Léto v pohodě a bez stresu: to nejlepší od nejlepších

Novinka

Kurzem provází  Pavel MoricJan ŽenatýAdela Vinczeová (Banášová)Tomáš RektorCyril HöschlMarian JelínekJakub ŽeleznýMartina Viktorie KopeckáVladimír Beneš a Janka Chudlíková

Léto na pohodu. Relax. Odpočinek. Žádný stres. To nejlepší ze Seduo kurzů na téma stres, vyhoření, relaxace v jednom! Beneš. Vinczeová. Chudlíková. Moric, ... Inspirujte se pro vaše léto bez stresu a na pohodu. Celý popisek

Pouze s firemní licencí

Celková délka

1:03 hod

Počet lekcí

11

Hodnocení
Přidat do plánu
Certifikát absolventa
Neomezený přístup
Na co se kurz zaměřuje

To nejlepší ze Seduo kurzů na téma zvládání stresu, energy management a relaxace.

  • Na Vladimíra Beneše s vyhořením nechoďte. Proč? Jak mu předcházet?
  • Co pomáhá farářce Martině Viktorii Kopecké nastavit si hranice?
  • Pavel Moric nabízí prožít letos dovolenou trochu jinak? Jak ji víc vnímat a prožívat?
  • Proč úspěšná moderátorka Adela Vinzceová změnu a stres jako něco, na co se těší?
  • Cyril Höschl vom nabídne více než deset tipů na ovládaní vyhoření. Který si vyberete?
  • Proč byste si měli psát deník vděčnosti? Co to je a jak na to vám vysvětlí Janka Chudlíková.
  • Podle kouče Mariana Jelínka je dobré i dávat v náročných situacích time-out. Jak na to?
  • Jaký prožívá stres moderátor  Jakub Železný? A co mu pomáhá ho zvládat?
  • Psycholog Honza Ženatý věří, že optimismus se dá naučit? Jak se to dělá?
  • Tomáš Rektor vám připomene, že pro pohodu a relax je důležitý i spánek. Kolik by ho mělo být?
Celý popisek

Osvojíte si následující dovednosti
Lektoři kurzu
Pavel Moric

Trenér, kouč, speaker, zakladatel klubu Karatevision

Pavel Moric je úspěšný lektor a mentor na české scéně osobního rozvoje. Kromě toho vzešel ze sportovního prostředí, kde na poli karate získal 7x titul mistra České republiky. Vychoval mnoho mistrů ČR v karate. Je velkým příznivcem sebeobjevování a cestování za poznáním. Absolvoval přes 400 terapeutických sezení se svým vlastním materiálem a také strávil týden na poušti Sahara. Navštívil 2x Peru a zúčastnil se šamanských ceremonií.

Neustále inspiruje a sdílí své nabyté zkušenosti různou formou mezi různá publika od korporátních sfér přes širokou veřejnost až po workshopové akce mimo ČR (Kréta/Thajsko). Uvědomění je klíč ke změně a dává možnost realizovat vyšší a rozvinutější formy bytí zde na Zemi. Má mnoho videí na Youtube a stovky tisíc shlédnutí. Je to rebel :-).


Jan Ženatý

Certifikovaný trenér Paul Ekman International

Honza je psycholog se 14 lety praxe v práci s leadery a talenty v byznysu v Evropě, Americe a Asii. Jako první Čech absolvoval trenérský výcvik u Paul Ekman International, společnosti, která se zabývá problematikou čtení emocí a behaviorální analýzy v kontextu rozvoje emoční inteligence, ale i v oblasti bezpečnosti a vedení výslechů.


Adela Vinczeová (Banášová)

Televizní a rozhlasová moderátorka

Adela Vinczeová (rozená Banášová) vyštudovala odbor kulturológia na Filozofickej fakulte UK v Bratislave. Najprv moderovala v slovenskom Fun Radiu. Do povedomia divákov sa ale dostala predovšetkým moderovaním troch sérií hudobnej súťaže Slovensko hľadá Superstar. Nasledovala tanečná súťaž Let´s Dance (obdoba českej StarDance). Účinkovala aj ako porotkyňa v programe Slovensko má talent. Českí diváci ju poznajú hlavne z Česko Slovenskej SuperStar z roku 2009, kde jej po boku stál Leoš Mareš. V roku 2010 bola porotkyňou česko-slovenskej televíznej show Talentmania. 

V rokoch 2010/2011 uvádzala svoj program Adela show. Aktuálne sa na televíznych obrazovkách objavuje ako moderátorka talkshow Trochu inak s Adelou a hudobného programu Chart show. 

Je najúspešnejšou účastníčkou v doterajšej histórii diváckej ankety Osobnosť televíznej obrazovky (OTO).


Tomáš Rektor

psychiatr a psychoterapeut

Tomáš Rektor je přední český psychiatr a psychoterapeut, zakladatel a vedoucí firmy Terapie.Info, s.r.o, zabývající se komplexní péčí o duševní zdraví.

Absolvoval lékařskou fakultu, má výcvik v hlubinné psychoterapii. Pracoval na psychiatrické klinice fakultní nemocnice Brno (2000-2002), dále v psychiatrické léčebně Jihlava (2002-2003) a Studentském zdravotním ústavu v Praze (2004-2005). V letech 2004-2010 spolupracoval s o.s. Sananim. Pracoval jako lékař v substitučních programech u závislých na opiátech, dojížděl do terapeutických komunit Karlov a Němčice. V letech 2006 – 2010 spolupracoval se Správou uprchlických zařízení ministerstva vnitra, jako psychiatr jsem dojížděl do několika uprchlických táborů a podobných zařízení.

Od roku 2005 má soukromou praxi, vede malý tým psychiatrů a psychologů.


Cyril Höschl

psychiatr a vysokoškolský pedagog

Cyril Höschl je psychiatr, výzkumník, popularizátor vědy a vysokoškolský pedagog. Po sametové revoluci byl prvním svobodně zvoleným děkanem 3. lékařské fakulty Univerzity Karlovy (1990–1997). Od r. 1990 byl přednostou Kliniky psychiatrie a lékařské psychologie 3. LF UK v Praze (do r.2020) a ředitelem Psychiatrického centra Praha, jež se od roku 2015 transformovalo v Národní ústav duševního zdraví v Klecanech (do r.2021). V letech 2007 – 2008 byl prezidentem Evropské psychiatrické asociace (EPA) a 2008 – 2009 prezidentem Federace evropských lékařských akademií (FEAM). Působil také jako viceprezident Evropské školy klinického výzkumu ve Vídni a v r.2008 získal ocenění Česká hlava.


Marian Jelínek

hokejový trenér, kouč a pedagog

Marian se jako hokejový trenér mimo jiné proslavil i dlouholetou spoluprací s Jaromírem Jágrem. Mezi Jeho největší trenérské hokejové úspěchy se řadí zlatá medaile z MS v roce 2005 ve Vídni a dva mistrovské tituly s pražskou Spartou. Jako trenér dále působil šest let v Německu, u českého národního týmu dvacetiletých, v Liberci, Mladé Boleslavi a Českých Budějovicích. Dokončil doktorát z kinantropologie (věda o pohybu) a v roce 2015 získal druhý doktorát ze sportovní psychologie. Své mnoholeté zkušenosti z vrcholového sportu využívá při inspirativních přednáškách pro manažery, na vysokých školách, konferencích v Čechách i v zahraničí, ale i v rámci osobního koučování. Je garantem oboru Manažerské psychologie na Newton University. Individuálně spolupracuje s řadou vrcholových sportovců a týmů. Je autorem či spoluautorem třinácti knih.


Jakub Železný

moderátor

Pracuje jako moderátor v České televizi. Od roku 2002 působí ve zpravodajství, kde uvádí Události a Události, komentáře.  Moderoval diskuzní pořad ŠponaDobré ráno s ČT, Studia ČT24, Interview ČT24, Týden v regionech (Brno) aj. včetně řady speciálů a mnoha předvolebních debat. Od roku 1993 bezmála 20 let působil v Českém rozhlase. Vystudoval Filozofickou fakultu Univerzity Palackého v Olomouci a Fakultu sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze, kde dnes přednáší. Spolupracoval na scénáři čtyřdílného televizního dokumentu o spisovateli Pavlu Kohoutovi To byl můj život?? a ztvárnil několik drobných hereckých úloh (např. ve filmech Ztraceni v Mnichově, Prezident Blaník, v seriálu Případy 1. oddělení aj.), v malé roli účinkuje v Divadle Na Vinohradech.


Martina Viktorie Kopecká

duchovní

Nejprve jsem zvolila umírněnou cestu kariéry v nadnárodním korporátu, která mě naštěstí brzy přestala bavit. Trvalo to pak ještě tři roky, než jsem si podala přihlášku na teologii. V roce 2011 jsem přijala křest a pak všechno šlo v podstatě samo. V práci už se to nedalo vydržet a tak jsem podala výpověď. O měsíc poté přihlášku k dalšímu studiu (psychologie, speciální pedagogika). Dostudovala jsem postupně všechny vybrané obory, notně vyčerpána. 

Mým prvním působištěm byl kostel sv. Mikuláše na Staroměstském náměstí, kde jsem jednou nohou a srdcem do dneška. Od konce roku 2014 zastupuji Církev československou husitskou ve Světové radě církví (World Council of Churces) a předsedám jednomu z jejích poradních orgánů (ECHOS).


Vladimír Beneš

neurochirurg

Vladimír Beneš je český lékař, specializací neurochirurg, v letech 1997–2020 přednosta Neurochirurgické (později Neurochirurgické a neuroonkologické) kliniky Ústřední vojenské nemocnice v Praze a 1. LF UK. Působí také ve funkci předsedy České neurochirurgické společnosti a v letech 2011–2015 byl prezidentem Evropské asociace neurochirurgických společností. Od roku 1998 zároveň vede subkatedru neurochirurgie na Institutu postgraduálního vzdělávání ve zdravotnictví (IPVZ). Jeho otec profesor Vladimír Beneš, DrSc. byl také neurochirurg, stejně jako jím je jeho syn, docent Vladimír Beneš. V roce 2023 byl u příležitosti státního svátku 28. října vyznamenán medailí Za zásluhy 1. stupně v oblasti vědy.


Janka Chudlíková

Lektorka osobního rozvoje

Janka je respektovaná lektorka, mentorka a koučka osobního i profesního rozvoje. Je autorkou dvou podcastů: Dolů nahoru a Na palici! Vytvořila ucelený systém on-line rozvoje, který nabízí na svém webu. Školí, přednáší a koučuje v předních českých i zahraničních společnostech. O svoje zkušenosti se dělí i na svých sítích a v on-line prostoru se širokou veřejností. Deset let přednášela na Vysoké škole ekonomické v Praze. Než začala podnikat, vybudovala si kariéru v korporacích, které z vlastního rozhodnutí opustila z pozice personální ředitelky ve společnosti Léčiva/Zentiva. Sáhla si kdysi na osobní i pracovní dno a díky tomu našla svou vlastní cestu ke zdraví a vnitřní spokojenosti. Opírá se o neurovědu a filozofii. Vše, o co se dělí, vychází z její vlastní zkušenosti. Jak sama říká, věk a vrásky jsou její výhodou.

Hodnocení kurzu

94 %

158 hodnocení
118x
33x
7x
0x
0x

Hodnocení přidávají pouze studenti s ověřeným účtem


Petra Ludvíková

Zajímavé, k zamyšlení. Moc se mi kurz líbil.

Reakce lektora:

“Děkuji. ;)“


Josef J.

Zajímavá a pestrá paleta názorů různých lidí.

Reakce lektora:

“Díky. ;)“


Monika M.

super lektori

Reakce lektora:

“Děkuji moc! ;)“

Často kladené dotazy
Čeká vás závěrečný test, který prověří, co jste se naučili. Za absolvovaný kurz získáte certifikát o absolvování. Test můžete zkoušet i víckrát, tak žádný stres.

Stačí v závěrečném testu získat aspoň 80%. Certifikát zůstane uložený u absolvovaného kurzu, kdykoliv připravený ke stažení.

Je to doklad o tom, že na sobě pracujete víc, než je běžné. To vám pomůže vyniknout mezi dalšími lidmi, kteří mají zálusk na stejné pracovní místo, nebo v rámci sebe-prezentace. Nejlépe využijete certifikát ve svém životopisu (např. na Linkedin a Jobs.cz) nebo jako vytištěný dokument mezi vašimi dalšími vzdělávacími úspěchy.

Ano, lekce můžete studovat opakovaně, také je můžete přeskakovat a následně se k nim vracet. Ať už kurz zakončíte úspěšně nebo neúspěšně, můžete ho libovolně opakovat.

Doufáme, že tohle se nestane. Kdyby ale přece jen, garantujeme vám vrácení peněz bez udání důvodu do 14 dní od nákupu kurzu.