Pracovní právo pro manažery I.

i v audio verzi

Co se v kurzu naučíte

Doba určitá až na 9 let. Zkušební doba na 6 měsíců. Možnost nařídit 416 hodin přesčasů ročně a mnohem více legálních možností, o kterých jste nikdy neslyšeli.

V kurzu si osvojíte

Jak uvádí název první lekce - být manažerem není rozhodně žádná legrace. Už možná víte, že manažer odpovídá nejen za své případné přešlapy, ale také odpovídá za řádné vedení a kontrolu svých lidí.

Každé manažerské rozhodnutí se tak může vrátit jako bumerang a skončit až u soudu o náhradu způsobené škody. Kvalitní (a hlavně praktická) znalost zákoníku práce je pro každého manažera naprosto klíčová. Účelem kurzu není naučit Vás znát doslovně každý paragraf. Smyslem kurzu je naučit manažery se zákoníkem práce pracovat efektivně, což ve výsledku šetří peníze nejen firmám, ale také samotným manažerům.

Jak sám lektor dodává: „Je to takový výcuc problémových situací spolu s možnostmi, jak je řešit, ale hlavně, jak jim předcházet.”

Kurz je určený pro:

 • vedoucí zaměstnance na všech stupních řízení
 • jednatele, členy představenstva a jiné vrcholové manažery
 • externí HR poradce a jiné podnikatele, kteří se zabývají pracovněprávní problematikou
 • HR specialisty, personální ředitele a jiné odborníky

V kurzu se naučíte:

 • na co si dát pozor při výběru uchazečů
 • co to je vstupní lékařská prohlídka a proč je zcela zásadní
 • jak pracovat se zkušební dobou a dobou určitou
 • jak nastavit a řídit systém odměňování
 • jak fungují překážky v práci
 • jak vlastně funguje nařizování dovolené
 • co vše je a není přesčas a jak z nich vytěžit maximum
 • na co si dát pozor u home-office

Osnova kurzu

Jakub Oliva

Jakub Oliva

advokát - specialista na pracovní právo

Jakub je právníkem, který se ve své praxi specializuje výhradně na pracovní právo. V současné době působí jako advokát a číst vícevedoucí pracovněprávního oddělení jedné z největších advokátních kanceláří v ČR - ARROWS. Jakub v rámci své praxe poskytuje právní služby jak jednotlivým pracovníkům, tak velkým korporacím s tisícovkami zaměstnanců. Je členem České advokátní komory, Asociace pro rozvoj kolektivního vyjednávání a pracovních vztahů, Jednoty českých právníků a je také spoluzakladatelem HR Klubu v Olomouci. V rámci své praxe pravidelně publikuje a věnuje se také odbornému školení vedoucích zaměstnanců. Více info o lektorovi: https://www.arws.cz/nas-tym/mgr-jakub-oliva.  

Všechny kurzy lektora Jakub Oliva

Hodnocení kurzu

95 %

716 hodnocení
582x
108x
18x
2x
6x

Jiří Calabro

Víceméně opakování předchozího kurzu


Petra Procházková

Některá legislativa se již v mezičase změnila. Doporučuji refresh.


Karel Liška

Vše srozumitelně podané

Jak kurz probíhá?

Nejde o nic složitého. Čeká vás několik krátkých videí, která mohou být doplněna pracovními sešity, kvízy nebo jinými materiály ke studiu. Na videa se můžete podívat kdykoliv. Stačí jen být připojení k internetu.

Čeká vás závěrečný test, který prověří, co jste se naučili. Za absolvovaný kurz získáte certifikát o absolvování. Test můžete zkoušet i víckrát, tak žádný stres.
Stačí v závěrečném testu získat aspoň 80 %. Certifikát zůstane uložený u absolvovaného kurzu, kdykoliv připravený ke stažení.
Je to doklad o tom, že na sobě pracujete víc, než je běžné. To vám pomůže vyniknout mezi dalšími lidmi, kteří mají zálusk na stejné pracovní místo, nebo v rámci sebe-prezentace. Nejlépe využijete certifikát ve svém životopisu (např. na Linkedin a Jobs.cz) nebo jako vytištěný dokument mezi vašimi dalšími vzdělávacími úspěchy.
Ano, lekce můžete studovat opakovaně, také je můžete přeskakovat a následně se k nim vracet. Ať už kurz zakončíte úspěšně nebo neúspěšně, můžete ho libovolně opakovat.
Doufáme, že tohle se nestane. Kdyby ale přece jen, garantujeme vám vrácení peněz bez udání důvodu do 10 dní od nákupu kurzu.

Cena: 990 Kč s DPH

Počet lekcí:
11
Celková délka videí:
1:02 hod
Koupit kurz
Certifikát absolventa
Neomezený přístup