Nejčastější chyby v němčině

i v audio verzi i v audio verzi
hvězda hodnocení vyplněnáStar_Strokedhvězda hodnocení nevyplněná

Kurzem provází Míša Nofftz Skopalová

Cena: zdarma

Počet lekcí:
7
Celková délka videí:
31 min

Certifikát absolventa, Neomezený přístup

Spustit kurz zdarma

Co se v kurzu naučíte

Házíte to v němčině hlava nehlava a doufáte, že vám rodilí mluvčí nějak budou rozumět? Někdy vám opravdu rozumět budou, ale někdy ne. Vyhněte se chybným „čechismům”, kterými komplikujeme porozumění a komunikaci v němčině.

V kurzu si osvojíte

Německý jazyk

Taky jste se už několikrát dostali do situace, kdy jste rodilým mluvčím museli zdlouhavě vysvětlovat, jak jste to vlastně mysleli? Pojďme to společně změnit! Němčina má sice s češtinou spoustu společného, někdy je to však na škodu. Výslovnost, doslovný překlad či matoucí členy - to vše si zkoušíme překlápět z jednoho jazyka do druhého, což se v tomto případě postará o nejedno nedorozumění. Naučte se fráze a obraty, kterým budou rodiláci konečně rozumět! Bez zbytečného vysvětlování, opravování či nejistoty.

V kurzu se naučíte:

  • rozlišovat výslovnost jednotlivých slov a hlásek
  • obraty, kterým rodilí mluvčí nejenom budou rozumět, ale budou i gramaticky správně
  • člen (gramatický rod) problematických slovíček a jeho použití v praxi
  • správné fráze, kterými nahradit matoucí doslovný překlad
  • slovíčka, která používáme v němčině v naprosto jiném kontextu než v češtině

Kurz je určený pro:

  • dospělé pracující, kteří se učí německy z vlastního zájmu
  • dospělé pracující, kteří se učí německy kvůli práci (spolupráce s obchodními partnery, komunikace v němčině, snaha o povýšení či změnu práce)
  • Čechy a Slováky žijící v německy mluvících zemích

Osnova kurzu

Všechny lekce jsou přístupné

Míša Nofftz Skopalová

Míša Nofftz Skopalová

Lektorka němčiny online

Míše sice nekoluje v krvi germánská krev, díky více než 8 letům v německy mluvících zemích ale přičichla k němčině natolik, číst víceže ji nyní vyučuje online. Aktuálně se věnuje individuální výuce jednotlivců, ale i vedení skupinových online kurzů, ve kterých nepředává učebnicovou němčinu, ale především tu, kterou rodilí mluvčí opravdu používají. Mimo jiné píše blog, natáčí videa, tvoří výukové materiály a ukazuje, že němčina opravdu není tak těžká, jak se o ní říká. Více na michaelaskopalova.cz.

Všechny kurzy lektora Míša Nofftz Skopalová

Hodnocení kurzu

98 %

123 hodnocení
114x
6x
3x
0x
0x

Iva B.

Bomba! Kurz je velmi přínosný. Jako začátečník, bych nasekala v komunikaci spoustu chyb. Po tomto kurzu už se mnohým trapným nedorozuměním vyhnu.

Reakce lektora:

“Děkuji, Ivi! Určitě mrkněte i na další mé kurzy tady na Seduo ;)“


Karl

Kurs: nützlich
die Fremdsprachenassistentin: angenehm, nett


Roland P.

Liebe Michaela, zuerst möchte ich mitteilen, dass Ihre Kurse sehr hilfreich für mich sind. Vielen Dank dafür und machen Sie bitte immer weiter. Doch habe ich zurzeit einen Wunsch. Wäre es eine Möglichkeit einen Kurs über alltäglichen Ausdrücken drehen (aufnehmen)? Einen schönen Tag noch und viel Glück für alle.

Reakce lektora:

“Lieber Roland, könnten Sie mir vielleicht ein paar Tipps oder Beispiele geben, wie Sie sich so einen Kurs vorstellen würden? Oder haben Sie im Kurs "Každodenní pokec v němčině" bestimmte Ausdrücke und Redemittel vermisst?“

Jak kurz probíhá?

Nejde o nic složitého. Čeká vás několik krátkých videí, která mohou být doplněna pracovními sešity, kvízy nebo jinými materiály ke studiu. Na videa se můžete podívat kdykoliv. Stačí jen být připojení k internetu.

Čeká vás závěrečný test, který prověří, co jste se naučili. Za absolvovaný kurz získáte certifikát o absolvování. Test můžete zkoušet i víckrát, tak žádný stres.
Stačí v závěrečném testu získat aspoň 80 %. Certifikát zůstane uložený u absolvovaného kurzu, kdykoliv připravený ke stažení.
Je to doklad o tom, že na sobě pracujete víc, než je běžné. To vám pomůže vyniknout mezi dalšími lidmi, kteří mají zálusk na stejné pracovní místo, nebo v rámci sebe-prezentace. Nejlépe využijete certifikát ve svém životopisu (např. na Linkedin a Jobs.cz) nebo jako vytištěný dokument mezi vašimi dalšími vzdělávacími úspěchy.
Ano, lekce můžete studovat opakovaně, také je můžete přeskakovat a následně se k nim vracet. Ať už kurz zakončíte úspěšně nebo neúspěšně, můžete ho libovolně opakovat.