iCloud a bezpečnost na Macu

Cena: Zdarma

Počet lekcí:
13

Celková délka videí:
38 min

Certifikát absolventa, Neomezený přístup

Co se v kurzu naučíte

Cloudovým službám je dnes velmi obtížné se vyhnout. Apple nabízí svůj vlastní ekosystém služeb s názvem iCloud. V tomto kurzu si řekneme, jaké jsou jeho možnosti, jak jej správně nastavit a současně také jak správně zabezpečit nejen vaše internetové účty.

Pokud s Macem začínáte, podívejte se také na kurz Přecházíme na Mac. Navazující kurz Používáme Mac efektivně je pak nabitý tipy a triky od začátku do konce a pomůže Vám Mac používat opravdu naplno.

V kurzu se naučíte:

  • Jak využít benefity synchronizace na iCloudu a spolupráce s dalšími zařízeními
  • Jak ukládat soubory a fotky na iCloud
  • Jak zabezpečit váš Mac a cloudové služby, které používáte
  • Jak zálohovat Mac a provádět běžnou údržbu

 

Kurz je určený pro:

  • Všechny, kteří by rádi zjistili jak funguje iCloud
  • Všechny, kteří chtějí zvýšit efektivity díky cloudovým službám
Ukázat celý popis

Osnova kurzu

Martin Světlík

Martin Světlík

Nezávislý Apple konzultant a lektor

Martin je konzultant a lektor produktů Apple na volné noze. Pomáhá uživatelům, firmám a školám používat jejich zařízení efektivně číst vícetak, aby jim usnadnila každodenní práci. Pořádá také vlastní otevřené kurzy a provozuje První Mac, průvodce do světa počítačů Mac pro nové uživatele.

Hodnocení kurzu

93 %
6 hodnocení

Vlastimil Polách

stejně jako v předchozích kurzech i zde je spousta užitečných tipů a všechno srozumitelně vysvětleno

Jak kurz probíhá?

Nejde o nic složitého. Čeká vás několik krátkých videí, která mohou být doplněna pracovními sešity, kvízy nebo jinými materiály ke studiu. Na videa se můžete podívat kdykoliv. Stačí jen být připojení k internetu.

Čeká vás závěrečný test, který prověří, co jste se naučili. Za absolvovaný kurz získáte certifikát o absolvování. Test můžete zkoušet i víckrát, tak žádný stres.

Stačí v závěrečném testu získat aspoň 80 %. Certifikát zůstane uložený u absolvovaného kurzu, kdykoliv připravený ke stažení.

Je to doklad o tom, že na sobě pracujete víc, než je běžné. To vám pomůže vyniknout mezi dalšími lidmi, kteří mají zálusk na stejné pracovní místo, nebo v rámci sebe-prezentace. Nejlépe využijete certifikát ve svém životopisu (např. na Linkedin a Jobs.cz) nebo jako vytištěný dokument mezi vašimi dalšími vzdělávacími úspěchy.

Ano, lekce můžete studovat opakovaně, také je můžete přeskakovat a následně se k nim vracet. Ať už kurz zakončíte úspěšně nebo neúspěšně, můžete ho libovolně opakovat.