Vyhledávací a referenční funkce v Excel

Cena: 390 Kč s DPH

Počet lekcí:
9

Celková délka videí:
22 min

Garance vrácení peněz, Certifikát absolventa, Neomezený přístup

Co se v kurzu naučíte

Jak využít vyhledávací funkce v Excel? Jak použít SVYHLEDAT v přesné i přibližné shodě?

Pokud si nejste jisti:

  • Jak použít funkce SVYHLEDAT
  • Jaký je rozdíl SVYLHEDAT a VVYHLEDAT
  • Co znamená přesná shoda ve funkci SVYHLEDAT
  • Jak použít funkce POSUN a INDEX

… je tento kurz pro vás

Co se v kurzu naučíte:

  • SVYHLEDAT (VLOOKUP) – základ, neb jak propojit dvě tabulky
  • SVYHLEDAT (VLOOKUP) – přibližná shoda – jak využít funkci SVYHLEDAT pro přibližnou shodu
  • VVYHLEDAT (HLOOKUP) – jaký je rozdíl oproti SVYHLEDAT a jak tuto funkci prakticky použít
  • POZVYHLEDAT (MATCH) – jak zjistit pozici hledaného prvku
  • POSUN (OFFSET) – hledání v tabulce když vím řádek a sloupec
  • INDEX (INDEX) – hledání v tabulce když vím řádek a sloupec a rozsah tabulky potřebuji omezit

Související kurzy:

Ukázat celý popis

Osnova kurzu

Vyhledávací a referenční funkce v Excel


8:21


3:02


2:48


2:54


2:36


2:08


Závěreční shrnutí a test


0:40
Celková délka videí

22 min

Pavel Lasák

Pavel Lasák

Expert na Microsoft Excel

Pavel Lasák před 12 lety založil obsahový web www.JakNaExcel.cz, který učí, jak efektivně číst vícevyužívat Excel pro tvorbu, zpracování a editaci dat s využitím Excel. Měsíčně jeho web zaznamenává 100.000 návštěv. Firmám pomáhá s efektivním zpracováním dat, tvorbou šablon a programováním ve VBA. Dále externě lektoruje pro MUNI a Czechitas. Je jediným držitelem prestižního ocenění MVP (Most Valued Professional) od Microsoftu v Česku.

Hodnocení kurzu

92 %
10 hodnocení

Martin Hrňa

Srozumitelné. Uvítal bych postup jak tímto propojit dvě různé databáze, které se shodují například v osobě, které se data týkají. Musí být v tabulce, ve které hledám data podle kterých hledám posloupně seřazena?

Reakce lektora:

“Děkuji. U funkce SVYHLEDAT pro argument tabulka - tabulka ve které se vyhledává je doporučeno mít data seřazena vzestupně (pokud se hledá na přesnou shodu, funkce zvládne i nesetříděné, předpokládají se jedinečná data). Pro další informace které se nevešly do videí je možno navštívit můj web, kde se vyhledávacím funkcím věnuji do větších podrobností a články obsahují další ukázkové příklady. https://office.lasakovi.com/excel/funkce-vyhledavaci/funkce-vyhledavaci-Excel/ nebo přímo k funkci SVYHLEDAT https://office.lasakovi.com/excel/funkce/svyhledat-funkce-excel/“


Martin Bazant

Kurz je dobrý – danou problematiku to vysvětluje.
Jenom cena mi přijde vysoká za 22 min kurz, když to porovnám s kurzem pro „kontingenční tabulky“ (50 min). V daném kurzu bylo více informaci a byl delší.
Vím, že je možnost celého balíka Excel, ale to je pro mňe, už zbytečné.


Jana Neterdová

U poslední testové otázky je chyba.

Jak kurz probíhá?

Nejde o nic složitého. Čeká vás několik krátkých videí, která mohou být doplněna pracovními sešity, kvízy nebo jinými materiály ke studiu. Na videa se můžete podívat kdykoliv. Stačí jen být připojení k internetu.

Čeká vás závěrečný test, který prověří, co jste se naučili. Za absolvovaný kurz získáte certifikát o absolvování. Test můžete zkoušet i víckrát, tak žádný stres.

Stačí v závěrečném testu získat aspoň 80 %. Certifikát zůstane uložený u absolvovaného kurzu, kdykoliv připravený ke stažení.

Je to doklad o tom, že na sobě pracujete víc, než je běžné. To vám pomůže vyniknout mezi dalšími lidmi, kteří mají zálusk na stejné pracovní místo, nebo v rámci sebe-prezentace. Nejlépe využijete certifikát ve svém životopisu (např. na Linkedin a Jobs.cz) nebo jako vytištěný dokument mezi vašimi dalšími vzdělávacími úspěchy.

Ano, lekce můžete studovat opakovaně, také je můžete přeskakovat a následně se k nim vracet. Ať už kurz zakončíte úspěšně nebo neúspěšně, můžete ho libovolně opakovat.

Doufáme, že tohle se nestane. Kdyby ale přece jen, garantujeme vám vrácení peněz bez udání důvodu do 10 dní od nákupu kurzu.