Úvodní stránka

Peníze pro rodiče: právní rádce pro těhotné a matky

hodnocení 93 %

Kurzem provází Irena Tůmová

Cena: Zdarma

Počet lekcí:
17

Celková délka videí:
59 min

Certifikát absolventa, Neomezený přístup

Co se v kurzu naučíte

Řekněte si až o stovky tisíc od státu nebo zaměstnavatele. Zjistěte, na jaké výhody máte jako těhotná žena nebo matka v zaměstnání právo.

Plánujete rodinu, jste těhotná nebo dokonce již děti máte? Pak možná už víte, jak moc dítě zatočí s vaším rodinným rozpočtem. Poradíme vám, co vám stát ani zaměstnavatel neřekne. Jak a kde získat stovky tisíc na mateřské nebo rodičovské dovolené? Jak se nenechat připravit o své peníze? Jaké výhody můžete čerpat jako těhotná žena nebo matka v zaměstnání? V kurzu se seznámíte se zkušenou lektorkou, matkou, těhotnou ženou a zároveň manažerkou,  která se stane vaším osobním nepostradatelným právním rádcem a pomůže vám ohlídat vaše práva i rodinné finance.

Dozvíte se, jak:

  • vybrat vhodného zaměstnavatele, pokud plánujete rodinu,
  • vyřídit mateřskou a rodičovskou dovolenou krok za krokem,
  • získat, co nejvyšší možnou peněžitou pomoc v mateřství a rodičovský příspěvek,
  • nepřijít o peníze od zaměstnavatele a státu při druhém a dalším dítěti,
  • využít pomoc státu,
  • můžete pracovat na mateřské a rodičovské dovolené,
  • zákon chrání zájmy těhotných žen a matek v zaměstnání?

Kurz poskytuje  aktuální, podstatné informace z praxe na jednom místě.

Irena Tůmová

Irena Tůmová

Vaše Personální ředitelka

Pokud vaše firma potřebuje ušetřit minimálně milion korun ročně, pak byste se měli obrátit na Irenu, která se zabývá recruitment managementem, číst vícepracovněprávním poradenstvím, motivací a osobním rozvojem zaměstnanců. Její specializací je pracovní právo a nastavení procesů, které zůstanou v souladu s legislativou a zároveň vám zajistí optimalizaci výdajů. Tyto služby nabízí firmám i soukromým osobám. Své zkušenosti předávala také jako vyučující top manažerům studijního programu MBA. Současně deset let působí jako personální ředitelka Invia.cz, a.s., kde ročně vyhodnotí tisíce životopisů uchazečů o zaměstnání. Má vzdělání v oblasti obchodního práva. Více o Ireně naleznete na www.personalnireditelka.cz

Jak kurz probíhá?

Nejde o nic složitého. Čeká vás několik krátkých videí, která mohou být doplněna pracovními sešity, kvízy nebo jinými materiály ke studiu. Na videa se můžete podívat kdykoliv. Stačí jen být připojení k internetu.

Čeká vás závěrečný test, který prověří, co jste se naučili. Za absolvovaný kurz získáte certifikát o absolvování. Test můžete zkoušet i víckrát, tak žádný stres.

Stačí v závěrečném testu získat aspoň 80 %. Certifikát zůstane uložený u absolvovaného kurzu, kdykoliv připravený ke stažení.

Je to doklad o tom, že na sobě pracujete víc, než je běžné. To vám pomůže vyniknout mezi dalšími lidmi, kteří mají zálusk na stejné pracovní místo, nebo v rámci sebe-prezentace. Nejlépe využijete certifikát ve svém životopisu (např. na Linkedin a Jobs.cz) nebo jako vytištěný dokument mezi vašimi dalšími vzdělávacími úspěchy.

Ano, lekce můžete studovat opakovaně, také je můžete přeskakovat a následně se k nim vracet. Ať už kurz zakončíte úspěšně nebo neúspěšně, můžete ho libovolně opakovat.

Osnova kurzu

Otázky z pracovního práva pro ženy, které plánují těhotenství


3:19


2:35


Jak ovlivnit výši peněžité pomoci v mateřství a výši rodičovského příspěvku?


4:17


1:09


3:53


6:08


7:07


Práva těhotných žen na pracovišti


3:22


3:03


Zvyšte rodinný rozpočet na mateřské a rodičovské dovolené


3:27


5:20


1:11


Pracovně-právní ochrana matek a návrat do zaměstnání


8:23


0:49


2:18


Závěr


2:40Celková délka videí

59 min

Hodnocení kurzu

93 %
339 hodnocení

Lenka Chamradová

Skvělý, srozumitelný kurz nabitý užitečnými informacemi. Víc takových. Díky.


Klára Poláková

Potřebovala bych ještě vědět jak je to po nástupu do práce s ošetřováním člena rodiny a nároku na dovolenou.....


Simona Volrábová

Kurz se mi moc líbil, lektorka byla velice milá, a vše říkala srozumitelně, žádné odborné názvy atd. Mám ráda krátká videa, takže tento kurz mi opravdu vyhovoval a vždy jsem se mohla vrátit zpět.


Linda Šišková

Perfektní... 😍


Andrea Dvořáková

Velice mila pani a fajn kurz. Nevyhodiu vsak je spatna vyslovnost pismene R u lektorky!


Soňa Falatková

Skvěle předané komplexní informace v příjemném hlasovém podání. Moc děkuji! Bohužel je tam jedna zastaralá informace: dokládání příjmů rodiny u přídavků na děti se od 1.10. 2017 dodává jednou za čtvrt roku a ne jednou za rok, jak tomu bylo dříve.


Sarka Masova

Znervoznovala mne logopedicka vada lektorky. Vysvetlovani bylo chvilemi zdlouhave.


Hovorková Jitka

Neni jasne uvedeno, zda ma zena narok na penezity prispevek v materstvi v pripade, ze je na rodicovske s prvnim ditetem, ale otehotni v poslednich mesicich rodicovske dovolene, tzn., ze porodi az po skonceni rodicovske dovolene, kdy uz by teoreticky mela byt zpet v praci.


Lucie Zvirotská

Opravdu skvěle vysvětlení


Barbara Večeřová

Velmi pěkně podané informace, stručně a pochopitelně, vyplatí se k nim vracet. Škoda, že v době, kdy jsem tyto informace ještě neznala a zjišťovala, kurz nebyl. Perfektní pro ženu, která se chystá otěhotnět či již těhotná je. Uvítala bych ještě informace např. o slevě na manželku, či nově chystaných změnách v rychlosti čerpání rodičovského příspěvku. Děkuji a doporučuji.

Cena: Zdarma

Počet lekcí:
17

Celková délka videí:
59 min

Certifikát absolventa, Neomezený přístup