České   + 2 další

Veďte tým jako kapitán dopravního letadla

Kurzem provází  Stanislav Vojtíšek

Vhodné k poslechu

Řízení letadla nebo vedení týmu nesmí být intuitivní improvizace. Letectví nabízí dlouhodobě úspěšné modely pro vedení lidí a komunikaci. Podívejte se za dveře pilotní kabiny s kapitánem dopravního letadla. Celý popisek

1 490 kč s DPH

Celková délka videí

47 min

Počet lekcí

11

Hodnocení
Přidat do plánu
Polské, České, Anglické
Certifikát absolventa
Neomezený přístup
Na co se kurz zaměřuje

Bezpečnost v civilním letectví je výsledkem souhry řady faktorů – od výběru a výcviku vhodných lidí, přes důsledný výkon rutinních úkonů, znalost systému, algoritmů, efektivní komunikaci, leadereship a spolupráci v posádce,  až po správnou posloupnost rozhodování při řešení krizových situací. I banální závada letadla může být fatální pokud se učiní nevratná rozhodnutí. A naopak i složité a kritické situace lze vyřešit bezpečně. Letectví má řadu modelů a schémat jak minimalizovat chyby v rozhodování při velké stresové zátěži a jak sladit rutinní úkony s kreativní prací v limitech daných vysoce automatizovaným strojem.  

Cílem kurzu je inspirovat v duchu principu FLY – NAVIGATE - COMMUNICATE. Představit schémata řešení běžných a krizových letových situací. Mimo jiné tvorbu záložních plánů pro běžné a nouzové situace, nutnost křížové kontroly „crosscheck“ při nevratných úkonech, důsledné dodržování postupů na rozhraní „člověk – stroj“ anebo zpětnou vazbu při řízení ultimativních situací. To vše opřené o mnohaleté zkušenosti dopravního pilota, lektora a manažera.  

V kurzu se naučíte:

 • jaká schémata použít pro řešení kritických situací a nečekaných změn
 • jak si udržet situační přehled a prioritizovat problémy k řešení
 • jak efektivně komunikovat a neztratit se v tématu
 • jak je důležité správně vybírat a cvičit členy týmu
 • jak se vyvarovat nevratných chyb
 • kde je rozhraní „automatizovaný stroj a kreativní jedinec“
 • jak rizikový je lidský faktor a jak se hodí mít záložní plány
 • jak dělat složité věci jednoduše a přehledně

Kurz je určený pro:

 • manžery a týmové lídry, profese s vysokou mírou rozhodovacích kompetencí
 • pro ty, kteří hledají modely jak správně řídit rozhodování v krizových nebo nečekaných situacích
 • ty, kteří řeší efektivní komunikaci, situační přehled a priority problémů
 • ty, které zajímají postupy používané v letectví
Celý popisek

Osvojíte si následující dovednosti
Stanislav Vojtíšek

Stanislav Vojtíšek

lektor, konzultant a kapitán dopravního letadla

Stanislav Vojtíšek je lektor, konzultant a dopravní pilot, který se dlouhodobě věnuje tématu řízení rizik, komunikace a krizových číst vícesituací s využitím standardních modelů užívaných v letectví.  Více než 25 let pracoval jako dopravní pilot, kapitán dálkového letadla společností České aerolinie a Turkish Airlines. Jako recruitment officer měl na starost výběr vhodných pilotů a jejich výcvik jako letový instruktor. V pozemním výcviku se věnuje dlouhodobě problematice CRM (Crew resource management) a psychodiagnostickým předpokladům uchazečů o profese s vysokou mírou rozhodovacích kompetencí. Jako aviation scientist spolupracoval mimo jiné s firmou Honeywell a byl externím pedagogem FF UK v Praze v oboru komunikace. Souběžně od roku 1995 připravuje kurzy komunikačních výcviků a na platformě PILOTS FOR MANAGERS (www.stanislavvojtisek.cz) průběžně realizuje workshopy pro manažery a týmové lídry, kde představuje funkční letecké modely rozhodování a řízení týmu a bezpečnosti. V současnosti spolupracuje s několika významnými partnery jako konzultant interních procesů řízení rizik, jako lektor dlouhodobě školí týmové lídry a manažery v oblasti rozhodování a komunikace a účastní se řízení některých vybraných projektů. 

Všechny kurzy lektora Stanislav Vojtíšek

Hodnocení kurzu

91 %

387 hodnocení
265x
84x
28x
10x
0x

Peter S.

nutné zamyslenie a hľadanie súvisiacich situácii, použiteľné v manažmente vo väčšine riadiacich činností


Martin Doubek

Libily se mi postupy FORDEC a NITS.


Ľuboš B.

Kurz bol nadštandardne zaujímavý, vedený pútavou formou

Jak kurz probíhá?

Nejde o nic složitého. Čeká vás několik krátkých videí, která mohou být doplněna pracovními sešity, kvízy nebo jinými materiály ke studiu. Na videa se můžete podívat kdykoliv. Stačí jen být připojení k internetu.

Čeká vás závěrečný test, který prověří, co jste se naučili. Za absolvovaný kurz získáte certifikát o absolvování. Test můžete zkoušet i víckrát, tak žádný stres.
Stačí v závěrečném testu získat aspoň 80 %. Certifikát zůstane uložený u absolvovaného kurzu, kdykoliv připravený ke stažení.
Je to doklad o tom, že na sobě pracujete víc, než je běžné. To vám pomůže vyniknout mezi dalšími lidmi, kteří mají zálusk na stejné pracovní místo, nebo v rámci sebe-prezentace. Nejlépe využijete certifikát ve svém životopisu (např. na Linkedin a Jobs.cz) nebo jako vytištěný dokument mezi vašimi dalšími vzdělávacími úspěchy.
Ano, lekce můžete studovat opakovaně, také je můžete přeskakovat a následně se k nim vracet. Ať už kurz zakončíte úspěšně nebo neúspěšně, můžete ho libovolně opakovat.
Doufáme, že tohle se nestane. Kdyby ale přece jen, garantujeme vám vrácení peněz bez udání důvodu do 10 dní od nákupu kurzu.