Jak na Power Query pro Excel

hvězda hodnocení vyplněnáStar_Strokedhvězda hodnocení nevyplněná

Kurzem provází Pavel Lasák

Cena: 590 Kč s DPH

Zaváděcí sleva 30 %: 413 Kč s DPH

Platí do 24. 3. 2021

Počet lekcí:
31
Celková délka videí:
50 min

Garance vrácení peněz, Certifikát absolventa, Neomezený přístup

Koupit kurz

Co se v kurzu naučíte

Využitím Power Query pro Excel efektivně zautomatizujete načítání dat z různých zdrojů (Excel, pdf, web), pročistění, upravování a propojování. To vše bez znalostí funkci a programování.

V kurzu si osvojíte

Microsoft Excel

Jak využitím Power Query pro Excel načíst data z různých zdrojů (excelovský sešit, txt soubor, databáze, web, pdf soubor), načtená data na pár kliků upravit, pročistit. Současně zvládnete i pokročilejší úpravy jako transformace „pivotování“ a „unpivotování“ tabulek. Upravené tabulky zvládnete propojit, a několik tabulek sloučit využitím připojení. Následně tabulky a propojení aktualizujete a upravíte. To vše bez znalosti funkcí.

V kurzu se naučíte:

  • Jak funguje Power Query.
  • Jak načíst data z různých zdrojů (sešit, tabulka, csv, složka, databáze).
  • Jak data elegantně upravit (rozdělit sloučit, filtrovat).
  • Jak data transformovat (pivotování a unpivotování).
  • Jak na slučování a propojování dat.
  • Jak načtená data aktualizovat.

Kurz je určen pro všechny

  • kteří pracuji s tabulkami, které potřebuji upravovat a pročišťovat tabulky z různých míst potřebují „dostat“ na jedno míst a musí elegantně propojit různé tabulky

Související kurzy:

Upozornění:

Power Query pro Excel, je k dispozici pouze v Microsoft Excel pod Windows. Navíc do verzích Excel 2013 a 2010 je potřeba doinstalovat. 

Osnova kurzu

Pavel Lasák

Pavel Lasák

Expert na Microsoft Excel

Pavel Lasák před 12 lety založil obsahový web www.JakNaExcel.cz, který učí, jak efektivně číst vícevyužívat Excel pro tvorbu, zpracování a editaci dat s využitím Excel. Měsíčně jeho web zaznamenává 100.000 návštěv. Firmám pomáhá s efektivním zpracováním dat, tvorbou šablon a programováním ve VBA. Dále externě lektoruje pro MUNI a Czechitas. Je jediným držitelem prestižního ocenění MVP (Most Valued Professional) od Microsoftu v Česku.

Všechny kurzy lektora Pavel Lasák

Hodnocení kurzu

98 %

8 hodnocení
7x
1x
0x
0x
0x

Lýdia Humenská


Eva N. H.

Kurz hodnotím jako skvělý základ pro práci s Power Query editorem. Je to mohutný nástroj, a určitě nelze zmínit vše hned.
Chvilku mi trvalo se zorientovat v souborech, ale je to spíš vlastní nepozornost :-).
Každopádně jde o jednoduché a srozumitelné postupy vhodné i pro mírně pokročilé uživatele Excelu.


Adrián H.

Kurz je fajn.. len chýbajú súvislosti a školiaci vynechal veľa užitočných funkcii.

Reakce lektora:

“Dobrý den, děkuji za zpětnou vazbu, další pokročilejší možností jsou v přípravě, případně lze využít můj web kde se lze dozvědět víc, nejen o pokročilejším načítaní, ale třeba o jazyku M a jeho možnostech pro tvorbu dynamických funkcí atd.“

Jak kurz probíhá?

Nejde o nic složitého. Čeká vás několik krátkých videí, která mohou být doplněna pracovními sešity, kvízy nebo jinými materiály ke studiu. Na videa se můžete podívat kdykoliv. Stačí jen být připojení k internetu.

Čeká vás závěrečný test, který prověří, co jste se naučili. Za absolvovaný kurz získáte certifikát o absolvování. Test můžete zkoušet i víckrát, tak žádný stres.
Stačí v závěrečném testu získat aspoň 80 %. Certifikát zůstane uložený u absolvovaného kurzu, kdykoliv připravený ke stažení.
Je to doklad o tom, že na sobě pracujete víc, než je běžné. To vám pomůže vyniknout mezi dalšími lidmi, kteří mají zálusk na stejné pracovní místo, nebo v rámci sebe-prezentace. Nejlépe využijete certifikát ve svém životopisu (např. na Linkedin a Jobs.cz) nebo jako vytištěný dokument mezi vašimi dalšími vzdělávacími úspěchy.
Ano, lekce můžete studovat opakovaně, také je můžete přeskakovat a následně se k nim vracet. Ať už kurz zakončíte úspěšně nebo neúspěšně, můžete ho libovolně opakovat.
Doufáme, že tohle se nestane. Kdyby ale přece jen, garantujeme vám vrácení peněz bez udání důvodu do 10 dní od nákupu kurzu.