Průvodce pracovním právem pro každého

Kurzem provází  Jakub Oliva

Vhodné k poslechu

Kdy mi může firma nařídit přesčas? Jak poznám, jestli mi firma přesčasy proplatila? A co mohu udělat, pokud firma porušuje zákon? Odpověď na (nejen) tyto otázky přináší tento praktický kurz. Celý popisek

1 090 Kč s DPH

Celková délka

1:10 hod

Počet lekcí

11

Hodnocení
Přidat do plánu
Certifikát absolventa
Neomezený přístup
Na co se kurz zaměřuje

Věděli jste, že pokud máte zkrácený úvazek, zaměstnavatel vám vůbec nesmí nařídit práci přesčas? A že existují situace, kdy si o konkrétním termínu čerpání dovolené rozhoduje sám zaměstnanec a zaměstnavatel nemá možnost to nijak ovlivnit? Nebo že nemáte povinnost podepisovat tzv. dohody o hmotné odpovědnosti?

Samozřejmě platí, že nemusíte znát přesné citace zákona, ale každý zaměstnanec by měl vědět, jaké jsou základní principy a limity pracovního práva. Zákoník práce je totiž právní předpis, který každého zaměstnance velmi silně chrání.

Na konci kurzu budete natolik zdatní v základech zákoníku práce, že strčíte do kapsy i většinu vašich nadřízených a budete tak vždy připraveni na jakoukoliv pracovní konfrontaci.

Kurz je aktualizovaný k říjnu 2022.

Kurz je určený pro:

 • každého zaměstnance, který se chce zorientovat v zákoníku práce

V kurzu se naučíte:

 • jak správně číst ve vaší pracovní smlouvě
 • jaká jsou pravidla pro určování pracovní doby a jak často je může firma měnit
 • co znamená překážka v práci a jak se proplácí
 • jak porozumět výplatní pásce a jak provádět základní kontrolu
 • jaká jsou pravidla každé pracovní cesty a na co si dát určitě pozor
 • jak funguje práce z domova a pro koho může být výhodná
 • kdy může firma přesčas nařídit a kdy už naopak nesmí
 • jaké pravidla mají návštěvy lékaře v pracovní době
 • jak řešit pracovní úrazy a na co máte vlastně nárok
 • kdy odpovídáte firmě za škodu a do jaké výše (limity)
 • co dělat, když obdržíte vytýkací dopis
 • jak zvládnout různé formy ukončení pracovního poměru
Celý popisek

Osvojíte si následující dovednosti
Lektoři kurzu
Jakub Oliva

advokát - specialista na pracovní právo

Jakub je právníkem, který se ve své praxi specializuje výhradně na pracovní právo. V současné době působí jako advokát a vedoucí pracovněprávního oddělení jedné z největších advokátních kanceláří v ČR - ARROWS. Jakub v rámci své praxe poskytuje právní služby jak jednotlivým pracovníkům, tak velkým korporacím s tisícovkami zaměstnanců. Je členem České advokátní komory, Asociace pro rozvoj kolektivního vyjednávání a pracovních vztahů, Jednoty českých právníků a je také spoluzakladatelem HR Klubu v Olomouci. V rámci své praxe pravidelně publikuje a věnuje se také odbornému školení vedoucích zaměstnanců. Více info o lektorovi: https://www.arws.cz/nas-tym/mgr-jakub-oliva.

 

Hodnocení kurzu

94 %

323 hodnocení
250x
56x
14x
1x
2x

Hodnocení přidávají pouze studenti s ověřeným účtem


Miloslav Š.

Stručné, jasné a užitečné. Chtělo by to update k Home Office, došlo již ke změně.

Reakce lektora:

“Hezký den, děkujeme moc za feedback. Vše, co je v kurzu řečeno, stále 100% platí, byť je pravda, že po velké novelizaci zákoníku práce by šla tato lekce určitě ještě rozšířit o další informace.“


Lucie J.

Kurz se mi líbil velmi.

Reakce lektora:

“Děkujeme moc za feedback.“


Zdenka R.

Velmi pěkně zpracvoané důležité mezníky nejen pro běžné zaměstnance. Doporučuji každému.

Často kladené dotazy
Čeká vás závěrečný test, který prověří, co jste se naučili. Za absolvovaný kurz získáte certifikát o absolvování. Test můžete zkoušet i víckrát, tak žádný stres.

Stačí v závěrečném testu získat aspoň 80%. Certifikát zůstane uložený u absolvovaného kurzu, kdykoliv připravený ke stažení.

Je to doklad o tom, že na sobě pracujete víc, než je běžné. To vám pomůže vyniknout mezi dalšími lidmi, kteří mají zálusk na stejné pracovní místo, nebo v rámci sebe-prezentace. Nejlépe využijete certifikát ve svém životopisu (např. na Linkedin a Jobs.cz) nebo jako vytištěný dokument mezi vašimi dalšími vzdělávacími úspěchy.

Ano, lekce můžete studovat opakovaně, také je můžete přeskakovat a následně se k nim vracet. Ať už kurz zakončíte úspěšně nebo neúspěšně, můžete ho libovolně opakovat.

Doufáme, že tohle se nestane. Kdyby ale přece jen, garantujeme vám vrácení peněz bez udání důvodu do 14 dní od nákupu kurzu.