Jak na Power Query pro Excel

Nejprodávanější

Kurzem provází  Pavel Lasák

Využitím Power Query pro Excel efektivně zautomatizujete načítání dat z různých zdrojů (Excel, pdf, web), pročistění, upravování a propojování. To vše bez znalostí funkci a programování. Celý popisek

890 Kč s DPH

Celková délka

50 min

Počet lekcí

31

Hodnocení
Přidat do plánu
Certifikát absolventa
Neomezený přístup
Na co se kurz zaměřuje

Jak využitím Power Query pro Excel načíst data z různých zdrojů (excelovský sešit, txt soubor, databáze, web, pdf soubor), načtená data na pár kliků upravit, pročistit. Současně zvládnete i pokročilejší úpravy jako transformace „pivotování“ a „unpivotování“ tabulek. Upravené tabulky zvládnete propojit, a několik tabulek sloučit využitím připojení. Následně tabulky a propojení aktualizujete a upravíte. To vše bez znalosti funkcí.

V kurzu se naučíte:

  • Jak funguje Power Query.
  • Jak načíst data z různých zdrojů (sešit, tabulka, csv, složka, databáze).
  • Jak data elegantně upravit (rozdělit sloučit, filtrovat).
  • Jak data transformovat (pivotování a unpivotování).
  • Jak na slučování a propojování dat.
  • Jak načtená data aktualizovat.

Kurz je určen pro všechny

  • kteří pracuji s tabulkami, které potřebuji upravovat a pročišťovat tabulky z různých míst potřebují „dostat“ na jedno míst a musí elegantně propojit různé tabulky

Související kurzy:

Upozornění:

Power Query pro Excel, je k dispozici pouze v Microsoft Excel pod Windows. Navíc do verzích Excel 2013 a 2010 je potřeba doinstalovat. 

Celý popisek

Osvojíte si následující dovednosti
Lektoři kurzu
Pavel Lasák

Expert na Microsoft Excel

Pavel Lasák před 18 lety založil obsahový web www.JakNaExcel.cz, který učí, jak efektivně využívat Excel pro tvorbu, zpracování a editaci dat s využitím Excel. Měsíčně jeho web zaznamenává 100.000 návštěv. Firmám pomáhá s efektivním zpracováním dat, tvorbou šablon a programováním ve VBA. Dále externě lektoruje pro MUNI a Czechitas. Je jediným držitelem prestižního ocenění MVP (Most Valued Professional) od Microsoftu v Česku.

Hodnocení kurzu

95 %

154 hodnocení
118x
31x
4x
1x
0x

Hodnocení přidávají pouze studenti s ověřeným účtem


David N.

Velice kvalitní videokurz. Doporučuji.


Pavlína T.

Dobré pro základy s Power Query. V podstatě se ale celé opakuje v rámci kurzu Power BI. Ale opakování je matka moudnosti. I já bych velmi ocenila pokračování.

Reakce lektora:

“Děkuji, přesně tak nástroj je na první pohled stejný. Jen jeden je součástí Excel a druhý Power BI, proto se musí zopakovat, Někoho zajímá jen Power BI a bez znalosti tohoto nástroje se nepohne.“


David L.

lektor je skvělý!

Často kladené dotazy
Čeká vás závěrečný test, který prověří, co jste se naučili. Za absolvovaný kurz získáte certifikát o absolvování. Test můžete zkoušet i víckrát, tak žádný stres.

Stačí v závěrečném testu získat aspoň 80%. Certifikát zůstane uložený u absolvovaného kurzu, kdykoliv připravený ke stažení.

Je to doklad o tom, že na sobě pracujete víc, než je běžné. To vám pomůže vyniknout mezi dalšími lidmi, kteří mají zálusk na stejné pracovní místo, nebo v rámci sebe-prezentace. Nejlépe využijete certifikát ve svém životopisu (např. na Linkedin a Jobs.cz) nebo jako vytištěný dokument mezi vašimi dalšími vzdělávacími úspěchy.

Ano, lekce můžete studovat opakovaně, také je můžete přeskakovat a následně se k nim vracet. Ať už kurz zakončíte úspěšně nebo neúspěšně, můžete ho libovolně opakovat.

Doufáme, že tohle se nestane. Kdyby ale přece jen, garantujeme vám vrácení peněz bez udání důvodu do 14 dní od nákupu kurzu.