyslet či se vrátit zpět. Chybí mi též zpětná vazba, a to zejména u testu, kdy nevím, v čem chybuji. Nepoučím se tak z konkrétních chyb.


Lenka O.

Kurz se mi líbil, nicméně velmi postrádám vyhodnocení testu - ve smyslu toho, že mi není ukázána správná x špatná odpověď, nedokáži se tak ponaučit, protože nevím, co jsem tam vlastně pokazila.

Jak kurz probíhá?

Nejde o nic složitého. Čeká vás několik krátkých videí, která mohou být doplněna pracovními sešity, kvízy nebo jinými materiály ke studiu. Na videa se můžete podívat kdykoliv. Stačí jen být připojení k internetu.

Čeká vás závěrečný test, který prověří, co jste se naučili. Za absolvovaný kurz získáte certifikát o absolvování. Test můžete zkoušet i víckrát, tak žádný stres.
Stačí v závěrečném testu získat aspoň 80 %. Certifikát zůstane uložený u absolvovaného kurzu, kdykoliv připravený ke stažení.
Je to doklad o tom, že na sobě pracujete víc, než je běžné. To vám pomůže vyniknout mezi dalšími lidmi, kteří mají zálusk na stejné pracovní místo, nebo v rámci sebe-prezentace. Nejlépe využijete certifikát ve svém životopisu (např. na Linkedin a Jobs.cz) nebo jako vytištěný dokument mezi vašimi dalšími vzdělávacími úspěchy.
Ano, lekce můžete studovat opakovaně, také je můžete přeskakovat a následně se k nim vracet. Ať už kurz zakončíte úspěšně nebo neúspěšně, můžete ho libovolně opakovat.
Doufáme, že tohle se nestane. Kdyby ale přece jen, garantujeme vám vrácení peněz bez udání důvodu do 10 dní od nákupu kurzu.