Společenská odpovědnost a etika v podnikání

hodnocení 91 %

Kurzem provází Provozně ekonomická fakulta MENDELU a Sylvie Formánková

Cena: Zdarma

Počet lekcí:
24

Celková délka videí:
47 min

Certifikát absolventa, Neomezený přístup

Co se v kurzu naučíte

Získejte vhled do problematiky, která je čím dál tím více diskutovaná a od podniků vyžadovaná jak ze strany zákazníků, dodavatelů, ale také státu.

Díky tomuto kurzu získáte určitou konkurenční výhodu, ať již s podnikáním začínáte, již podnikáte nebo se prostě jen o toto téma zajímáte. Společenská odpovědnost a etika jsou základním stavebním pilířem podnikání.

V současné době je již definována Evropskou komisí a je zde vyvíjen tlak na odpovědný přístup firem a to nehledě na jejich velikost. Chystané právní úpravy, zájem o odpovědný přístup ze strany zákazníků, dodavatelů, investorů a dalších zainteresovaných stran upozorňují na důležitost konceptu společenské odpovědnosti (CSR) a je dobré být na tyto požadavky připraven.

Já Vás s tímto konceptem seznámím a vysvětlím, jak jej můžete implementovat právě do chodu svého podniku.

Ukázat celý popis

Osnova kurzu

Význam a vznik společenské odpovědnosti


1:36


1:28


0:53


2:21


Koncept společenské odpovědnosti firem


1:06


1:05


Filantropická odpovědnost


2:10


1:21


Udržitelný rozvoj


1:17


1:25


Řízení společenské odpovědnosti


1:14


1:49


3:20


0:59


Implementace společenské odpovědnosti


1:31


2:06


3:38


5:02


1:50


3:15


1:36


5:49


Závěrečné shrnutí a test


1:04Celková délka videí

47 min

Provozně ekonomická fakulta MENDELU

Provozně ekonomická fakulta MENDELU

Vysoká škola

Provozně ekonomická fakulta Mendelovy univerzity v Brně (PEF MENDELU) byla založena již v roce 1959 a je nejstarší ekonomickou fakultou na Moravě. Má číst víceakreditovány všechny typy studijních programů: bakalářské, magisterské i doktorské. Na základě jejich poslední akreditace byla fakulta zařazena do skupiny "A" nejlepších fakult z celkového počtu 21 ekonomických fakult působících na území ČR.

Sylvie Formánková

Sylvie Formánková

Odborná asistentka Mendelovy univerzity v Brně

Sylvie Formánková působí na Ústavu managementu, PEF,  Mendelovy univerzity v Brně, kde garantuje předměty v českém i anglickém jazyce. číst víceMá zkušenosti s vedením týmů, organizováním konferencí, charitativních akcí a často tak spolupracuje se ziskovým i neziskovým sektorem. Věnuje se výzkumu v oblasti společenské odpovědnosti na národní i nadnárodní úrovni, kde spolupracuje s vysokými školami v Norsku, Brazílii a státy V4. Více informací naleznete také na jejím webu http://sylvieformankova.cz/.

Hodnocení kurzu

91 %
149 hodnocení

Jitka Karásková

OK


Katarína Kastélyová

super


Michal Mrazik

Teorie velmi dobra a pekne zpracovani historie. Bohuzel pro skutecnou praxi je to jen velmi dobre vysvetleni proc se tim zabyvat bez praktickeho prinosu pro skutecnou implementaci. Ale zase takovy kurz by byl vlemi dlouhy, slozity a narocny. Posouzeno z pohledu mezinarodne uznavaneho auditora CSR, ktery se timto zabyva jiz temer 10 let a provedl stovky auditu v teto oblasti.

Jak kurz probíhá?

Nejde o nic složitého. Čeká vás několik krátkých videí, která mohou být doplněna pracovními sešity, kvízy nebo jinými materiály ke studiu. Na videa se můžete podívat kdykoliv. Stačí jen být připojení k internetu.

Čeká vás závěrečný test, který prověří, co jste se naučili. Za absolvovaný kurz získáte certifikát o absolvování. Test můžete zkoušet i víckrát, tak žádný stres.

Stačí v závěrečném testu získat aspoň 80 %. Certifikát zůstane uložený u absolvovaného kurzu, kdykoliv připravený ke stažení.

Je to doklad o tom, že na sobě pracujete víc, než je běžné. To vám pomůže vyniknout mezi dalšími lidmi, kteří mají zálusk na stejné pracovní místo, nebo v rámci sebe-prezentace. Nejlépe využijete certifikát ve svém životopisu (např. na Linkedin a Jobs.cz) nebo jako vytištěný dokument mezi vašimi dalšími vzdělávacími úspěchy.

Ano, lekce můžete studovat opakovaně, také je můžete přeskakovat a následně se k nim vracet. Ať už kurz zakončíte úspěšně nebo neúspěšně, můžete ho libovolně opakovat.