Excel pro začátečníky

Cena: 890 Kč s DPH

Počet lekcí:
37
Celková délka videí:
1:39 hod
Koupit kurz
Certifikát absolventa
Neomezený přístup

Co se v kurzu naučíte

Vstupte do světa tabulek a grafů - naučte se efektivně využívat Excel!

V kurzu si osvojíte

V tomto kurzu se v 36 lekcích naučíte, jak Excel lépe využít a rutinní a opakující se činnosti nechat pro příště na Excelu.

Jestli máte někdy pocit, že:

 • Excel nepočítá tak jak potřebujete,
 • Graf nezobrazuje to, co by měl,
 • Excel tiskne úplně něco jiného než chcete,
 • Dlouhé hodiny sedíte nad tabulkou a nevíte jak dál,
 • Nechcete výpočty počítat na kalkulačce, ale jak na to v Excel nevíte,

… tento kurz je pro vás.

V kurzu se naučíte, jak:

 • Vytvořit vlastní tabulku, nebo si otevřít již existující,
 • Vytvořenou tabulku vhodně graficky upravit,
 • Do tabulky dodat výpočty a funkce,
 • Z tabulek vytvořit vhodné grafy,
 • Tabulku seřadit, vyfiltrovat,
 • Vytvořit kontingenční tabulku nebo kontingenční graf,
 • Hotovou tabulku (třeba i s grafem) vytisknout.

V dnešní době se bez tabulek a grafů již nikdo neobejdeme. Opakované činnosti nechte na Excel. Poznejte, co vše tento tabulkový kalkulátor nabízí a jak vám může ušetřit práci.

Související kurzy:

Osnova kurzu

Pavel Lasák

Pavel Lasák

Expert na Microsoft Excel

Pavel Lasák před 18 lety založil obsahový web www.JakNaExcel.cz, který učí, jak efektivně číst vícevyužívat Excel pro tvorbu, zpracování a editaci dat s využitím Excel. Měsíčně jeho web zaznamenává 100.000 návštěv. Firmám pomáhá s efektivním zpracováním dat, tvorbou šablon a programováním ve VBA. Dále externě lektoruje pro MUNI a Czechitas. Je jediným držitelem prestižního ocenění MVP (Most Valued Professional) od Microsoftu v Česku.

Všechny kurzy lektora Pavel Lasák

Hodnocení kurzu

96 %

2 388 hodnocení
1991x
299x
71x
12x
15x

Jan Chovanec

- Lekce srozumitelné, jen mi tam chybí vysvětlení proč se to či ono dělá nebo k čemu je to dobré. Je ta jen jak na to.
- Nespisovná čeština mě opravdu mučila

Reakce lektora:

“Děkuji za zpětnou vazbu. Proč se ta která funkce používá? Protože v daném odvětví je potřeba, datumové v HR, na výpočet přesčasu, odpracovaných hodin, chybějících hodin v právu, jak dlouho probíhal případ, kolik zbývá času na vyřešení, výroba jakou dobu trvala výroba, kolik zbývá na výrobu a každá další profese má své specifické využití lékař, mistr, cukrářka, automechanik, atd. Navíc k požadovanému řešení se mohu dostat několika způsoby. Proto něco vybrat a popsat může být zavádějící a více matoucí. Z jiného pohledu, mějme dvě věci, které potřebujete k sobě spojit. Můžete je slepit, svařit, sešroubovat (vruty/šrouby), svázat,... Co je nejlepší spojení? Pokud nevím na co, pro koho, materiál, umístění, atd. nemohu správně rozhodnout. Proto raději jen jak na to. Za někdy nespisovnou češtinu se omlouvám.“


Dagmar K.

Vše perfektně vysvětleno, děkuji


Mária C.

velmi dobrý

Jak kurz probíhá?

Nejde o nic složitého. Čeká vás několik krátkých videí, která mohou být doplněna pracovními sešity, kvízy nebo jinými materiály ke studiu. Na videa se můžete podívat kdykoliv. Stačí jen být připojení k internetu.

Čeká vás závěrečný test, který prověří, co jste se naučili. Za absolvovaný kurz získáte certifikát o absolvování. Test můžete zkoušet i víckrát, tak žádný stres.
Stačí v závěrečném testu získat aspoň 80 %. Certifikát zůstane uložený u absolvovaného kurzu, kdykoliv připravený ke stažení.
Je to doklad o tom, že na sobě pracujete víc, než je běžné. To vám pomůže vyniknout mezi dalšími lidmi, kteří mají zálusk na stejné pracovní místo, nebo v rámci sebe-prezentace. Nejlépe využijete certifikát ve svém životopisu (např. na Linkedin a Jobs.cz) nebo jako vytištěný dokument mezi vašimi dalšími vzdělávacími úspěchy.
Ano, lekce můžete studovat opakovaně, také je můžete přeskakovat a následně se k nim vracet. Ať už kurz zakončíte úspěšně nebo neúspěšně, můžete ho libovolně opakovat.
Doufáme, že tohle se nestane. Kdyby ale přece jen, garantujeme vám vrácení peněz bez udání důvodu do 10 dní od nákupu kurzu.