Cesta k dobrému jazykovému stylu

Cena: 290 Kč s DPH

Počet lekcí:
11

Celková délka videí:
21 min

Garance vrácení peněz, Certifikát absolventa, Neomezený přístup

Co se v kurzu naučíte

Zaměřte se na to, co je v textu opravdu důležité: na přesnost a eleganci slov a vět!

Psát bez pravopisných chyb je fajn – ale bohužel to nestačí. Aby se naše texty daly číst, musíme to umět se svou slovní zásobou a musíme být schopni vytvářet srozumitelné a stylově vytříbené věty.  Zjistěte, na co si dát pozor a jak bezbolestně zlepšit svůj jazykový styl.

Tento mikrokurz jsme připravili pro všechny, kterým záleží na stylistické kvalitě jejich textů.

Určitě ho ocení:

  • pracovníci v administrativě,
  • vedoucí a manažeři,
  • autoři webů a příspěvků na sociální sítě,
  • blogeři
  • a vůbec všichni, kteří tuší, že text o nás vypovídá víc, než si umíme představit.

Podíváme se na řadu konkrétních jazykových jevů, které vám mohou vylepšit styl vašich textů. Sáhneme do slovní zásoby, skloňování, časování i větné skladby… Ďábel je skryt v detailu!

Související kurzy:

Ukázat celý popis

Osnova kurzu

MODUL 0: Cvičení ke staženíMODUL 1: Obecná doporučení pro začátek


2:26


2:58


MODUL 2: Konkrétní doporučení do praxe


2:14


2:47


2:35


2:31


3:11


2:04


MODUL 3: Závěrečné shrnutí a test


1:08Celková délka videí

21 min

Jan Táborský

Jan Táborský

Specialista na český jazyk

Jan Táborský je jazykový korektor a lektor češtiny pro Čechy. Zkušenosti získal při výuce na Filozofické fakultě UK, na několika číst víceredakčních místech a při vedení velkého množství kurzů českého pravopisu, stylistiky a úpravy dokumentů pro nejrůznější instituce (v komerční i neziskové sféře). Založil agenturu Syntagma a je autorem knihy Jazykové jednohubky (Zoner Press, 2014).

Hodnocení kurzu

80 %
26 hodnocení

Amália Dvořáková

Skvěle procvičená pozornost. Děkuji


Valeriia Shauro

Jako cizinka rada by uvitala kurz jak psat spravne maily v cestine nebo obchodni jazyk, mozno tak nezda,ale je o tom velky zajem a vubec nejsou informace ,prave jsem myslela,ze najdu neco uzitecniho v tomto kurzu,ale nakonec krome webovych stranek nic z toho kurzu pro sebe neodnesla.


Lucie Heroudková

Témata jsou přehledně shrnuta. Lektor nezahlcuje množstvím příkladů, problematiku srozumitelně vysvětluje na jednom jevu. Užitečné jsou odkazy na jazykové portály.

Jak kurz probíhá?

Nejde o nic složitého. Čeká vás několik krátkých videí, která mohou být doplněna pracovními sešity, kvízy nebo jinými materiály ke studiu. Na videa se můžete podívat kdykoliv. Stačí jen být připojení k internetu.

Čeká vás závěrečný test, který prověří, co jste se naučili. Za absolvovaný kurz získáte certifikát o absolvování. Test můžete zkoušet i víckrát, tak žádný stres.

Stačí v závěrečném testu získat aspoň 80 %. Certifikát zůstane uložený u absolvovaného kurzu, kdykoliv připravený ke stažení.

Je to doklad o tom, že na sobě pracujete víc, než je běžné. To vám pomůže vyniknout mezi dalšími lidmi, kteří mají zálusk na stejné pracovní místo, nebo v rámci sebe-prezentace. Nejlépe využijete certifikát ve svém životopisu (např. na Linkedin a Jobs.cz) nebo jako vytištěný dokument mezi vašimi dalšími vzdělávacími úspěchy.

Ano, lekce můžete studovat opakovaně, také je můžete přeskakovat a následně se k nim vracet. Ať už kurz zakončíte úspěšně nebo neúspěšně, můžete ho libovolně opakovat.

Doufáme, že tohle se nestane. Kdyby ale přece jen, garantujeme vám vrácení peněz bez udání důvodu do 10 dní od nákupu kurzu.