Německé předložky stručně a jasně

i v audio verzi i v audio verzi

Cena: 590 Kč s DPH

Počet lekcí:
34
Celková délka videí:
1:29 hod
Koupit kurz
Certifikát absolventa
Neomezený přístup

Co se v kurzu naučíte

Jedu z Německa, přes Německo nebo do Německa? Chybné předložky dokážou pěkně zamávat s nejednou informací. Naučte se je správně, aby vám rodilí mluvčí konečně rozuměli!

V kurzu si osvojíte

Chcete si na němčinu udělat čas o víkendu, přes víkend, přes týden, během týdne, o prázdninách, o Vánocích nebo až v příštím roce? Jak vidíte, předložkám se zkrátka nejde vyhnout a je tedy nejvyšší čas začít je správně používat!

Ne všechny předložky je však možno přeložit doslova či se spolehnout na pád, kterým bychom si pomohli v češtině / slovenštině.

Naučte se předložky, kterými budete moct popsat váš kompletní den či plány na dovolenou. Součástí kurzu je i obsáhlá kapitola věnující se matoucím předložkovým spojením, která čeští a slovenští rodilí mluvčí chybně používají. Chcete umět německé předložky konečně správně a sebejistě používat? V tom případě se na vás těším uvnitř kurzu!

V tomto kurzu se naučíte:

 • umět rozlišovat předložky se 2., 3. a 4. pádem a jejich význam
 • předložky, se kterými budete moct popsat každou dovolenou od A do Z
 • předložky napříč časem, ročním obdobím či lety
 • předložková slovní spojení, která používáme v každodenní komunikaci
 • matoucí předložková spojení, ve kterých chybuje každý Čech i Slovák
 • rozlišovat, kdy je třeba za předložku doplnit člen a kdy nikoliv
 • rozlišovat předložky, které se v němčině chybně zaměňují

Kurz je určený pro:

 • dospělé pracující, kteří se učí německy z vlastního zájmu
 • dospělé pracující, kteří se učí německy kvůli práci (spolupráce s obchodními partnery, komunikace v němčině, snaha o povýšení či změnu práce)
 • Čechy a Slováky, kteří rádi tráví dovolenou v německy mluvících zemích a potřebují se dorozumět v každodenních situacích
 • Čechy a Slováky žijící v německy mluvících zemích

Osnova kurzu

Míša Nofftz Skopalová

Míša Nofftz Skopalová

Lektorka němčiny online

Míše sice nekoluje v krvi germánská krev, díky více než 8 letům v německy mluvících zemích ale přičichla k němčině natolik, číst víceže ji nyní vyučuje online. Aktuálně se věnuje individuální výuce jednotlivců, ale i vedení skupinových online kurzů, ve kterých nepředává učebnicovou němčinu, ale především tu, kterou rodilí mluvčí opravdu používají. Mimo jiné píše blog, natáčí videa, tvoří výukové materiály a ukazuje, že němčina opravdu není tak těžká, jak se o ní říká. Více na michaelaskopalova.cz.

Všechny kurzy lektora Míša Nofftz Skopalová

Hodnocení kurzu

98 %

86 hodnocení
80x
5x
1x
0x
0x

Zdeňka T.

Problematika předložek skvěle shrnuta. Kurz mi pomohl ujasnit si spojení, ve kterých jsem si předtím nebyla jistá a také mě naučil něco nového. Určitě doporučuji.

Reakce lektora:

“Moc děkuji, Zdeňko!“


Lenka T.

Kurz nemeckých predložiek odporúčam aj tomu, kto je s nemčinou na začiatku. Kurz je prehľadný a všetko jasne vysvetlené. Lektorka Michaela vysvetľuje jasne a ukazuje používanie predložiek na vzorových vetách. Môj tip: rozdeľte si kurz na krátke úseky do niekoľkých dní. "Zhltnúť" ho za jeden deň nemusí byť dobrý nápad.

Reakce lektora:

“Srdečně děkuji za milou referenci, Leni a přeju hodně radosti a úspěchů s němčinou :)“


Barbora N.

Výborná lektorka, ocenila by som aj niektoré slovenské názvy miest, resp. ich preklad do nemčiny (tak ako boli Krušné Hory, Šumava, Krkonoše atď.)

Reakce lektora:

“To je ale výborný nápad, Baru! Děkuji za něj a zkusím to zohlednit v dalších kurzech. Ještě jednou děkuji za připomínku :)“

Jak kurz probíhá?

Nejde o nic složitého. Čeká vás několik krátkých videí, která mohou být doplněna pracovními sešity, kvízy nebo jinými materiály ke studiu. Na videa se můžete podívat kdykoliv. Stačí jen být připojení k internetu.

Čeká vás závěrečný test, který prověří, co jste se naučili. Za absolvovaný kurz získáte certifikát o absolvování. Test můžete zkoušet i víckrát, tak žádný stres.
Stačí v závěrečném testu získat aspoň 80 %. Certifikát zůstane uložený u absolvovaného kurzu, kdykoliv připravený ke stažení.
Je to doklad o tom, že na sobě pracujete víc, než je běžné. To vám pomůže vyniknout mezi dalšími lidmi, kteří mají zálusk na stejné pracovní místo, nebo v rámci sebe-prezentace. Nejlépe využijete certifikát ve svém životopisu (např. na Linkedin a Jobs.cz) nebo jako vytištěný dokument mezi vašimi dalšími vzdělávacími úspěchy.
Ano, lekce můžete studovat opakovaně, také je můžete přeskakovat a následně se k nim vracet. Ať už kurz zakončíte úspěšně nebo neúspěšně, můžete ho libovolně opakovat.
Doufáme, že tohle se nestane. Kdyby ale přece jen, garantujeme vám vrácení peněz bez udání důvodu do 10 dní od nákupu kurzu.