Lekce 2

Broňou doporučené zdroje - stránky pro procvičování reading:

Obrovská zásoba zjednodušených knih online, neuvěřitelný výběr žánrů (a úrovní) a to vše zdarma!

Super stránka, kde si můžete číst zajímavé zprávy a články rozdělené do šesti úrovní. To ale není vše, také si všechny texty můžete poslechnout a je zde jako bonus ke každému textu spousta cvičení a aktivit (hlavně na rozšíření slovní zásoby).

Vypadá a funguje jako klasická Wikipedie, jenom používá základní angličtinu a kratší a srozumitelnější věty.

Každý den minimálně jedna zajímavá zpráva. Vždy text samotný i nahrávka . Výběr ze tří různých úrovní. Zajímavá témata a u nejvyšší úrovně je i video.

Skvělá stránka s úžasnými příběhy lidí z New Yorku, opravdu inspirativní a zajímavé čtení ve stravitelném rozsahu (doporučuji sledovat na Facebooku).

Stránka plná krátkých a čtivých příběhů, rozdělená do přehledných témat. K tomu spousta videí a aktivit. Navíc velmi hezky graficky zpracováno.

Úžasná stránka k procvičování vašich „čtecích schopností“. Rozděleno do úrovní (vhodné i pro úplné začátečníky). Po krátkém textu jsou vždy různé otázky, které procvičují porozumění.

Lekce 3

Broňou doporučené zdroje - odkazy na skvělé stránky k procvičování poslechu:

Úžasné stránky s obrovským množstvím poslechů. Je to zcela zdarma, můžete si vybrat úroveň obtížnosti a také je zde množství cvičení a kvízů ke všem nahrávkám!

Stránky s množstvím poslechů (a doprovodných textů), rozděleným do kategorií dle toho, na jakou věc vás „připravují“ (např. at the airport, at work atd.)

Ideální pro milovníky zpráv, komentářů, světového dění a americké angličtiny.

Obrovský výběr souborů ke stažení, skvělá kvalita, vybere si každý :).

Luke je supersympaťácký Angličan, žijící nyní ve Francii, který nahrává skvělé podcasty, získal za ně také mezinárodní ocenění. Je vhodné asi spíše pro lehce pokročilejší studenty.

Skvělá stránka, kde můžete procvičovat poslech pomocí svých oblíbených písní (výběr je opravdu nepřeberný). Stačí si zvolit píseň a jednu ze čtyř obtížností (dle vybrané úrovně doplňujete větší či menší počet slov z texu písně). Úžasná stránka pro music lovers!

Název vlastně říká vše :) Výborně udělané stránky k procvičení poslechu. Najdete zde nejenom spoustu zajímavých poslechů, ale také jejich přepis a skvělé je, že i mnoho různých cvičení ke každé nahrávce. Určitě vyzkoušejte! :)

Ello je úžasný projekt, kde můžete sledovat videa a poslouchat konverzace mezi lidmi z celého světa na nejrůznější témata. Máte na výběr téměř 1500 videí, vždy vidíte, z které země jsou lidé ve videu vystupující, můžete si vybrat úroveň obtížnosti a téma.

Každý den minimálně jedna zajímavá zpráva. Vždy nahrávka a její textový přepis. Výběr ze tří různých úrovní. Zajímavá témata a u nejvyšší úrovně je i video.

Super stránka, kde si můžete poslouchat (a číst) zajímavé zprávy rozdělené do šesti úrovní. Také je zde ke každé nahrávce spousta cvičení a aktivit.

Jednoznačně nejlepší podcasty, které znám Česka – skvěle udělané, přehledně rozdělené do kapitol, vyvážený poměr angličtiny a češtiny a naučí vás toho opravdu hodně. Vřele doporučuji!

Zde najdete mnoho audioknih zcela zdarma a zcela legálně. Jedná se převážně o starší klasickou literaturu (tedy asi není úplně pro každého), ale proč si nezkusit nějakou tu anglickou klasiku? :))

Je skvělý projekt, kde lidé dobrovolně načítají knihy, aby se ji další lidé (jako vy), mohli zdarma poslechnout. Báječný nápad, že? :)

Další báječná stránka se spoustou (nezjednodušených) audioknih (legálně) ke stažení.

Lekce 4

Broňova doporučení - užitečné odkazy

Tisíce úžasných inspirativních videí plných přednášek na všechny témata, která si jenom umíte představit. Najdete zde jak přepis všeho, co lidé říkají (jde zapnout „view interactive transcript“ a podtrhává se vám, co zrovna daný člověk říká) či anglické titulky.

Skvělá stránka, kde najdete aktuální zprávy (nejen z USA), k většině z nich jsou i videa (a u nich vždy titulky). Báječné je také to, že si můžete vybrat ze tří různých úrovní, dle vaší pokročilosti.

Naprosto úžasná stránka, kde můžete sledovat online filmy, seriály i nejrůznější videa v angličtině s anglickými titulky, zcela jednoduše a bez jakýchkoliv problémů. Prostě jenom najedete na ororo.tv, vyberete film, seriál či video, kliknete a sledujete (a učíte se). To vše zdarma. Doporučuje 11 z 10 Broňů!

Asi nejzábavnější učitel angličtiny, co jsem kdy potkal (či spíše viděl), u všech videí jsou titulky, je to poučné, zábavné, má krásný přízvuk a je mu skvěle rozumět. Určitě vyzkoušejte!

Fantastická stránka, kde najdete téměř vše, co si jenom umíte přestavit – videa, články, nahrávky ke stažení. Je toho opravdu nepřeberné množství – stačí si vybrat :) Pokud jde o videa samotná, najdete je také hezky pohromadě zde.

Skutečná angličtina se skutečnými lidmi. Obrovské množství videí zdarma, na kterých můžete slyšet rozhovory se spoustou rodilých mluvčích. Skutečné situace a skuteční lidé. Skvělé!

Báječná stránka od British Council určená pro děti učící se angličtinu. Upřímně ale, kdo z nás si občas neužije rád trošku té legrace a dětinskosti – tak se nestyďte a koukněte také na ty skvělá hravá videa :)

Nepřeberné množství videí o angličtině v angličtině. Skvěle zpracované, zcela zdarma, můžete si vybírat videa dle témat nebo podle jednotlivých učitelů (každému z nás vyhovuje někdo jiné, že?. Super je, že zde se učíte nejen porozumění, ale také o jazyce samotném (například užitečné fráze, gramatiku či slovní zásobu) :)

Lekce 5

Broňova doporučení - užitečné stránky pro procvičování speaking:

Stránka určená k tomu, abyste si našli „parťáka“ na vzájemné konverzace. Často jde o „výměnný obchod“ pomůžete někomu s češtinou a on vám zase s angličtinou.

Skvělá stránka, kde se můžete zdarma spojit jak s rodilými mluvčími, tak s dalšími studenty (to je asi trošku snazší) a společně procvičovat angličtinu online.

Opět se jedná o stránku na stejném principu jako dvě výše zmíněné (ať máte z čeho vybírat :)). Najdete si někoho, kdo také chce procvičovat angličtinu, přes Skype se spojíte a jdete na to! :)

+++ Tipy na to, jak „přesvědčit“ rodilé mluvčí, aby s vámi chtěli anglicky konverzovat online (zdarma) - https://www.tofluency.com/english-speaking-practice-online/

Ubytovávejte u vás doma cestovatele z celého světa (a bydlete u zdarma u lidí po celém světě). Stále populárnější způsob poznávání nových míst, lidí a kultur. Mimochodem, je možné nabídnouti i „průvodcovské služby“, tedy to, že provedete turisty z ciziny po vašem městě, procvičíte angličtinu a ještě uděláte dobrý skutek.

Podobný systém jako Couchsurfing, třeba vám bude více vyhovovat. :)

Lekce 6

Broňova doporučení - zajímavé stránky pro procvičování writing:

Stránka, kde si můžete najít svého „pen friend“ či „mouse friend“ a začít si psát :)

Stejná stránka, jako u speaking, stačí dát dole vlevo „Corespondence“ a najít si vhodného penpal :)

Stránka, kde můžete najít téměř dva miliony lidí, kteří mají chuť si s někým psát, stačí se zaregistrovat, vybrat si a začít!

Další stránka, která si klade za cíl propojit lidi z celého světa skrze dopisy, maily a chat.

Lekce 7

Broňova doporučení - Zajímavé odkazy pro procvičování výslovnosti:

Naprosto skvělá stránka se 45 báječnými videi, která vás postupně seznámí se všemi zvuky, které angličtina má, se symboly, které je reprezentují a také s tím, jak je správně vyslovit. Velmi užitečné je také to, že vidíte z blízka záběr na ústa vyslovující daný zvuk ze dvou různých úhlů.

Dle mého názoru jednoznačně nejlepší české stránky věnující se angličtině mají i sekci věnovanou výslovnosti. Vše je zde přehledně (a česky) vysvětleno, rozděleno dle úrovní a také je zde spousta příkladů. Vřele doporučuji!

Má nejoblíbenější kniha zabývající se anglickou výslovností :)

Má druhá nejoblíbenější kniha zabývající se anglickou výslovností (součástí balení je také 5 cédéček) :)

Moc hezky zpracovaná stránka věnující se správné anglické výslovnosti, přízvuku, spojování slov, intonaci atd.

Lekce 17

K této lekci nejsou dostupné žádné studijní materiály

Začněte studovat ještě dnes:

Cena: zdarma

Počet lekcí:
18
Celková délka:
1:54 hod