Už jen DNES - SLEVA ROKU 35% na všechny kurzy - Tak toho využijte! Už jen DNES - SLEVA ROKU 35% na všechny kurzy - Tak toho využijte!

Peníze pro rodiče: právní rádce pro těhotné a matky

Cena: Zdarma

Počet lekcí:
17

Celková délka videí:
59 min

Certifikát absolventa, Neomezený přístup

Co se v kurzu naučíte

Řekněte si až o stovky tisíc od státu nebo zaměstnavatele. Zjistěte, na jaké výhody máte jako těhotná žena nebo matka v zaměstnání právo.

Plánujete rodinu, jste těhotná nebo dokonce již děti máte? Pak možná už víte, jak moc dítě zatočí s vaším rodinným rozpočtem. Poradíme vám, co vám stát ani zaměstnavatel neřekne. Jak a kde získat stovky tisíc na mateřské nebo rodičovské dovolené? Jak se nenechat připravit o své peníze? Jaké výhody můžete čerpat jako těhotná žena nebo matka v zaměstnání? V kurzu se seznámíte se zkušenou lektorkou, matkou, těhotnou ženou a zároveň manažerkou,  která se stane vaším osobním nepostradatelným právním rádcem a pomůže vám ohlídat vaše práva i rodinné finance.

Dozvíte se, jak:

  • vybrat vhodného zaměstnavatele, pokud plánujete rodinu,
  • vyřídit mateřskou a rodičovskou dovolenou krok za krokem,
  • získat, co nejvyšší možnou peněžitou pomoc v mateřství a rodičovský příspěvek,
  • nepřijít o peníze od zaměstnavatele a státu při druhém a dalším dítěti,
  • využít pomoc státu,
  • můžete pracovat na mateřské a rodičovské dovolené,
  • zákon chrání zájmy těhotných žen a matek v zaměstnání?

Kurz poskytuje  aktuální, podstatné informace z praxe na jednom místě.

Ukázat celý popis

Osnova kurzu

Otázky z pracovního práva pro ženy, které plánují těhotenství


3:19


2:35


Jak ovlivnit výši peněžité pomoci v mateřství a výši rodičovského příspěvku?


4:17


1:09


3:53


6:08


7:07


Práva těhotných žen na pracovišti


3:22


3:03


Zvyšte rodinný rozpočet na mateřské a rodičovské dovolené


3:27


5:20


1:11


Pracovně-právní ochrana matek a návrat do zaměstnání


8:23


0:49


2:18


Závěr


2:40Celková délka videí

59 min

Irena Tůmová

Irena Tůmová

Vaše Personální ředitelka

Pokud vaše firma potřebuje ušetřit minimálně milion korun ročně, pak byste se měli obrátit na Irenu, která se zabývá recruitment managementem, číst vícepracovněprávním poradenstvím, motivací a osobním rozvojem zaměstnanců. Její specializací je pracovní právo a nastavení procesů, které zůstanou v souladu s legislativou a zároveň vám zajistí optimalizaci výdajů. Tyto služby nabízí firmám i soukromým osobám. Své zkušenosti předávala také jako vyučující top manažerům studijního programu MBA. Současně deset let působí jako personální ředitelka Invia.cz, a.s., kde ročně vyhodnotí tisíce životopisů uchazečů o zaměstnání. Má vzdělání v oblasti obchodního práva. Více o Ireně naleznete na www.personalnireditelka.cz

Hodnocení kurzu

93 %
361 hodnocení

Ing. Hana Janoušková

Děkuji za rozšíření svých znalostí.


Jana Pechová

Kurz mi poskytl velmi cenné rady. Některé informace jsou již sice neaktuální, ale žena alespoň získá přehled o možnostech čerpání příspěvků a aktuality si může dostudovat, protože už bude vědět, co má hledat.


Anna Vocelová

Rušil mě projev lektorky - přišla mi afektovaná a vadila mi vada řeči. Zavádějící mi rovněž přišla poslední otázka testu - určitě bych nešla hledat odbornou pomoc na www stránky paní lektorky, ale řešila bych to přímo se zaměstnavatelem, případně svým právníkem či jiným odborníkem.

Jak kurz probíhá?

Nejde o nic složitého. Čeká vás několik krátkých videí, která mohou být doplněna pracovními sešity, kvízy nebo jinými materiály ke studiu. Na videa se můžete podívat kdykoliv. Stačí jen být připojení k internetu.

Čeká vás závěrečný test, který prověří, co jste se naučili. Za absolvovaný kurz získáte certifikát o absolvování. Test můžete zkoušet i víckrát, tak žádný stres.

Stačí v závěrečném testu získat aspoň 80 %. Certifikát zůstane uložený u absolvovaného kurzu, kdykoliv připravený ke stažení.

Je to doklad o tom, že na sobě pracujete víc, než je běžné. To vám pomůže vyniknout mezi dalšími lidmi, kteří mají zálusk na stejné pracovní místo, nebo v rámci sebe-prezentace. Nejlépe využijete certifikát ve svém životopisu (např. na Linkedin a Jobs.cz) nebo jako vytištěný dokument mezi vašimi dalšími vzdělávacími úspěchy.

Ano, lekce můžete studovat opakovaně, také je můžete přeskakovat a následně se k nim vracet. Ať už kurz zakončíte úspěšně nebo neúspěšně, můžete ho libovolně opakovat.