Rychlá orientace ve firemních financích

Nejprodávanější

Kurzem provází  Jaroslav Mydlo

Vhodné k poslechu

Zorientujte se ve finančních pojmech, zkratkách a na první pohled nepodstatných otázkách, které na vás občas vychrlí kolegové z financí.

590 Kč s DPH

Celková délka

33 min

Počet lekcí

17

Hodnocení
Přidat do plánu
Certifikát absolventa
Neomezený přístup
Na co se kurz zaměřuje

Zisk, výnosy, marže, černá a červená čísla, fakturace, P&L… 

Pokud financím trochu rozumíte, je vám jasné, co tyto pojmy znamenají. Pokud ale při čtení e-mailu od vašeho managementu vůbec nevíte, jak na tom vaše firma je, pusťte se do tohoto kurzu.

Pochopíte v něm často omílané výrazy ze světa firemních financí. Mluvit budeme jednoduše, vše si ukážeme na příkladech a matoucí detaily si necháme na jindy.

V kurzu:

  • Na jednoduchých příkladech pochopíte základní finanční pojmy, které v práci alespoň občas zaslechnete.
  • Uvědomíte si rozdíly mezi finančními pojmy, které zdánlivě znamenají totéž.
  • Získáte základní vhled do světa kolegů z financí, kteří vám někdy kladou na první pohled podivné a nepodstatné otázky.

Kurz je určený pro:

  • Všechny zaměstnance, pro které finance nejsou denním chlebem. 
  • Lidi, kteří si chtějí letmo zopakovat základní pojmy podnikových financí.
Celý popisek

Osvojíte si následující dovednosti
Lektoři kurzu
Jaroslav Mydlo

Finanční ředitel

Do financí různě velkých firem nahlížím každý den už více než 10 let. Zpočátku v roli auditora, později jako poradce při fúzích a akvizicích významných korporací. Nyní působím jako finanční ředitel pro skupinu firem ve střední a severní Evropě. Zkušenosti jsem nasbíral a dodnes sbírám v Česku i zahraničí. Od čísel a tabulek rád odpočívám na horách, dalekých cestách, běháním, u dobrého jídla nebo sledováním japonských animé. 

Spojit se můžeme třeba přes můj Linkedin.

Hodnocení kurzu

91 %

293 hodnocení
196x
77x
15x
2x
3x

Hodnocení přidávají pouze studenti s ověřeným účtem


Radovan R.

Rychle rozpravanie. Jednoducho vysvetlene, ale pre uplneho laika to bude tazsiie


Lucie M.

Perfektní kurz pro zopakování, děkuji!


Vladimír K.

Výborný kurz pre základné pochopenie ziskov a strát. Ďakujem.

Často kladené dotazy
Čeká vás závěrečný test, který prověří, co jste se naučili. Za absolvovaný kurz získáte certifikát o absolvování. Test můžete zkoušet i víckrát, tak žádný stres.

Stačí v závěrečném testu získat aspoň 80%. Certifikát zůstane uložený u absolvovaného kurzu, kdykoliv připravený ke stažení.

Je to doklad o tom, že na sobě pracujete víc, než je běžné. To vám pomůže vyniknout mezi dalšími lidmi, kteří mají zálusk na stejné pracovní místo, nebo v rámci sebe-prezentace. Nejlépe využijete certifikát ve svém životopisu (např. na Linkedin a Jobs.cz) nebo jako vytištěný dokument mezi vašimi dalšími vzdělávacími úspěchy.

Ano, lekce můžete studovat opakovaně, také je můžete přeskakovat a následně se k nim vracet. Ať už kurz zakončíte úspěšně nebo neúspěšně, můžete ho libovolně opakovat.

Doufáme, že tohle se nestane. Kdyby ale přece jen, garantujeme vám vrácení peněz bez udání důvodu do 14 dní od nákupu kurzu.