Statistické funkce v Excel

hvězda hodnocení vyplněnáStar_Strokedhvězda hodnocení nevyplněná

Kurzem provází Pavel Lasák

Cena: 399 Kč s DPH

Sleva -50 %: 199 Kč s DPH

Platí do 31. 1. 2022

Počet lekcí:
12
Celková délka videí:
25 min

Garance vrácení peněz, Certifikát absolventa, Neomezený přístup

Koupit kurz

Co se v kurzu naučíte

Jak na základní statistické funkce, jak zjistit maximální a minimální hodnotu? Jak zjistit x-tou minimální, nebo x-tou maximální hodnotu?

V kurzu si osvojíte

Microsoft Excel

Pokud si nejste jisti:

  • Jak používat statistické unkce
  • Jak použít MEDIAN, PRŮMĚR
  • Jak zjistit počet položek, které splňují určité kritérium

… je tento kurz pro vás

Co se v kurzu naučíte:

  • MIN (MIN), MAX (MAX) – nalezení minimální a maximální hodnoty
  • PRŮMĚR (AVERAGE) – jak zjisti průměr (například platů)
  • MEDIÁN (MEDIAN) – (jak na střední hodnotu)
  • SMALL (SMALL), LARGE (LARGE) – jak zjistit x-tou největší, nejmenší hodnotu
  • COUNTIFS (COUNTIFS)  - jak zjišťovat počet hodnot, které splňují požadovanou podmínku
  • AVERAGEIF (AVERAGEIF) – jak zjišťovat průměr na základě podmínky (zahrnout jen hodnoty, které podmínku splňují)
  • ČETNOSTI (FREQUENCY) – jak na počítání četností

Související kurzy:

Osnova kurzu

Pavel Lasák

Pavel Lasák

Expert na Microsoft Excel

Pavel Lasák před 12 lety založil obsahový web www.JakNaExcel.cz, který učí, jak efektivně číst vícevyužívat Excel pro tvorbu, zpracování a editaci dat s využitím Excel. Měsíčně jeho web zaznamenává 100.000 návštěv. Firmám pomáhá s efektivním zpracováním dat, tvorbou šablon a programováním ve VBA. Dále externě lektoruje pro MUNI a Czechitas. Je jediným držitelem prestižního ocenění MVP (Most Valued Professional) od Microsoftu v Česku.

Všechny kurzy lektora Pavel Lasák

Hodnocení kurzu

90 %

64 hodnocení
43x
12x
7x
2x
0x

Václav Hamáček

Opět užitečné


Eva K.

Kurz byl srozumitelný, materiály jsou velmi přehledné. Ocenila bych však ukázat možnost zadání funkce pomocí = (např. =MEDIAN ...), čímž by se rovněž ušetřil čas, protože např. při počítání druhého mediánu by se opět nemusela dohledávat funkce MEDIAN ze seznamu všech statistických funkcí.


Josef Markgraf

Přiznám se, že jsem čekal více informacích o kterých toho moc nevím. Jako např. FORECAST, POISSON, NORM apod. Jinak jako základ, pro ty, kteří o těchto funkcích nikdy neslyšeli je to dobře vysvětleno.

Jak kurz probíhá?

Nejde o nic složitého. Čeká vás několik krátkých videí, která mohou být doplněna pracovními sešity, kvízy nebo jinými materiály ke studiu. Na videa se můžete podívat kdykoliv. Stačí jen být připojení k internetu.

Čeká vás závěrečný test, který prověří, co jste se naučili. Za absolvovaný kurz získáte certifikát o absolvování. Test můžete zkoušet i víckrát, tak žádný stres.
Stačí v závěrečném testu získat aspoň 80 %. Certifikát zůstane uložený u absolvovaného kurzu, kdykoliv připravený ke stažení.
Je to doklad o tom, že na sobě pracujete víc, než je běžné. To vám pomůže vyniknout mezi dalšími lidmi, kteří mají zálusk na stejné pracovní místo, nebo v rámci sebe-prezentace. Nejlépe využijete certifikát ve svém životopisu (např. na Linkedin a Jobs.cz) nebo jako vytištěný dokument mezi vašimi dalšími vzdělávacími úspěchy.
Ano, lekce můžete studovat opakovaně, také je můžete přeskakovat a následně se k nim vracet. Ať už kurz zakončíte úspěšně nebo neúspěšně, můžete ho libovolně opakovat.
Doufáme, že tohle se nestane. Kdyby ale přece jen, garantujeme vám vrácení peněz bez udání důvodu do 10 dní od nákupu kurzu.