Rychlá orientace ve firemních financích

i v audio verzi i v audio verzi
hvězda hodnocení vyplněnáStar_Strokedhvězda hodnocení nevyplněná

Slovensky Slovensky
Kurzem provází Jaroslav Mydlo

Cena: 490 Kč s DPH

Počet lekcí:
17
Celková délka videí:
33 min

Garance vrácení peněz, Certifikát absolventa, Neomezený přístup

Koupit kurz

Co se v kurzu naučíte

Zorientujte se ve finančních pojmech, zkratkách a na první pohled nepodstatných otázkách, které na vás občas vychrlí kolegové z financí.

V kurzu si osvojíte

Finance

Zisk, výnosy, marže, černá a červená čísla, fakturace, P&L… 

Pokud financím trochu rozumíte, je vám jasné, co tyto pojmy znamenají. Pokud ale při čtení e-mailu od vašeho managementu vůbec nevíte, jak na tom vaše firma je, pusťte se do tohoto kurzu.

Pochopíte v něm často omílané výrazy ze světa firemních financí. Mluvit budeme jednoduše, vše si ukážeme na příkladech a matoucí detaily si necháme na jindy.

V kurzu:

  • Na jednoduchých příkladech pochopíte základní finanční pojmy, které v práci alespoň občas zaslechnete.
  • Uvědomíte si rozdíly mezi finančními pojmy, které zdánlivě znamenají totéž.
  • Získáte základní vhled do světa kolegů z financí, kteří vám někdy kladou na první pohled podivné a nepodstatné otázky.

Kurz je určený pro:

  • Všechny zaměstnance, pro které finance nejsou denním chlebem. 
  • Lidi, kteří si chtějí letmo zopakovat základní pojmy podnikových financí.

Osnova kurzu

Jaroslav Mydlo

Jaroslav Mydlo

Finanční ředitel

Do financí různě velkých firem nahlížím každý den už více než 10 let. Zpočátku v roli auditora, později jako poradce při fúzích číst vícea akvizicích významných korporací. Nyní působím jako finanční ředitel pro skupinu firem ve střední a severní Evropě. Zkušenosti jsem nasbíral a dodnes sbírám v Česku i zahraničí. Od čísel a tabulek rád odpočívám na horách, dalekých cestách, běháním, u dobrého jídla nebo sledováním japonských animé.  Spojit se můžeme třeba přes můj Linkedin.

Všechny kurzy lektora Jaroslav Mydlo

Hodnocení kurzu

90 %

157 hodnocení
97x
47x
8x
2x
3x

Pavel Jergl

Pro začátečníka přínosné, nicméně bych očekával podrobnější rozbor u kapitoly dohadných položek (akrualů) - chyběly konkrétní případy, jak vnímat v hračkárně příjem/výdaj příštích období, za jakých okolností firma může vykázat dohadnou aktivní/pasivní položku a určitě by nebylo na škodu zmínit rezervu. Jinak sa mi páčilo:)


Jana T.

Veľmi pútavo vysvetlené finančné záležitosti, ktoré sú inak nezáživné.


František R.

kurz bol super, konečne začínam chápať niektoré pojmy a veci vo firme. Ďakujem:-)

Jak kurz probíhá?

Nejde o nic složitého. Čeká vás několik krátkých videí, která mohou být doplněna pracovními sešity, kvízy nebo jinými materiály ke studiu. Na videa se můžete podívat kdykoliv. Stačí jen být připojení k internetu.

Čeká vás závěrečný test, který prověří, co jste se naučili. Za absolvovaný kurz získáte certifikát o absolvování. Test můžete zkoušet i víckrát, tak žádný stres.
Stačí v závěrečném testu získat aspoň 80 %. Certifikát zůstane uložený u absolvovaného kurzu, kdykoliv připravený ke stažení.
Je to doklad o tom, že na sobě pracujete víc, než je běžné. To vám pomůže vyniknout mezi dalšími lidmi, kteří mají zálusk na stejné pracovní místo, nebo v rámci sebe-prezentace. Nejlépe využijete certifikát ve svém životopisu (např. na Linkedin a Jobs.cz) nebo jako vytištěný dokument mezi vašimi dalšími vzdělávacími úspěchy.
Ano, lekce můžete studovat opakovaně, také je můžete přeskakovat a následně se k nim vracet. Ať už kurz zakončíte úspěšně nebo neúspěšně, můžete ho libovolně opakovat.
Doufáme, že tohle se nestane. Kdyby ale přece jen, garantujeme vám vrácení peněz bez udání důvodu do 10 dní od nákupu kurzu.