Šikana v práci: jak ji rozeznat a řešit

Nejprodávanější

Kurzem provází  Michaela Švejdová

Vhodné k poslechu

Věděli jste, že se šikanou má zkušenosti každý 5. zaměstnanec a až 18 % lidí odchází z firmy z důvodů špatného zacházení? Šikana je aktuální nejen ve školách, ale také v práci. Co v takové situaci dělat a je vůbec cesta ven? Celý popisek

690 Kč s DPH

Celková délka

40 min

Počet lekcí

10

Hodnocení
Přidat do plánu
Certifikát absolventa
Neomezený přístup
Na co se kurz zaměřuje

Pouštět na kašlajícího kolegu záměrně klimatizaci, měnit mu přístupová hesla, aby nemohl pracovat, nebo ho dokonce fyzicky napadat. I to jsou projevy šikany na českých pracovištích. Většina ji začne řešit pozdě nebo ji neřeší vůbec. Šikana sama od sebe nepřejde a jednotlivec je na ni krátký.  

Fenoménem odpovědných organizací a firem dnešní doby je šikanu efektivně řešit a nastavovat vhodná opatření. V kurzu se dozvíte, jak se může oběť nebo vedení vyvarovat základních chyb a pomoci svým kolegům. Zorientujte se v problematice vztahové patologie a můžete ještě více podporovat důstojné pracoviště v praxi. 

 V kurzu se dozvíte:

  • Co je a co není šikana
  • Jaké jsou nejčastější útoky šikany
  • Jaké jsou její projevy, průběh a také její důsledky
  • Jak šikanu v práci řešit
  • Jak se chránit a kde hledat pomoc
  • Jak se nestát obětí, mobberem
  • Jak šikanu zastavit tím, že ji nebudeme podporovat

Pro koho je kurz určen:

  • pracovníkům ve firmě, kterým může otevřít oči a dozvědět se, jak pomoci obětem šikany
  • personalistům a manažerům, kterým může nabídnout vodítko první pomoci při rychlém odhalení a zastavení šikany
  • obětem šikany, které mohou získat návod na řešení svého problému
Celý popisek

Osvojíte si následující dovednosti
Lektoři kurzu
Michaela Švejdová

konzultantka v oblasti šikany

Michaela je expertka na důstojné pracoviště, prevenci a eliminaci šikany v práci. Zakladatelka informačního portálu www.sikanavpraci.cz, Mobbing Free Institutu, z.ú. a Inkognito klubu. Její metodiky a příručky na odkrývání násilí na pracovišti využívají inspektoráty práce i státní sektor. Zaměřuje se na vzdělávání interních specialistu, stabilizaci a vytváření důstojných pracovišť v praxi, provází oběti v eliminačním procesu. Věnuje se také psychohygieně, Eko Art Terapii, PR a přináší do firem novou formu prožitkově vzdělávacích akcí skrze ALLfest.cz.

Hodnocení kurzu

93 %

422 hodnocení
321x
73x
15x
9x
4x

Hodnocení přidávají pouze studenti s ověřeným účtem


Markéta N.

Lektorka má poutavý přednes, bylo by fajn shrnout vždy jednotlivé body do materiálu pod lekcí (naskakují v prezentaci jednotlivě, málokdy jako celek)


Kateřina V.

Srozumitelně a krásně podáno, skvěle vysvětlena problematika.


Lucie J.

Kurz byl pro mne velmi zajímavý a obohatil mě o cenné informace.

Často kladené dotazy
Čeká vás závěrečný test, který prověří, co jste se naučili. Za absolvovaný kurz získáte certifikát o absolvování. Test můžete zkoušet i víckrát, tak žádný stres.

Stačí v závěrečném testu získat aspoň 80%. Certifikát zůstane uložený u absolvovaného kurzu, kdykoliv připravený ke stažení.

Je to doklad o tom, že na sobě pracujete víc, než je běžné. To vám pomůže vyniknout mezi dalšími lidmi, kteří mají zálusk na stejné pracovní místo, nebo v rámci sebe-prezentace. Nejlépe využijete certifikát ve svém životopisu (např. na Linkedin a Jobs.cz) nebo jako vytištěný dokument mezi vašimi dalšími vzdělávacími úspěchy.

Ano, lekce můžete studovat opakovaně, také je můžete přeskakovat a následně se k nim vracet. Ať už kurz zakončíte úspěšně nebo neúspěšně, můžete ho libovolně opakovat.

Doufáme, že tohle se nestane. Kdyby ale přece jen, garantujeme vám vrácení peněz bez udání důvodu do 14 dní od nákupu kurzu.