Úvodní stránka

Jak si pomocí čmárání ulehčit práci

hodnocení 87 %

Kurzem provází Bea Brosková

Cena: 590 Kč s DPH

Počet lekcí:
19

Celková délka videí:
1:15 hod

Garance vrácení peněz, Certifikát absolventa, Neomezený přístup

Co se v kurzu naučíte

Prozkoumejte svět čmárání, obrázkového jazyka a vizuálních technik, které vaši práci a učení se nejen zefektivní, ale bude vás to i víc bavit!

Proč jsou čmárání a jiné vizuální techniky tak účinné? A co všechno vlastně spadá pod výraz „vizuální techniky“? Kde všude je můžeme v práci využít? Jak pomocí těchto technik zefektivnit práci s kolegy či klienty? Musím umět kreslit?

Tento kurz vám odpoví na nejen tyto otázky a společně prozkoumáme:

  • proč jsou vizuální techniky účinné,
  • čmárání, kreslení, skečnouting a jiné techniky vizuálního myšlení,
  • jednoduché elementy a ikonky vizuálního jazyka – vše krok za krokem,
  • co vše k využívání těchto technik potřebujeme – dovednosti a nástroje,
  • praktické příklady využití v každodenním životě a práci,
  • kde hledat inspiraci a další zdroje, pokud vás to chytne za srdce :). 

Nebojte se, kreslit jako DaVinci rozhodně umět nepotřebujete! Váš kreslířský talent z dob školky vám bude bohatě stačit.

Kurz je tedy určen všem, kteří hledají způsob, jak se učit, soustředit se, prezentovat nebo pracovat efektivněji, kreativněji a hlavně tak, aby nás to bavilo – a tím pádem je úplně jedno, zda jste student, rodič, manažer, na volné noze nebo „řadový zaměstnanec“.

Bea Brosková

Bea Brosková

Vizuální facilitátorka

Bea se specializuje na vizuální facilitaci a zaznamenávání, které jí přirostly k srdci již během studia. Své znalosti a dovednosti v číst vícetéhle oblasti si rozšířila i během 3-měsíčního programu Christiny Merkley. Svou vášeň pro vizualizaci sdílí skrze vizuální záznamy pro klienty, tréninky vizualizace, skečnoutingu a vizuálního myšlení. Bea je členem IFVP (International Forum of Visual Practitioners).

Jak kurz probíhá?

Nejde o nic složitého. Čeká vás několik krátkých videí, která mohou být doplněna pracovními sešity, kvízy nebo jinými materiály ke studiu. Na videa se můžete podívat kdykoliv. Stačí jen být připojení k internetu.

Čeká vás závěrečný test, který prověří, co jste se naučili. Za absolvovaný kurz získáte certifikát o absolvování. Test můžete zkoušet i víckrát, tak žádný stres.

Stačí v závěrečném testu získat aspoň 80 %. Certifikát zůstane uložený u absolvovaného kurzu, kdykoliv připravený ke stažení.

Je to doklad o tom, že na sobě pracujete víc, než je běžné. To vám pomůže vyniknout mezi dalšími lidmi, kteří mají zálusk na stejné pracovní místo, nebo v rámci sebe-prezentace. Nejlépe využijete certifikát ve svém životopisu (např. na Linkedin a Jobs.cz) nebo jako vytištěný dokument mezi vašimi dalšími vzdělávacími úspěchy.

Ano, lekce můžete studovat opakovaně, také je můžete přeskakovat a následně se k nim vracet. Ať už kurz zakončíte úspěšně nebo neúspěšně, můžete ho libovolně opakovat.

Doufáme, že tohle se nestane. Kdyby ale přece jen, garantujeme vám vrácení peněz bez udání důvodu do 10 dní od nákupu kurzu.

Osnova kurzu

MODUL 1: ÚVOD DO VIZUÁLNÍHO MYŠLENÍ


6:05


4:20


3:50


3:17


MODUL 2: BUDOVÁNÍ VIZUÁLNÍHO SLOVNÍKU


6:06


4:52


4:24


5:42


4:23


4:14


MODUL 3: VIZUÁLNÍ TECHNIKY V PRAXI


1:44


3:19


5:09


5:20


3:55


4:17


3:39


MODUL 4: ZÁVĚREČNÉ SHRNUTÍ A TEST


1:10Celková délka videí

1:15 hod

Hodnocení kurzu

87 %
43 hodnocení

Jakub Laušman

Velmi dobrý, názorný a užitečný kurz. Každý kdo vysvětluje/analyzuje/rozebírá složitější procesy, postupy, by si měl tento kurz projít. Naučí se jak se nebát kreslení, pomocí kterého vše ostatním (ale kolikrát i pouze sobě) rychleji a přehledněji vysvětlí. Naučí se, že kreslení je jednoduché a nemusí být zrovna malíř.

V rámci kurzu jsou vysvětleny základní techniky a to jak teoreticky tak i prakticky -> Komunikace, čmárání, omalovánky, mind-mapy, skečnouting, vizuální záznam, prezentace a vysvětlování, vizuální facilitace, roadmapy. Základní práce s ikonami a jak se jich nebát. Destilace základní myšlenky a její převod do vizuální formy.

Autorka dává v šanc spoustu materiálů, užitečných odkazů a já osobně jsem si i zakoupil knihu na Amazon.com, na kterou se odkazovala - "Visual Meetings: How Graphics, Sticky Notes and Idea Mapping Can Transform Group Productivity" od "David Sibbet".


Patrik Müller

Kurz byl zábavný. Myslím, že spousty technik mohou pomoci i v životě.


Václav Novák

Omlouvám se, ale informace, které jsem čekal že mi kurz přinese nepřinesl, nic nového, forma vedení - zdlouhavá na to co bylo obsahem, kreslení na tabletu není ani hezké, ani profi, nic co bych našel jako přínosné kromě několika odkazů za které děkuji :(


Ing. Petra Křížová

Výborné!


Daniela Vokálová

Může být užitečný pro lidi bez fantazie. Příliš dlouhý v porovnání s jádrem sdělení. Test je zmatečný. Lektorka má velmi sympatický způsob vyjadřování.


Markéta Gsöllhoferová

Velmi pěkně shrnuté základy nejen sketchnotingu, ale i využití těchto technik při tvorbě myšlenkových map, storyboardů či roadmap pro osobní či pracovní život. Doporučené "domácí úkoly" považuji za velmi přínosné k rychlejšímu osvojení probíraného tématu.


zstroblova@gmail.com

Kurz je skvělým úvodem do vizuální facilitace. Velmi oceňuji dodatečné zdroje inspirace a domácí úkoly :) Nadšení a energie autorky kurzu neskutešně nabíjí!! Díky moc


Vladimír Horký

zajímavé téma, které bylo vtipně podané


Jana Rittmannová

skvělý kurz. opravdu kreslit neumím, ale pomocí Vaší metody zjišťuju, že je to fakt sranda :)


Pavel Veselý

Kurz se mi líbil. Teď jen zavést vše do praxe.