Jak na whistleblowing: praktický návod (nejen) pro zaměstnavatele

Kurzem provází  Jakub Oliva

Vhodné k poslechu

Báli jste se dosud ukázat prstem na kolegu, který okrádá firmu? Už nemusíte. Zaměstnavatelé nově musí chránit oznamovatele firemních nekalostí. Zjistěte, co whistleblowing přináší a jak se na něj připravit. Celý popisek

1 090 Kč s DPH

Celková délka

37 min

Počet lekcí

12

Hodnocení
Přidat do plánu
Certifikát absolventa
Neomezený přístup
Na co se kurz zaměřuje

Co je to vlastně whistleblowing? Koho v zaměstnání chrání a na koho ukazuje?  Která firma musí whistleblowing řešit? Jak funguje systém oznamování firemních nekalostí? Kdo whistleblowing ve firmě řeší a jakou musí mít kvalifikaci?

Na tyto a mnoho jiných otázek odpovídá nový zákon o ochraně oznamovatelů. Kurz vám dá jasné  a srozumitelné odpovědi a spolu s nimi předloží příklady z praxe. Pokud hledáte spolehlivý zdroj informací o whistleblowingu, jste na správném místě. Kurzem vás provede advokát Jakub Oliva.

V kurzu se naučíte:

 • co je to whistleblowing,
 • jak zákon chrání oznamovatele firemních nekalostí,
 • jak správně podat oznámení,
 • co jsou to odvetná opatření a jak se jim bránit,
 • které firmy musí whistleblowing řešit,
 • jak oznámit firemní nekalost,
 • co dělá člověk zodpovědný ve firmě za whistleblowing,
 • pracovněprávní a trestněprávní souvislosti whistleblowingu.

Kurz je určený pro:

 • vedoucí zaměstnance na všech stupních řízení,
 • jednatele, členy představenstva a jiné vrcholové manažery,
 • externí poradce a jiné podnikatele, kteří se zabývají pracovním prostředím,
 • HR specialisty, personální ředitele a jiné odborníky na HR oblast.
Celý popisek
Lektoři kurzu
Jakub Oliva

advokát - specialista na pracovní právo

Jakub je právníkem, který se ve své praxi specializuje výhradně na pracovní právo. V současné době působí jako advokát a vedoucí pracovněprávního oddělení jedné z největších advokátních kanceláří v ČR - ARROWS. Jakub v rámci své praxe poskytuje právní služby jak jednotlivým pracovníkům, tak velkým korporacím s tisícovkami zaměstnanců. Je členem České advokátní komory, Asociace pro rozvoj kolektivního vyjednávání a pracovních vztahů, Jednoty českých právníků a je také spoluzakladatelem HR Klubu v Olomouci. V rámci své praxe pravidelně publikuje a věnuje se také odbornému školení vedoucích zaměstnanců. Více info o lektorovi: https://www.arws.cz/nas-tym/mgr-jakub-oliva.

 

Hodnocení kurzu

94 %

173 hodnocení
139x
22x
8x
2x
2x

Hodnocení přidávají pouze studenti s ověřeným účtem


Miroslav K.

Přehledné, stručné a srozumitelné

Reakce lektora:

“Moc děkuji za reakci, přesně tak byl kurz namyšlen :-)“


Ondřej M.

Vše hezky, srozumitelně vysvětleno, rozhodně doporučuji.


Jakub J.

Tento kurz by měl být povinný pro všechny firmy, resp. pro jejich zaměstnance, co oněch 50 zaměstnanců mají

Často kladené dotazy
Čeká vás závěrečný test, který prověří, co jste se naučili. Za absolvovaný kurz získáte certifikát o absolvování. Test můžete zkoušet i víckrát, tak žádný stres.

Stačí v závěrečném testu získat aspoň 80%. Certifikát zůstane uložený u absolvovaného kurzu, kdykoliv připravený ke stažení.

Je to doklad o tom, že na sobě pracujete víc, než je běžné. To vám pomůže vyniknout mezi dalšími lidmi, kteří mají zálusk na stejné pracovní místo, nebo v rámci sebe-prezentace. Nejlépe využijete certifikát ve svém životopisu (např. na Linkedin a Jobs.cz) nebo jako vytištěný dokument mezi vašimi dalšími vzdělávacími úspěchy.

Ano, lekce můžete studovat opakovaně, také je můžete přeskakovat a následně se k nim vracet. Ať už kurz zakončíte úspěšně nebo neúspěšně, můžete ho libovolně opakovat.

Doufáme, že tohle se nestane. Kdyby ale přece jen, garantujeme vám vrácení peněz bez udání důvodu do 14 dní od nákupu kurzu.