Úvodní stránka

Anglické idiomy I

hodnocení 98 %

Kurzem provází Bronislav Sobotka

Cena: 590 Kč s DPH

Počet lekcí:
9

Celková délka videí:
46 min

Garance vrácení peněz, Certifikát absolventa, Neomezený přístup

Co se v kurzu naučíte

Kurz, ve kterém se naučíte nejen rozumět, ale i používat běžné anglické idiomy, tedy slovní spojení, která mají ve skutečnosti jiný význam, než jejich doslovný překlad.

Už se vám někdy stalo, že jste slyšeli v angličtině nějakou zajímavou frázi, zvládli jste přeložit všechny slova v ní, ale pořád vám to dohromady nedávalo vůbec smysl? Tak pak jste dost možná narazili na anglický idiom – tedy ustálené slovní spojení, které se nedá pochopit pouhým přeložením jednotlivých slov, ze kterých se skládá. Angličtina je jich plná a dodávají jí jisté kouzlo a půvab.

A tento kurz je zde pro vás právě proto, abyste mohli těmto krásným výrazům nejen rozumět, ale také je sebevědomě aktivně používat.  A tak až vám někdo řekne, že to musíte zahrát uchem (play it by ear), že si máte vyhrnout ponožky (pull your socks up), či že má koťátka (have kittens), tak vás to vůbec nerozhodí a budete schopní pohotově zareagovat. A protože nádherných anglických idiomů je v angličtině více, než se vejde do jednoho kurzu, můžete se těšit rovnou na kurzy dva (druhý kurz najdete zde).

V kurzu se naučíte:

  • Přes šedesát základních a nejčastěji užívaných anglické idiomů
  • Jak, kdy a který z nich je vhodné použít
  • Jak znít více jako rodilý mluvčí
  • Kupu krásných výrazů pro každou příležitost

Kurz je určený:

  • Pro všechny, kteří chtějí posunout svoji úroveň angličtiny o úroveň výš
  • Pro všechny, kteří chtějí ovládat základní anglické idiomy
  • Pro všechny, kteří chtějí znít více “anglicky anglicky”
  • Pro všechny, kteří si chtějí procvičit a vylepšit angličtinu
Bronislav Sobotka

Bronislav Sobotka

Nadšený učitel angličtiny

Broňa je v Brně usazený učitel, milovník angličtiny a věčný optimista, který si často říká, že má asi tu nejlepší práci číst vícena světě. Pomáhá totiž lidem najít cestu k angličtině, zbavit je strachu z mluvení a radovat se z vlastních úspěchů a pokroků. Broňa se začal učit anglicky sám ve dvaceti a dotáhnul to až k červenému diplomu, zkouškám CPE a Celta, k učení angličtiny v Oxfordu. Více na www.brona.cz

Jak kurz probíhá?

Nejde o nic složitého. Čeká vás několik krátkých videí, která mohou být doplněna pracovními sešity, kvízy nebo jinými materiály ke studiu. Na videa se můžete podívat kdykoliv. Stačí jen být připojení k internetu.

Čeká vás závěrečný test, který prověří, co jste se naučili. Za absolvovaný kurz získáte certifikát o absolvování. Test můžete zkoušet i víckrát, tak žádný stres.

Stačí v závěrečném testu získat aspoň 80 %. Certifikát zůstane uložený u absolvovaného kurzu, kdykoliv připravený ke stažení.

Je to doklad o tom, že na sobě pracujete víc, než je běžné. To vám pomůže vyniknout mezi dalšími lidmi, kteří mají zálusk na stejné pracovní místo, nebo v rámci sebe-prezentace. Nejlépe využijete certifikát ve svém životopisu (např. na Linkedin a Jobs.cz) nebo jako vytištěný dokument mezi vašimi dalšími vzdělávacími úspěchy.

Ano, lekce můžete studovat opakovaně, také je můžete přeskakovat a následně se k nim vracet. Ať už kurz zakončíte úspěšně nebo neúspěšně, můžete ho libovolně opakovat.

Doufáme, že tohle se nestane. Kdyby ale přece jen, garantujeme vám vrácení peněz bez udání důvodu do 10 dní od nákupu kurzu.

Osnova kurzu

Anglické idiomy I


6:58


6:20


5:47


6:19


6:02


6.  Sport

5:59


7:39


1:25Celková délka videí

46 min

Hodnocení kurzu

98 %
9 hodnocení

Jakub Daubner

Too much use of Czech language.


Klára Domlátilová

Idiomy jsou v Broňově podání opravdu zábavné. Dělí je do skupin podle témat - přirovnání k jídlu, hudbě, oblečení nebo třeba idiomy ze zvířecí říše. Příklady použití jsou vtipné natolik, že si je skutečně zapamatujete.


Zdeněk Meier

Kurz nebyl piece of cake. O větách k překladu jsem musel hodně přemýšlet, ale bylo to úžasné a vtipné. Díky Broňo:-))


Petra Slavíková

idiomy pro mě byly velikým strašákem, ale musím přiznat, že po tomto kurzu mi přibylo nejen pár vědomostí, ale i láska k idiomům! Díky moc!


Marie Kneblová

Tento kurz je opravdu zajímavý a zábavný, vřele doporučuji. Potěšilo mne, že jsem některé idiomy už četla nebo slyšela, a uvědomila jsem si, že je důležité se jich nebát a naopak se je chtít naučit :-).