Jak na Power Query pro Excel

Cena: 690 Kč s DPH

Sleva -50%: 345 Kč s DPH

Platí do 31. 1. 2023

Počet lekcí:
31
Celková délka videí:
50 min
Koupit kurz
Certifikát absolventa
Neomezený přístup

Co se v kurzu naučíte

Využitím Power Query pro Excel efektivně zautomatizujete načítání dat z různých zdrojů (Excel, pdf, web), pročistění, upravování a propojování. To vše bez znalostí funkci a programování.

V kurzu si osvojíte

Jak využitím Power Query pro Excel načíst data z různých zdrojů (excelovský sešit, txt soubor, databáze, web, pdf soubor), načtená data na pár kliků upravit, pročistit. Současně zvládnete i pokročilejší úpravy jako transformace „pivotování“ a „unpivotování“ tabulek. Upravené tabulky zvládnete propojit, a několik tabulek sloučit využitím připojení. Následně tabulky a propojení aktualizujete a upravíte. To vše bez znalosti funkcí.

V kurzu se naučíte:

  • Jak funguje Power Query.
  • Jak načíst data z různých zdrojů (sešit, tabulka, csv, složka, databáze).
  • Jak data elegantně upravit (rozdělit sloučit, filtrovat).
  • Jak data transformovat (pivotování a unpivotování).
  • Jak na slučování a propojování dat.
  • Jak načtená data aktualizovat.

Kurz je určen pro všechny

  • kteří pracuji s tabulkami, které potřebuji upravovat a pročišťovat tabulky z různých míst potřebují „dostat“ na jedno míst a musí elegantně propojit různé tabulky

Související kurzy:

Upozornění:

Power Query pro Excel, je k dispozici pouze v Microsoft Excel pod Windows. Navíc do verzích Excel 2013 a 2010 je potřeba doinstalovat. 

Osnova kurzu

Pavel Lasák

Pavel Lasák

Expert na Microsoft Excel

Pavel Lasák před 18 lety založil obsahový web www.JakNaExcel.cz, který učí, jak efektivně číst vícevyužívat Excel pro tvorbu, zpracování a editaci dat s využitím Excel. Měsíčně jeho web zaznamenává 100.000 návštěv. Firmám pomáhá s efektivním zpracováním dat, tvorbou šablon a programováním ve VBA. Dále externě lektoruje pro MUNI a Czechitas. Je jediným držitelem prestižního ocenění MVP (Most Valued Professional) od Microsoftu v Česku.

Všechny kurzy lektora Pavel Lasák

Hodnocení kurzu

94 %

91 hodnocení
69x
18x
3x
1x
0x

Tomáš K.

Super!!!. Uvítal by som aj pokračovanie.


Martin Mego

Kurz ze začátku dobrý, poslední zajímavější části bylo věnováno velmi málo času, otázky v závěrečném testu nevhodně zvolené, polovina z nich byla co přesně se stane, když kliknu na toto nebo tamto tlačítko. Některé lekce mohly být sloučeny s jinými, 1 min na lekci je příliš málo.


Vojtěch Burkert

Užitečné rychlé shrnutí práce s Power Query

Jak kurz probíhá?

Nejde o nic složitého. Čeká vás několik krátkých videí, která mohou být doplněna pracovními sešity, kvízy nebo jinými materiály ke studiu. Na videa se můžete podívat kdykoliv. Stačí jen být připojení k internetu.

Čeká vás závěrečný test, který prověří, co jste se naučili. Za absolvovaný kurz získáte certifikát o absolvování. Test můžete zkoušet i víckrát, tak žádný stres.
Stačí v závěrečném testu získat aspoň 80 %. Certifikát zůstane uložený u absolvovaného kurzu, kdykoliv připravený ke stažení.
Je to doklad o tom, že na sobě pracujete víc, než je běžné. To vám pomůže vyniknout mezi dalšími lidmi, kteří mají zálusk na stejné pracovní místo, nebo v rámci sebe-prezentace. Nejlépe využijete certifikát ve svém životopisu (např. na Linkedin a Jobs.cz) nebo jako vytištěný dokument mezi vašimi dalšími vzdělávacími úspěchy.
Ano, lekce můžete studovat opakovaně, také je můžete přeskakovat a následně se k nim vracet. Ať už kurz zakončíte úspěšně nebo neúspěšně, můžete ho libovolně opakovat.
Doufáme, že tohle se nestane. Kdyby ale přece jen, garantujeme vám vrácení peněz bez udání důvodu do 10 dní od nákupu kurzu.