Úvodní stránka

Základy grafiky pro negrafiky

hodnocení 91 %

Kurzem provází Linda Nezhybová

Cena: 590 Kč s DPH

Počet lekcí:
51

Celková délka videí:
1:27 hod

Garance vrácení peněz, Certifikát absolventa, Neomezený přístup

Co se v kurzu naučíte

Naučte se základy grafiky a začněte sami vytvářet vizuálně atraktivní letáky, plakáty, příspěvky pro sociální sítě a další jednoduché vizuální výtvory.

Kurz Základy grafiky pro negrafiky je určen pro začátečníky, kteří mají chuť si sami udělat letáček, vizitku, propagační materiály své firmy nebo jen atraktivní příspěvky pro sociální sítě. Linda dala dohromady souhrn tipů a triků, které jí osobně pomáhají při tvorbě a určitě pomohou i vám! Kurz by měl sloužit jako velmi praktický úvod do grafické tvorby

Jádro kurzu tvoří praktická část, ve které se dozvíte, jak se ovládá program Canva.com a taky vektorový program Inkscape.

Kurz je určen pro každého, kdo má chuť osvojit si základy grafiky pro profesní i osobní účely. Nejvíce jej ocení markeťáci, projektoví manažeři, freelanceři a lidé pracující především ve službách, kteří potřebují komunikovat a prezentovat vizuálně.

K videolekcím najdete přiložené odkazy a další materiály, včetně prezentace ke kurzu.

V kurzu poznáte:

 • obecné základy grafiky,
 • jak pracovat s barvami a písmy,
 • jak dělat grafiku pro sociální sítě (zejména pak Facebook),
 • jak na tvorbu loga, plakátu,
 • současné grafické trendy,
 • online nástroje ZDARMA pro grafickou tvorbu,
 • free programy na tvorbu grafiky.

Cílem kurzu je:

 • nabýt větší sebedůvěru ve schopnost tvořit si svou grafiku, aniž byste museli prosit své blízké, nebo zkušenější kamarády o pomoc,
 • zorientovat se v možnostech, které dnešní doba pro tvorbu grafiky nabízí,
 • naučit se ovládat základy jednoduchých programů pro zpracování grafiky - Canva.com, Inkscape 
 • příjemně strávit odpoledne/večer učením se nové, ale velmi potřebné dovednosti.
Linda Nezhybová

Linda Nezhybová

Freelance grafička

Linda vystudovala Multimédia v ekonomické praxi na VŠE. Už při studiu nasbírala zkušenosti v reklamní a digitální agentuře, později se číst vícezačala živit svými projekty a tvorbou grafiky na volné noze. Kurzem Základy grafiky pro negrafiky již prošlo více než 250 studentů přes kurzy Naučmese.cz. Linda se nyní naplno věnuje projektu Psaní Hravě, online výukovovému kurzu na psaní všemi deseti formou her. Když to jde, nejraději pracuje ze zahraničí na dálku. V loňském roce takto procestovala Bali, Vietnam a Thajsko. Více se o ní můžete dočíst na jejím webu

Jak kurz probíhá?

Nejde o nic složitého. Čeká vás několik krátkých videí, která mohou být doplněna pracovními sešity, kvízy nebo jinými materiály ke studiu. Na videa se můžete podívat kdykoliv. Stačí jen být připojení k internetu.

Čeká vás závěrečný test, který prověří, co jste se naučili. Za absolvovaný kurz získáte certifikát o absolvování. Test můžete zkoušet i víckrát, tak žádný stres.

Stačí v závěrečném testu získat aspoň 80 %. Certifikát zůstane uložený u absolvovaného kurzu, kdykoliv připravený ke stažení.

Je to doklad o tom, že na sobě pracujete víc, než je běžné. To vám pomůže vyniknout mezi dalšími lidmi, kteří mají zálusk na stejné pracovní místo, nebo v rámci sebe-prezentace. Nejlépe využijete certifikát ve svém životopisu (např. na Linkedin a Jobs.cz) nebo jako vytištěný dokument mezi vašimi dalšími vzdělávacími úspěchy.

Ano, lekce můžete studovat opakovaně, také je můžete přeskakovat a následně se k nim vracet. Ať už kurz zakončíte úspěšně nebo neúspěšně, můžete ho libovolně opakovat.

Doufáme, že tohle se nestane. Kdyby ale přece jen, garantujeme vám vrácení peněz bez udání důvodu do 10 dní od nákupu kurzu.

Osnova kurzu

Úvod a základy grafiky


3:05


1:58


Barvy


1:49


1:02


1:40


1:12


0:55


1:10


1:30


0:49


Písmo


1:30


0:27


0:34


1:18


2:06


2:13


1:28


0:25


0:47


0:49


Typografie


1:07


2:16


Tipy pro tvorbu grafiky


3:27


1:46


1:33


3:07


2:05


Nástroje pro tvorbu grafiky


1:03


0:13


0:50


Ovládání programu Canva


0:33


1:36


1:01


2:00


1:46


1:59


0:51


1:15


1:07


5:40


5:26


Inkscape


1:36


2:30


2:11


4:07


2:40


1:54


1:52


Závěr


2:11


0:35Celková délka videí

1:27 hod

Hodnocení kurzu

91 %
95 hodnocení

Tereza Zavadilová

Bylo to super, dozvěděla jsem se hodně nového. Jen bych ten kurz nekouskovala do tak kratkych kapitol. Minuta je opravdu kratka :-)


Mgr. Petra Sládečková

Kurz byl zajímavý, lektorka Linda je úžasná a velmi příjemná.


Tomáš Hart

Zajímavý kurz, ale lekce by měly být delší. Pozitivně hodnotím množství uvedených zdrojů, se kterými se dá dále pracovat.


Lucie Jelínková

Kurz byl výborný, doporučuji.


Marian Turza

Vľmi dobrý úvod a štartovacia plocha pre vlastnú grafickú tvorbu, ďakujem :-)


Terez Stuchlá

Parádní, naučila jsem se spoustu nových věcí, hezky všechno prakticky ukázané :)


Ing. Nadežda Sakálošová

Som úplný začiatočník, o grafike a nástrojoch grafiky som nič nevedela. Vyrobila som si ešte pred kurzom nejaké plagáty pomocou Maca, ktoré boli podľa hodnotenia druhých pekné, ale robila som to mechanicky bez vedomostí. Na tomto kurze som sa naučila základy, za čo veľmi ďakujem, pretože prax a teória musia byť vo vzájomnom súlade. 😀


Ivana Gerliczy

Jako uvod do grafiky super, ocenuji tipy na bezplatne graficke nastroje.


Jakub Provazník

Skvělý úvod do grafiky.


Kateřina Žáčková

Jako základ fajn, doporučila bych to. Čekala jsem ale více konkrétnějších tipů co se týká zarovnání, kombinace barev, různých formátů a jejich použití apod. ukázka programů super, ale stačilo to projít rychleji a ten čas bych věnovala právě už konkrétnějším věcem. Ale fajn :)