Myšlenkové mapy: jak vizualizovat a utřídit své myšlenky

Cena: 1 790 Kč s DPH

Počet lekcí:
17
Celková délka videí:
1:17 hod
Koupit kurz
Certifikát absolventa
Neomezený přístup

Co se v kurzu naučíte

Jak si udělat větší pořádek ve své hlavě? Jak zlepšit svoji efektivitu práce, soustředění, kreativitu či paměť? Začněte efektivně využívat myšlenkové mapy a naučte se vizualizovat své myšlenky.

Vizuální kortex je jedna z nejrozvinutějších částí mozku vůbec. Z tohoto důvodu jsou právě grafická schémata či jednoduché nákresy pro mozek daleko přirozenější než prostý text. Myšlenkové mapy zásadně pomáhají si i komplexní věci lépe zapamatovat a pochopit jejich podstatu. Pomáhají zlepšit kreativitu, efektivitu práce a schopnost soustředění na to podstatné. Získáte tak větší nadhled a řád ve svém uvažování, lepší soustředění, lepší paměť a kreativitu.

V kurzu se konkrétně dozvíte:

  • Jak přesně tvořit kvalitní myšlenkové mapy a v čem všem nám mohou pomoci?
  • Jak díky myšlenkovým mapám najít více klidu a nadhledu nad chaosem ve své hlavě?
  • Proč je užitečná jednoduchost a minimalismus a jak je můžeme využívat každý den?
  • Jaké technologie a aplikace můžeme pro vizualizace používat?
  • Jak si pomocí myšlenkové mapy sestavit osobní vizi?
  • Jak vizualizovat své priority a plánovat si čas pomocí metody TODO-TODAY?
  • Jak můžeme dělat pomocí map takzvané sebekoučování metodou schůzka sám se sebou?

Osnova kurzu

Petr Ludwig

Petr Ludwig

ředitel GrowJOB institute

Petr Ludwig je autorem bestselleru Konec prokrastinace, kterého se v ČR prodalo přes 100.000 výtisků, je přeložena již do 17 jazyků a je to aktuálně číst vícenejprodávanější česká kniha ve světě. Petr se dlouhodobě zaměřuje na popularizaci kritického myšlení ve společnosti. Je autorem pořadu Deep Talks, jednoho z nejsledovanějších podcastů v ČR, jehož tématem jsou hodnoty a smysl práce a života celkově. Dlouhodobě žije v Praze a New Yorku. Před čtrnácti lety založil vzdělávací institut GrowJOB, který převádí do praxe aktuální vědecké poznatky z oblasti neurověd a behaviorální ekonomie. Institut pomáhá zlepšovat vnitřní motivaci, efektivitu práce a spokojenost jednotlivců a lidí ve firmách.  

Všechny kurzy lektora Petr Ludwig

Hodnocení kurzu

93 %

78 hodnocení
58x
13x
5x
2x
0x

Pavel Topič

děkuji za kurz, dozvěděl jsem se pro mě užitečné informace, střihy ve videu byly pro mě rušivým faktorem, ale přežil jsem to 😁


Marek S.

Kurz mohl být mírně zredukován v duchu žádoucí Occamovy břitvy, o níž lektor hovoří, zejména v úvodu se hodně věcí opakuje.


Ing. R. M.

Výborný moc povedený a hlavně užitečný kurz. Děkuji za něj.

Jak kurz probíhá?

Nejde o nic složitého. Čeká vás několik krátkých videí, která mohou být doplněna pracovními sešity, kvízy nebo jinými materiály ke studiu. Na videa se můžete podívat kdykoliv. Stačí jen být připojení k internetu.

Čeká vás závěrečný test, který prověří, co jste se naučili. Za absolvovaný kurz získáte certifikát o absolvování. Test můžete zkoušet i víckrát, tak žádný stres.
Stačí v závěrečném testu získat aspoň 80 %. Certifikát zůstane uložený u absolvovaného kurzu, kdykoliv připravený ke stažení.
Je to doklad o tom, že na sobě pracujete víc, než je běžné. To vám pomůže vyniknout mezi dalšími lidmi, kteří mají zálusk na stejné pracovní místo, nebo v rámci sebe-prezentace. Nejlépe využijete certifikát ve svém životopisu (např. na Linkedin a Jobs.cz) nebo jako vytištěný dokument mezi vašimi dalšími vzdělávacími úspěchy.
Ano, lekce můžete studovat opakovaně, také je můžete přeskakovat a následně se k nim vracet. Ať už kurz zakončíte úspěšně nebo neúspěšně, můžete ho libovolně opakovat.
Doufáme, že tohle se nestane. Kdyby ale přece jen, garantujeme vám vrácení peněz bez udání důvodu do 10 dní od nákupu kurzu.