Všechny kurzy

Základy grafiky pro negrafiky

hodnocení 95 %

Kurzem provází Linda Nezhybová

Cena: 590 Kč s DPH

Novoroční akce -30%: 413 Kč s DPH

Platí do 31.1. 2017

Počet lekcí:
51

Celková délka videí:
1:27 hod

Garance vrácení peněz, Certifikát absolventa, Neomezený přístup

Co se v kurzu naučíte

Naučte se základy grafiky a začněte sami vytvářet vizuálně atraktivní letáky, plakáty, příspěvky pro sociální sítě a další jednoduché vizuální výtvory.

Kurz Základy grafiky pro negrafiky je určen pro začátečníky, kteří mají chuť si sami udělat letáček, vizitku, propagační materiály své firmy nebo jen atraktivní příspěvky pro sociální sítě. Linda dala dohromady souhrn tipů a triků, které jí osobně pomáhají při tvorbě a určitě pomohou i vám! Kurz by měl sloužit jako velmi praktický úvod do grafické tvorby

Jádro kurzu tvoří praktická část, ve které se dozvíte, jak se ovládá program Canva.com a taky vektorový program Inkscape.

Kurz je určen pro každého, kdo má chuť osvojit si základy grafiky pro profesní i osobní účely. Nejvíce jej ocení markeťáci, projektoví manažeři, freelanceři a lidé pracující především ve službách, kteří potřebují komunikovat a prezentovat vizuálně.

K videolekcím najdete přiložené odkazy a další materiály, včetně prezentace ke kurzu.

V kurzu poznáte:

 • obecné základy grafiky,
 • jak pracovat s barvami a písmy,
 • jak dělat grafiku pro sociální sítě (zejména pak Facebook),
 • jak na tvorbu loga, plakátu,
 • současné grafické trendy,
 • online nástroje ZDARMA pro grafickou tvorbu,
 • free programy na tvorbu grafiky.

Cílem kurzu je:

 • nabýt větší sebedůvěru ve schopnost tvořit si svou grafiku, aniž byste museli prosit své blízké, nebo zkušenější kamarády o pomoc,
 • zorientovat se v možnostech, které dnešní doba pro tvorbu grafiky nabízí,
 • naučit se ovládat základy jednoduchých programů pro zpracování grafiky - Canva.com, Inkscape 
 • příjemně strávit odpoledne/večer učením se nové, ale velmi potřebné dovednosti.
Linda Nezhybová

Linda Nezhybová

Freelance grafička

Linda vystudovala Multimédia v ekonomické praxi na VŠE. Už při studiu nasbírala zkušenosti v reklamní a digitální agentuře, později se … číst více začala živit svými projekty a tvorbou grafiky na volné noze. Kurzem Základy grafiky pro negrafiky již prošlo více než 250 studentů přes kurzy Naučmese.cz. Linda se nyní naplno věnuje projektu Psaní Hravě, online výukovovému kurzu na psaní všemi deseti formou her. Když to jde, nejraději pracuje ze zahraničí na dálku. V loňském roce takto procestovala Bali, Vietnam a Thajsko. Více se o ní můžete dočíst na jejím webu

Jak kurz probíhá?

Nejde o nic složitého. Čeká vás několik krátkých videí, která mohou být doplněna pracovními sešity, kvízy nebo jinými materiály ke studiu. Na videa se můžete podívat kdykoliv. Stačí jen být připojení k internetu.

Čeká vás závěrečný test, který prověří, co jste se naučili. Za absolvovaný kurz získáte certifikát o absolvování. Test můžete zkoušet i víckrát, tak žádný stres.

Stačí v závěrečném testu získat aspoň 80 %. Certifikát zůstane uložený u absolvovaného kurzu, kdykoliv připravený ke stažení.

Je to doklad o tom, že na sobě pracujete víc, než je běžné. To vám pomůže vyniknout mezi dalšími lidmi, kteří mají zálusk na stejné pracovní místo, nebo v rámci sebe-prezentace. Nejlépe využijete certifikát ve svém životopisu (např. na Linkedin a Jobs.cz) nebo jako vytištěný dokument mezi vašimi dalšími vzdělávacími úspěchy.

Ano, lekce můžete studovat opakovaně, také je můžete přeskakovat a následně se k nim vracet. Ať už kurz zakončíte úspěšně nebo neúspěšně, můžete ho libovolně opakovat.

Doufáme, že tohle se nestane. Kdyby ale přece jen, garantujeme vám vrácení peněz bez udání důvodu do 10 dní od nákupu kurzu.

Osnova kurzu

Úvod a základy grafiky


3:05


1:58


Barvy


1:49


1:02


1:40


1:12


0:55


1:10


1:30


0:49


Písmo


1:30


0:27


0:34


1:18


2:06


2:13


1:28


0:25


0:47


0:49


Typografie


1:07


2:16


Tipy pro tvorbu grafiky


3:27


1:46


1:33


3:07


2:05


Nástroje pro tvorbu grafiky


1:03


0:13


0:50


Ovládání programu Canva


0:33


1:36


1:01


2:00


1:46


1:59


0:51


1:15


1:07


5:40


5:26


Inkscape


1:36


2:30


2:11


4:07


2:40


1:54


1:52


Závěr


2:11


0:35Celková délka videí

1:27 hod

Hodnocení kurzu

95 %
41 hodnocení

Miloslav Chlan

Obsahově výborný a přesně zacílený podle názvu kurzu. O jednu hvězdičku méně je za střih a v některých pasážích za rychlost.
Je to fakt super. Jdu tvořit logo a vizitky! Díky Lindo :-)


Gabriela Bakešová

Velmi příjemné, zdokonalení se :)
Dobře se mi to poslouchalo....
Děkuji :-) Gabriella


Dominika Rýparová

Rychlé, stručné ale poučné. Zvládla jsem i s dvouletým dítětem na klíně;) Mám chuť strhnout hvězdičku akorát za to, že není aktivní pokračující kurz:)


Markéta Pospíšilová

Kurz je levný. Poskytuje zajímavé informace a tipy v oblasti grafiky. Hlavně oceňuji seznámení s editorem Canva a Inkscape. Celková úroveň kurzu je ale spíše průměrná. Za málo, málo muziky.


Jindřiška Bielniková

Kurz byl super, možná ještě změním profesi a budu dělat digitální nomádku :)


Kristyna Frelichova

Jednoduchy, prehledny. Splnil, co jsem ocekavala. Dekuji K. Frelichova


Petr Laštůvka

Záživný kurz obohacený o spoustu zajímavých postřehů a praktických tipů. Lektorka má příjemný hlas, je pozitivně naladěná.


Lenka Myland

Dozvěděla jsem se věci, které jsem od kurzy očekávala. Forma však nebyla odpovídající - přednášející má sice milý hlas, ale mluvit "před lidmi" moc neumí. Stejně tak prezentace mohla být lépe připravená (střihy videí, zbytečné prodlevy při ukázkách práce apod.).


Kateřina Linková

super kurz pro začátečníky


Zbyněk Glos

super tipy, kurz byl tak zajímavý, že jsem ho musel udělat najednou a hned! díky za to.