Přecházíme na Mac

Nejprodávanější

Kurzem provází  Martin Světlík

Vyhněte se metodě pokus-omyl a přejděte na Mac snadno a rychle! Tento kurz bude vaším průvodcem do světa počítačů Mac.

590 kč s DPH

Celková délka videí

37 min

Počet lekcí

17

Hodnocení
Přidat do plánu
Certifikát absolventa
Neomezený přístup
Na co se kurz zaměřuje

Přecházíte na Mac? Tento kurz bude vaším průvodcem do světa počítačů Mac. Snadno a rychle vás provede prvními kroky a stručně seznámí s principy a filozofií ovládání tak, aby přechod z Windows byl pro vás co nejjednodušší.

V kurzu se naučíte:

  • Jak používat nové klávesy a klávesové zkratky
  • Jak pracovat na Macu s gesty na trackpadu nebo myši
  • Základní filozofii prostředí macOS
  • Jak fungují aplikace na Macu
  • Jak pracovat se soubory

Kurz je určený pro:

  • Všechny, kteří přechází na platformu Mac z Windows a chtějí si ušetřit čas při úvodním seznámení s odlišnou filozofií systému macOS

Používáme Mac efektivně

Jakmile se seznámíte se základy práce v prostředí systému macOS, neváhejte pokračovat navazujícím kurzem Používáme Mac efektivně, který plný tipů a triků, které vám ušetří spoustu času. Pokud jste základy objevili již sami, nebojte se pokračovat rovnou na tento kurz.

Celý popisek

Osvojíte si následující dovednosti
Lektoři kurzu
Martin Světlík

Nezávislý apple konzultant a lektor

Martin je konzultant a lektor produktů Apple na volné noze. Pomáhá uživatelům, firmám a školám používat jejich zařízení efektivně číst vícetak, aby jim usnadnila každodenní práci. Pořádá také vlastní otevřené kurzy a provozuje První Mac, průvodce do světa počítačů Mac pro nové uživatele.

Hodnocení kurzu

95 %

192 hodnocení
154x
29x
4x
5x
0x

Matěj P.

Pěkné, přehledné, užitečné. Díky


František R.

Kurz je zajímavý, přínosný, trošku mi připadá, že se skáče z jednoho tématu na druhé tak nějak nesystematicky, ale může to být můj dojem. Určitě bych ocenil více školení na MacBook, více do hloubky, vychytávky, další rady a tipy na efektivní práci s Apple zařízeními. Děkuji

Reakce lektora:

“Dobrý den, děkuji za komentář a jsem rád, že se Vám kurz líbil. Cílem tohoto kurzu je rychlé seznámení se systémem macOS pro přecházející uživatele. Pokud byste rád navázal dalšími tipy a triky, můžete se podívat také na kurz Používáme Mac efektivně, který se již více zaměřuje na konkrétní nástroje pro efektivní práci. Přeji hezký zbytek dne.“


Kika Š.

Je mi líto, že jsem si kurz nepořídila okamžitě po zakoupení MACu. Zbytečně jsem se trápila se všemi novými zkratkami a práci mi nový počítač jen přidělával, místo aby jí usnadnil. Kurz je skvělý, jasně a stručně vše vysvětleno a pochopila jsem to i já, počítačová blondýna, takže díky!

Jak kurz probíhá?

Nejde o nic složitého. Čeká vás několik krátkých videí, která mohou být doplněna pracovními sešity, kvízy nebo jinými materiály ke studiu. Na videa se můžete podívat kdykoliv. Stačí jen být připojení k internetu.

Čeká vás závěrečný test, který prověří, co jste se naučili. Za absolvovaný kurz získáte certifikát o absolvování. Test můžete zkoušet i víckrát, tak žádný stres.
Stačí v závěrečném testu získat aspoň 80 %. Certifikát zůstane uložený u absolvovaného kurzu, kdykoliv připravený ke stažení.
Je to doklad o tom, že na sobě pracujete víc, než je běžné. To vám pomůže vyniknout mezi dalšími lidmi, kteří mají zálusk na stejné pracovní místo, nebo v rámci sebe-prezentace. Nejlépe využijete certifikát ve svém životopisu (např. na Linkedin a Jobs.cz) nebo jako vytištěný dokument mezi vašimi dalšími vzdělávacími úspěchy.
Ano, lekce můžete studovat opakovaně, také je můžete přeskakovat a následně se k nim vracet. Ať už kurz zakončíte úspěšně nebo neúspěšně, můžete ho libovolně opakovat.
Doufáme, že tohle se nestane. Kdyby ale přece jen, garantujeme vám vrácení peněz bez udání důvodu do 10 dní od nákupu kurzu.