Pracovní právo pro manažery II.

Kurzem provází  Jakub Oliva

Vhodné k poslechu

Neomezená náhrada škody a ušlého zisku. Možnost výpovědi bez vytýkacích dopisů a mnohem více legálních možností, o kterých zatím nevíte.

1 090 Kč s DPH

Celková délka

58 min

Počet lekcí

11

Hodnocení
Přidat do plánu
Certifikát absolventa
Neomezený přístup
Na co se kurz zaměřuje

Jak už víte z předcházejícího kurzu Pracovní právo pro manažery I., být manažerem není jednoduché. Už také víte, že manažer odpovídá nejen za svá pochybení, ale odpovídá také za přešlapy a průšvihy svého týmu.

Každé manažerovo opomenutí se tak může vrátit jako bumerang a skončit až u soudu o náhradu způsobené škody. Existuje však řešení, kterým je kvalitní (a hlavně praktická) znalost zákoníku práce. Účelem kurzu není naučit Vás znát doslovně každý paragraf. Smyslem kurzu je naučit manažery se zákoníkem práce pracovat efektivně, což ve výsledku šetří peníze nejen firmám, ale také samotným manažerům. Pokud manažer špatně ukončí pracovní poměr člena svého týmu, jdou případné náklady prohraného soudního sporu za ním a nebavíme se rozhodně o pár tisících korun, ale o mnohem vyšších částkách.

Lektor Jakub na vrub tohoto kurzu uvádí: „Je to takový sumář nepříjemných a složitých situací spolu s možnostmi, jak je řešit, ale hlavně, jak jim předcházet.”

Kurz je určený pro:

 • vedoucí zaměstnance na všech stupních řízení
 • jednatele, členy představenstva a jiné vrcholové manažery
 • externí HR poradce a jiné podnikatele, kteří se zabývají pracovněprávní problematikou
 • HR specialisty, personální ředitele a jiné odborníky

V kurzu se naučíte:

 • jak správně úkolovat podřízené kolegy
 • na co si dát pozor při psaní vytýkacích dopisů
 • jak hodnotit a postihovat slabé pracovní výkony
 • více o různých způsobech, jak rychle a levně ukončit pracovní poměr
 • jak správně odvolat vedoucího zaměstnance
 • co je to nadbytečnost a jak ji využít pro úsporu nákladů
 • jak neudělat chybu při doručování kritických písemností jako jsou výpovědi
 • jak ochránit investice do zaměstnanců (kvalifikační a konkurenční doložky)
 • jak funguje náhrada škody a jak nastavit vhodně srážky ze mzdy

Kurz je aktualizovaný k lednu 2022.

Celý popisek

Osvojíte si následující dovednosti
Lektoři kurzu
Jakub Oliva

advokát - specialista na pracovní právo

Jakub je právníkem, který se ve své praxi specializuje výhradně na pracovní právo. V současné době působí jako advokát a vedoucí pracovněprávního oddělení jedné z největších advokátních kanceláří v ČR - ARROWS. Jakub v rámci své praxe poskytuje právní služby jak jednotlivým pracovníkům, tak velkým korporacím s tisícovkami zaměstnanců. Je členem České advokátní komory, Asociace pro rozvoj kolektivního vyjednávání a pracovních vztahů, Jednoty českých právníků a je také spoluzakladatelem HR Klubu v Olomouci. V rámci své praxe pravidelně publikuje a věnuje se také odbornému školení vedoucích zaměstnanců. Více info o lektorovi: https://www.arws.cz/nas-tym/mgr-jakub-oliva.

 

Hodnocení kurzu

92 %

416 hodnocení
302x
84x
19x
5x
6x

Hodnocení přidávají pouze studenti s ověřeným účtem


Pavel K.

velice dobře, věcně a prakticky podáno


Viera M.

Poučné, stručné, zrozumiteľné.


Eliška N.

Srozumitelný, za velmi krátký čas hodně obsáhlý a jasný. TOP kurz.

Často kladené dotazy
Čeká vás závěrečný test, který prověří, co jste se naučili. Za absolvovaný kurz získáte certifikát o absolvování. Test můžete zkoušet i víckrát, tak žádný stres.

Stačí v závěrečném testu získat aspoň 80%. Certifikát zůstane uložený u absolvovaného kurzu, kdykoliv připravený ke stažení.

Je to doklad o tom, že na sobě pracujete víc, než je běžné. To vám pomůže vyniknout mezi dalšími lidmi, kteří mají zálusk na stejné pracovní místo, nebo v rámci sebe-prezentace. Nejlépe využijete certifikát ve svém životopisu (např. na Linkedin a Jobs.cz) nebo jako vytištěný dokument mezi vašimi dalšími vzdělávacími úspěchy.

Ano, lekce můžete studovat opakovaně, také je můžete přeskakovat a následně se k nim vracet. Ať už kurz zakončíte úspěšně nebo neúspěšně, můžete ho libovolně opakovat.

Doufáme, že tohle se nestane. Kdyby ale přece jen, garantujeme vám vrácení peněz bez udání důvodu do 14 dní od nákupu kurzu.