Lekce 1

Hledáte slangový výraz, nejste si jistí, co znamená nějaká nadávka? Pak Urban Dictionary je přímo pro vás – editováno samotnými uživateli, kteří také sami hlasují, které překlady jsou ty nejlepší. Často zde můžete najít slova, která potřebujete a která byste v klasických slovnících hledali marně.

http://www.urbandictionary.com

 

Studijní materiály ke stažení
Lekce 2

Pokud byste se chtěli naučit ještě dalších pár britských slangových výrazů, tak si můžete pustit na níže uvedeném odkazu video se super učitelkou Lucy, která vás s nimi seznámí. :)

https://youtu.be/_bC0J-zFTLE

Lekce 3

Ronnie je báječná (a velmi svérázná) učitelka angličtiny a na YouTube naleznete spoustu jejích videí, kde vám ráda vysvětlí význam výrazů, při kterých bych se já červenal a připadal si nepatřičně. A tak pokud si chcete „doplnit vzdělání“ v této oblasti, Ronnie je skutečný expert :) Na níže uvedeném odkazu se ale spolu s vámi podívá na to, jak NEpoužívat „bad words“. :)

https://youtu.be/cWDcM_3li9I

Lekce 4

Název následujícího odkazu je myslím všeříkající - 100 Words To Make You Sound Smart. Rozhodně není třeba se je učit všechny, ale je myslím zajímavé se na ně podívat a třeba si z nich pár vybrat a osvojit a dále pak jimi ohromovat. :)

https://quizlet.com/4484105/100-words-to-make-you-sound-smart-flash-cards/

Lekce 5

Na stránce Speak Languages si pro vás připravili hezké shrnutí hlavních frází, které se vám můžou hodit v hospodě či baru. Najdete zde nejenom fráze samotné, ale také jejich překlad a pokud na ně kliknete, tak je také uslyšíte.

https://cs.speaklanguages.com/angličtina/fráze/v-hospodě-v-baru-nebo-v-kavárně

Lekce 6

Party frázová slovesa se na vás těší také v následujícím videu od British Council (zaměřeném hlavně na teenagery). Krom videa samotného zde je také několik možností, jak si je procvičit.

http://learnenglishteens.britishcouncil.org/grammar-vocabulary/phrasal-verb-videos/party

Lekce 7

Jak rozdávat a přijímat komplimenty v angličtině vás naučí Ceema ve svém videu (a navíc si procvičíte porozumění jinému přízvuky, než je klasický britský). :)

https://youtu.be/KQiCtw2WwD8

Lekce 8

Hovorové angličtině se pochopitelně věnuje také stránka Help for English, kde najdete spoustu užitečných frází, výrazů a cvičení:

http://www.helpforenglish.cz/slovni-zasoba/hovorova-anglictina

 

Lekce 9

Ty z vás, které balící hlášky opravdu zaujaly jistě ocení stránku pickuplinesgalore.com, kde jsou balící hlášky přehledně rozděleny do 118 (!) kategorií…

http://www.pickuplinesgalore.com/index.html

Stáhnout podklady

Začněte studovat ještě dnes:

Cena: 890 Kč s DPH

Počet lekcí:
11
Celková délka:
55 min