Všechny kurzy

Jak úspěšně najít práci

hodnocení 94 %

Kurzem provází Seduo.cz

Cena: Zdarma

Počet lekcí:
15

Celková délka videí:
1:08 hod

Certifikát absolventa, Neomezený přístup

Co se v kurzu naučíte

Hledání práce je taky práce. V tomto kurzu se naučíte, jak ji zvládnout co nejlépe, nejrychleji a k vaší maximální spokojenosti.

V práci trávíme více jak třetinu života, tvoří jádro našich dní a není se tak čemu divit, že svou práci chceme mít rádi a být v ní dobří.

Najít takovou práci však nemusí být jednoduché - jde totiž o svébytnou disciplínu.

Pro úspěšné nalezení práce je třeba zvládnout sérií kroků, přičemž na každém vás čekají nástrahy, ale taky možnosti, jak zazářit. Odpovídat na nabídky, posílat životopisy, chodit na pohovory. Takový proces může zabrat dva až pět mesíců. V Česku lidé mění pozici v průměru jednou za pět let a hledání a změna práce se tak stává běžnou součástí našich životů.

Dosud však v Česku nebyl ucelený kurz, který by uchazeče celým procesem provedl.

A nenabízel více než zažití klišé, stokrát opakované poučky a rady, které nikam nevedou. Místo toho se můžete těšit na zkušenosti mnohých českých personalistů, praktické ukázky z pohovoru a doplňující zdroje k samostudiu.

Absolvování kurzu vám samozřejmě práci nezaručí, ale budete-li následovat všech instrukcí v kurzu a poznatky převedete do své praxe, vaše pravděpodobnost na úspěch se znatelně zvýší.

V kurzu se např. dozvíte:

  • kdy je nejlepší doba na hledání práce,
  • kde hledat a jakým místům se raději vyhnout,
  • jak má vypadat správný životopis a jak nikoli,
  • jak se připravit na pohovor a zvýšit své šance na úspěch,
  • jak pohovor zvládnout na jedničku a nenechat se zaskočit žádnou otázkou,
  • jak zvládnout vyjednávání o platu či podmínkách nástupu.

Kurz je vhodný pro každého kdo práci hledá, uvažuje o změně, a nebo se jen chce připravit na budoucnost.

Seduo.cz

Seduo.cz

Vzdělávací portál

Seduo.cz je vzdělávacím portálem společnosti LMC, který nabízí profesní videokurzy. Ty vám pomohou nakopnout vaši kariéru, ať … číst více už jste zaměstnanec nebo podnikatel. Kurzy na Seduo.cz vytvářejí přední čeští lektoři, firmy a vysoké školy. Za více jak rok se k jejich studiu zapsaly desítky tisíc Čechů. 

Jak kurz probíhá?

Nejde o nic složitého. Čeká vás několik krátkých videí, která mohou být doplněna pracovními sešity, kvízy nebo jinými materiály ke studiu. Na videa se můžete podívat kdykoliv. Stačí jen být připojení k internetu.

Čeká vás závěrečný test, který prověří, co jste se naučili. Za absolvovaný kurz získáte certifikát o absolvování. Test můžete zkoušet i víckrát, tak žádný stres.

Stačí v závěrečném testu získat aspoň 80 %. Certifikát zůstane uložený u absolvovaného kurzu, kdykoliv připravený ke stažení.

Je to doklad o tom, že na sobě pracujete víc, než je běžné. To vám pomůže vyniknout mezi dalšími lidmi, kteří mají zálusk na stejné pracovní místo, nebo v rámci sebe-prezentace. Nejlépe využijete certifikát ve svém životopisu (např. na Linkedin a Jobs.cz) nebo jako vytištěný dokument mezi vašimi dalšími vzdělávacími úspěchy.

Ano, lekce můžete studovat opakovaně, také je můžete přeskakovat a následně se k nim vracet. Ať už kurz zakončíte úspěšně nebo neúspěšně, můžete ho libovolně opakovat.

Osnova kurzu

Hodnocení kurzu

94 %
315 hodnocení

Klaus van Bashuisen

Super, hodně mě to pomohl...


Jiří Urbánek

Užitečné jasné srozumitelné


Jiří Sajler

Hodně mi to pomohlo


Pavlína Vlčková

Skvělé!


Jana Šroubková

zajímavé,poučné .Lektorka příjemná,dobře se poslouchá


Jolana Hlaváčová

Lektorka mluví srozumitelně, s vtipem, přehledně vše vysvětluje.


Hanka Kubíková

Pěkný kurz, pomůže Vám se zamyslet, doporučuji ho zhlédnout než půjdete na pohovor, pomůže Vám poskládat si myšlenky. Ohledně domlouvání výplaty to není tak snadné ale, mnohdy se musíte ucházet o práci s tím, že zaměstnavatel Vám určí dopředu než půjdete na pohovor za kolik budete dělat - buď to napíše přímo do inzerátu (mnohdy klamavě), nebo Vás před pozváním nechá vyplnit dotazník, kde mu musíte odsouhlasit za kolik budete dělat, a když už se s ním na pohovoru bavíte o výši platu nemáte šanci vyjednávání, prostě buď na to přistoupíte nebo berou někoho jiného, a dost často se s ním dohodnete na určitých podmínkách a při podpisu smlouvy zjistíte, že Vás nutí podepsat něco, na čem jste se nedohodli, takže buď se zbalíte a odejdete nebo mu to podepíšete, hlavně, že máte práci. A dost častým problémem je to, že zaměstnavatel má problém Vám předložit návrh pracovní smlouvy nebo nastoupíte s tím, že smlouvu Vám během dne dá k podpisu, dá Vám práci, vy teda děláte a na smlouvu se nakonec jakože zapomene, nakonec neustále upomínání o smlouvu Vám příde trapné, takže buď čekáte nebo odcházíte, nebo má problém vám zdělit podmínky - vy si zajistíte vše potřebné a při podpisu zjistíte, že Vám to tak nevyhovuje a zase jste tam, kde jste byli. Kurz je dobrý, ale spíš je zaměřený na nedostatky zájemců o práci než na nedostatky zaměstnavatelů a toho na co si dávat pozor, každý se snaží být perfektní a uspět, ale ne vždy odhalíte nesolidního zaměstnavatele a co je pak přednější nechat se zaměstnat za každou cenu nebo sedět doma a hledat dál ... ale jak dlouho?


Dušan Flídr

Dobře zpracovaný, výstižný, srozumitelný, obsahoval vše, co jsem potřeboval vědět.
Děkuji za tuto možnost si uvědomit a opravit některé věci při hledání toho vysněného zaměstnání.
Dušan Flídr


Barbora Trehšlová

Pan Novák má hroznou neverbální komunikaci :D


Pavel Štipák

"Kladného" pana Nováka - figuranta navrhněte na prezidenta, pokud se ale do té doby jeho nadměrná škrobenost při sehnutí náhodou nezlomí.