Kontingenční tabulky v Excel

hodnocení 94 %

Kurzem provází Pavel Lasák

Cena: 490 Kč s DPH

Počet lekcí:
24

Celková délka videí:
54 min

Garance vrácení peněz, Certifikát absolventa, Neomezený přístup

Co se v kurzu naučíte

Naučte se, jak správně na kontingenční tabulky.

Pokud nevíte:

 • Co jsou kontingenční tabulky a jak je vytvořit
 • Jak na vícenásobné hodnoty v oblastech kontingenční tabulky
 • Jak ke kontingenční tabulce přidat graf a ten upravit
 • Jak v kontingenční tabulce řadit a filtrovat¨
 • Jak na výpočty v kontingenční tabulce
 • Jak na design kontingenčních tabulek

… je tento kurz pro vás

Co se v kurzu naučíte:

 • Základní úvod do kontingenčních tabulek jak vytvořit a doplnit o vícenásobné řádky sloupce, filtry. Jak označovat zdrojová data pro kontingenční tabulku. Jak získat jedinečné hodnoty.
 • Jak vložit a upravit kontingenční graf
 • Pokročilejší úpravy kontingenční tabulky (řazení, filtrování, průřezy, časová osa, seskupování a export dat)
 • Výpočty v kontingenční tabulce - Počítaná pole (Calculated fields), Počítané položky (Calculated items), zobrazení procent a přírůstku a funkce ZÍSKATKONTDATA / GETPIVOTDATA
 • Design kontingenčních tabulek (zobrazení a skrývaní součtových sloupců, úprava formátu, podmíněné formátování
 • Tisk kontingenční tabulky

Související kurzy:

Pavel Lasák

Pavel Lasák

Expert na Microsoft Excel

Pavel Lasák před 12 lety založil obsahový web www.JakNaExcel.cz, který učí, jak efektivně číst vícevyužívat Excel pro tvorbu, zpracování a editaci dat s využitím Excel. Měsíčně jeho web zaznamenává 100.000 návštěv. Firmám pomáhá s efektivním zpracováním dat, tvorbou šablon a programováním ve VBA. Dále externě lektoruje pro MUNI a Czechitas. Je jediným držitelem prestižního ocenění MVP (Most Valued Professional) od Microsoftu v Česku.

Jak kurz probíhá?

Nejde o nic složitého. Čeká vás několik krátkých videí, která mohou být doplněna pracovními sešity, kvízy nebo jinými materiály ke studiu. Na videa se můžete podívat kdykoliv. Stačí jen být připojení k internetu.

Čeká vás závěrečný test, který prověří, co jste se naučili. Za absolvovaný kurz získáte certifikát o absolvování. Test můžete zkoušet i víckrát, tak žádný stres.

Stačí v závěrečném testu získat aspoň 80 %. Certifikát zůstane uložený u absolvovaného kurzu, kdykoliv připravený ke stažení.

Je to doklad o tom, že na sobě pracujete víc, než je běžné. To vám pomůže vyniknout mezi dalšími lidmi, kteří mají zálusk na stejné pracovní místo, nebo v rámci sebe-prezentace. Nejlépe využijete certifikát ve svém životopisu (např. na Linkedin a Jobs.cz) nebo jako vytištěný dokument mezi vašimi dalšími vzdělávacími úspěchy.

Ano, lekce můžete studovat opakovaně, také je můžete přeskakovat a následně se k nim vracet. Ať už kurz zakončíte úspěšně nebo neúspěšně, můžete ho libovolně opakovat.

Doufáme, že tohle se nestane. Kdyby ale přece jen, garantujeme vám vrácení peněz bez udání důvodu do 10 dní od nákupu kurzu.

Osnova kurzu

Úvod do kontingenčních tabulek


3:29


2:30


2:59


8:00


1:28


Grafy v kontingenčních tabulkách


3:28


2:33


Pokročilejší úpravy kontingenční tabulky


1:41


2:49


3:41


1:41


2:00


1:24


Výpočty v kontingenční tabulce


1:50


2:31


0:48


1:26


1:54


Design kontingenční tabulky


1:58


3:28


1:55


Závěreční shrnutí a test


0:44
Celková délka videí

54 min

Hodnocení kurzu

94 %
38 hodnocení

Jiří Dařena

Dobry kurzik. Mohu se ucit kdykoliv kdy chci


Monika Kornfeldová

Kurz byl pro mne velmi přínosný a mohu jen doporučit.


Martin Bazant

Kurz byl celkem dobrý – myslím, že hodně užitečných věci bylo představené. K excelentnímu hodnocení (smůla, že nejde odebrat jenom ½ hvězdy – nakonec jsem se rozhodnul, ponechat všechny hvězdy), bych navrhnul:
- Názvy excel souborů nazvat vzestupně (teda když si ho stáhnu, tak ho mám jako poslední anebo první). Bohužel asi 5 dokumentu se zamíchalo mezi, předešlé soubory.
--> Možná je nazvat podle kapitol (Kap_xx_text)
- Udělat několik větších dokumentů / kapitol – momentálně je potřeba si stahovat nový dokument pro lekci, která má např. jenom 2 minuty.
--> Lepší by bylo udělat např. 4 dokumenty, které by vysvětlovali určité celky. Uživatel by postupně pracoval s daným dokumentem a naučil by se to více prakticky. Více by tomu porozuměl, protože by postupně na tom pracoval.
--> Sekce, kde je už něco před připravené „např. tisk“ by byl na osobitém „listů“. Výsledek, jestli jsem to udělal správně jak je pro jednotlivé kapitoly myslím, že není potřebný, protože výsledek je vidět ve videu / případně je vysvětlen a ukázán v daném videu.
--> Celé školení je založené na „prodejce / zisk (za kolik prodal) / rok-měsíc (den pro řadu) / země /produkt. Teda nevidím, žádný problém pro celé školení mít jeden hlavní dokument --> jenom po určitých celcích si budu muset vytvořit novou kontingenční tabulku --> ale právě tím si to uživatel mnohem více osvojí (školení bude o něco delší – cca 10 -15 min. myslím).


Marie Jefremova

Jednoduché, stručné, něco málo nového a užitečné. Kurz byl velmi dobrý a přínosný.


Lenka Horáčková

Trochu krkolomné vysvětlení, ale zajímavé tipy na práci s KT.


Jaroslav Chobot

Formát velmi užitečný a uživatelsky přívětivý.
Jen soubor k lekci mi občas nesouhlasil s tím prezentovaným. Možná, že byla chyba někde na mé straně. Nicméně, poradil jsem si, použil jsem ten soubor, který mi připadal vhodný, i když byl z jiné lekce. :-) A časovou osu moje verze Excelu asi nepodporuje, nenašel jsem ji v menu. Ale to je drobnost.
Každopádně, díky moc, dobrá investice.


Anton Šafrány

Celkom dobre


Petr Čihák

Některá témata se v mé verzi MS Excel trochu liší oproti ukázce v kurzu....Musel jsem chvíli koumat , kde to najdu.


Jan Mejsnar

Kurz mi přijde, že nejde tolik do hloubky, což ale ničemu nevadí, naopak. Naučíte se bezpečně vše, co k běžné práci s KT potřebujete a využití je pak opravdu efektivní. Skvěle.


Jakub Šrédl

Velice přínosné, hezky podané.