Šikana v práci: jak ji rozeznat a řešit

i v audio verzi

Cena: 590 Kč s DPH

Sleva -50%: 295 Kč s DPH

Platí do 31. 1. 2023

Počet lekcí:
10
Celková délka videí:
40 min
Koupit kurz
Certifikát absolventa
Neomezený přístup

Co se v kurzu naučíte

Věděli jste, že se šikanou má zkušenosti každý 5. zaměstnanec a až 18 % lidí odchází z firmy z důvodů špatného zacházení? Šikana je aktuální nejen ve školách, ale také v práci. Co v takové situaci dělat a je vůbec cesta ven?

V kurzu si osvojíte

Pouštět na kašlajícího kolegu záměrně klimatizaci, měnit mu přístupová hesla, aby nemohl pracovat, nebo ho dokonce fyzicky napadat. I to jsou projevy šikany na českých pracovištích. Většina ji začne řešit pozdě nebo ji neřeší vůbec. Šikana sama od sebe nepřejde a jednotlivec je na ni krátký.  

Fenoménem odpovědných organizací a firem dnešní doby je šikanu efektivně řešit a nastavovat vhodná opatření. V kurzu se dozvíte, jak se může oběť nebo vedení vyvarovat základních chyb a pomoci svým kolegům. Zorientujte se v problematice vztahové patologie a můžete ještě více podporovat důstojné pracoviště v praxi. 

 V kurzu se dozvíte:

  • Co je a co není šikana
  • Jaké jsou nejčastější útoky šikany
  • Jaké jsou její projevy, průběh a také její důsledky
  • Jak šikanu v práci řešit
  • Jak se chránit a kde hledat pomoc
  • Jak se nestát obětí, mobberem
  • Jak šikanu zastavit tím, že ji nebudeme podporovat

Pro koho je kurz určen:

  • pracovníkům ve firmě, kterým může otevřít oči a dozvědět se, jak pomoci obětem šikany
  • personalistům a manažerům, kterým může nabídnout vodítko první pomoci při rychlém odhalení a zastavení šikany
  • obětem šikany, které mohou získat návod na řešení svého problému

Osnova kurzu

Michaela Švejdová

Michaela Švejdová

konzultantka v oblasti šikany

Michaela je expertka na důstojné pracoviště, prevenci a eliminaci šikany v práci. Zakladatelka číst víceinformačního portálu www.sikanavpraci.cz, Mobbing Free Institutu, z.ú. a Inkognito klubu. Její metodiky a příručky na odkrývání násilí na pracovišti využívají inspektoráty práce i státní sektor. Zaměřuje se na vzdělávání interních specialistu, stabilizaci a vytváření důstojných pracovišť v praxi, provází oběti v eliminačním procesu. Věnuje se také psychohygieně, Eko Art Terapii, PR a přináší do firem novou formu prožitkově vzdělávacích akcí skrze ALLfest.cz.

Všechny kurzy lektora Michaela Švejdová

Hodnocení kurzu

93 %

230 hodnocení
176x
39x
9x
4x
2x

Vladimír K.

Hodnotný kurz s jasnou terminológiou a pomenovaním procesov, ďakujem!


Leona Pospíšilová

Lektorka je praktička. Velmi srozumitelný, jednoduchý a názorný seminář do praxe.


Dagmar K.

Děkuji, toto by si měl poslechnout každý

Jak kurz probíhá?

Nejde o nic složitého. Čeká vás několik krátkých videí, která mohou být doplněna pracovními sešity, kvízy nebo jinými materiály ke studiu. Na videa se můžete podívat kdykoliv. Stačí jen být připojení k internetu.

Čeká vás závěrečný test, který prověří, co jste se naučili. Za absolvovaný kurz získáte certifikát o absolvování. Test můžete zkoušet i víckrát, tak žádný stres.
Stačí v závěrečném testu získat aspoň 80 %. Certifikát zůstane uložený u absolvovaného kurzu, kdykoliv připravený ke stažení.
Je to doklad o tom, že na sobě pracujete víc, než je běžné. To vám pomůže vyniknout mezi dalšími lidmi, kteří mají zálusk na stejné pracovní místo, nebo v rámci sebe-prezentace. Nejlépe využijete certifikát ve svém životopisu (např. na Linkedin a Jobs.cz) nebo jako vytištěný dokument mezi vašimi dalšími vzdělávacími úspěchy.
Ano, lekce můžete studovat opakovaně, také je můžete přeskakovat a následně se k nim vracet. Ať už kurz zakončíte úspěšně nebo neúspěšně, můžete ho libovolně opakovat.
Doufáme, že tohle se nestane. Kdyby ale přece jen, garantujeme vám vrácení peněz bez udání důvodu do 10 dní od nákupu kurzu.