Jak se nespálit při propouštění

Kurzem provází  Jakub Oliva

Vhodné k poslechu

Propuštění lidí na neschopence, hromadné propouštění snadno a rychle, (ne)propustitelní odboráři a mnohem více praktických tipů, o kterých jste nikdy neslyšeli. Celý popisek

1 090 Kč s DPH

Celková délka

50 min

Počet lekcí

11

Hodnocení
Přidat do plánu
Certifikát absolventa
Neomezený přístup
Na co se kurz zaměřuje

Výpověď - tu umí „nějak” napsat každý. Připravit ale takovou výpověď, která obstojí také před soudem a to tak, aby se vám propouštěný zaměstnanec nevrátil zpátky a vaši firmu to nestálo stovky tisíc, to už umí málokdo. Nebojte, je to dovednost jako každá jiná a tento kurz vás právě na tyto situace dokonale připraví.

V kurzu vám představím proces propouštění zaměstnanců tak, abyste neudělali zbytečnou chybu a byli vždy pánem situace. Není to jenom o tom napsat výpověď, vše je také o správném načasování, o volbě slov a vhodných argumentech. Garantuji vám, že po kurzu budete na většinu typických, ale i zcela atypických situací, dobře připraveni.

Kurz je určený pro:

 • všechny vedoucí zaměstnance na všech stupních řízení
 • jednatele, členy představenstva a jiné vrcholové manažery
 • externí HR poradce a jiné podnikatele, kteří se zabývají pracovněprávní problematikou
 • HR specialisty, personální ředitele a jiné odborníky
 • podnikové právníky, kteří řeší pracovněprávní agendu

V kurzu se naučíte:

 • na co si dát pozor u jednotlivých typů výpovědí
 • proč je dohoda vždy to nejlepší řešení pro všechny
 • jak pracovat s výpovědí ze zdravotních důvodů
 • jak nepokazit výpověď pro nadbytečnost, která se soudně řeší nejčastěji
 • kdy a jak vám může zaměstnanec proces propouštění překazit
 • proč je složité propustit odborové předáky
 • co to je hromadné propouštění a proč není nutné se ho bát
 • ukončení zaměstnanců při prodeji/koupi firmy
 • praktické tipy a triky z advokátní praxe lektora
Celý popisek

Osvojíte si následující dovednosti
Lektoři kurzu
Jakub Oliva

advokát - specialista na pracovní právo

Jakub je právníkem, který se ve své praxi specializuje výhradně na pracovní právo. V současné době působí jako advokát a vedoucí pracovněprávního oddělení jedné z největších advokátních kanceláří v ČR - ARROWS. Jakub v rámci své praxe poskytuje právní služby jak jednotlivým pracovníkům, tak velkým korporacím s tisícovkami zaměstnanců. Je členem České advokátní komory, Asociace pro rozvoj kolektivního vyjednávání a pracovních vztahů, Jednoty českých právníků a je také spoluzakladatelem HR Klubu v Olomouci. V rámci své praxe pravidelně publikuje a věnuje se také odbornému školení vedoucích zaměstnanců. Více info o lektorovi: https://www.arws.cz/nas-tym/mgr-jakub-oliva.

 

Hodnocení kurzu

94 %

216 hodnocení
166x
42x
4x
2x
2x

Hodnocení přidávají pouze studenti s ověřeným účtem


Ondřej M.

Velmi užitečný kurz.

Reakce lektora:

“Moc děkujeme za kladnou zpětnou vazbu.“


Zdenka R.

perfetkně a srozumitelně podáno


Milan Vobořil

Velice poučné a zajímavé.

Reakce lektora:

“Moc děkujeme za reakci.“

Často kladené dotazy
Čeká vás závěrečný test, který prověří, co jste se naučili. Za absolvovaný kurz získáte certifikát o absolvování. Test můžete zkoušet i víckrát, tak žádný stres.

Stačí v závěrečném testu získat aspoň 80%. Certifikát zůstane uložený u absolvovaného kurzu, kdykoliv připravený ke stažení.

Je to doklad o tom, že na sobě pracujete víc, než je běžné. To vám pomůže vyniknout mezi dalšími lidmi, kteří mají zálusk na stejné pracovní místo, nebo v rámci sebe-prezentace. Nejlépe využijete certifikát ve svém životopisu (např. na Linkedin a Jobs.cz) nebo jako vytištěný dokument mezi vašimi dalšími vzdělávacími úspěchy.

Ano, lekce můžete studovat opakovaně, také je můžete přeskakovat a následně se k nim vracet. Ať už kurz zakončíte úspěšně nebo neúspěšně, můžete ho libovolně opakovat.

Doufáme, že tohle se nestane. Kdyby ale přece jen, garantujeme vám vrácení peněz bez udání důvodu do 14 dní od nákupu kurzu.