Obecně o funkcích v Excel

Cena: 490 Kč s DPH

Počet lekcí:
12
Celková délka videí:
29 min
Koupit kurz
Certifikát absolventa
Neomezený přístup

Co se v kurzu naučíte

V tomto kurzu se naučíte základní operace potřebné a využitelné při práci s funkcemi v Excel.

V kurzu si osvojíte

Tento kurz je pro začátečníky i pokročilé Excelu a zaměřuje se obecně na funkce.

Pokud si nejste jisti:

 • Co je relativní a absolutní odkazování
 • Kdy a jak použít smíšené odkazování
 • Co je tabulka jako tabulka
 • Jak definovat (pojmenovat) buňku

… je tento kurz pro vás

Co se v kurzu naučíte:

 • Základní operace (sčítání odčítaní, násobení, dělení)
 • Relativní a absolutní odkazy (pro se do buněk přidávají symboly dolaru)
 • Smíšené odkazování (jak využít obrovských možností smíšených odkazů, kdy zablokují pouze řádkový nebo sloupcový index)
 • Zadávání funkcí – jaké jsou možností ať už zadání ručně, přes dialogové okno, případně jak na opravu chybně zadaných parametru do funkce
 • Pojmenovaná oblast – proč a jak pojmenovávat buňky
 • Tabulka jako tabulka – efektivní metoda jak využít nejen na první pohled patrnou designovou změnu tabulky, ale jak využít její „inteligence“ například při přidávání řádku, vkládaní funkcí)
 • Překlady a rozdělení funkcí – pro hledaní na internetu se hodí i anglický název funkce, případně opačně, když najdete odpověď v angličtině a potřebujete vědět jak zní název funkce v češtině
 • Chybové hodnoty

Související kurzy:

Osnova kurzu

Pavel Lasák

Pavel Lasák

Expert na Microsoft Excel

Pavel Lasák před 18 lety založil obsahový web www.JakNaExcel.cz, který učí, jak efektivně číst vícevyužívat Excel pro tvorbu, zpracování a editaci dat s využitím Excel. Měsíčně jeho web zaznamenává 100.000 návštěv. Firmám pomáhá s efektivním zpracováním dat, tvorbou šablon a programováním ve VBA. Dále externě lektoruje pro MUNI a Czechitas. Je jediným držitelem prestižního ocenění MVP (Most Valued Professional) od Microsoftu v Česku.

Všechny kurzy lektora Pavel Lasák

Hodnocení kurzu

90 %

200 hodnocení
136x
41x
15x
1x
7x

Radek Kadlec

Dozvěděl jsem se nové a pro mě důležité věci


Andrej B.

Nejdem hodnotiť obsah, keďže niekomu určite pomôže. Bolo pre mňa neskutočne náročné vôbec dopozerať videá, čo som vlastne ani nedopozeral. Prejav autora je nepočúvateľný. Vyjadrovanie je nevhodné pre kurz. Autor by ma popracovať na svojom prejave, lebo je to typický "uspávač", bohužiaľ ak aj má kurz nejaký dobrý obsah, je to jedno, pretože podanie a forma je hrozná.

Reakce lektora:

“Děkuji za hodnocení, a omlouvám se že vám forma nevyhovuje, na svém projevu stále pracuji. Možná vám více bude vyhovovat psaná forma na mých webových stránkách, kde se dozvíte o Excel vše bez uspávání.“


Jiří M.

OK

Jak kurz probíhá?

Nejde o nic složitého. Čeká vás několik krátkých videí, která mohou být doplněna pracovními sešity, kvízy nebo jinými materiály ke studiu. Na videa se můžete podívat kdykoliv. Stačí jen být připojení k internetu.

Čeká vás závěrečný test, který prověří, co jste se naučili. Za absolvovaný kurz získáte certifikát o absolvování. Test můžete zkoušet i víckrát, tak žádný stres.
Stačí v závěrečném testu získat aspoň 80 %. Certifikát zůstane uložený u absolvovaného kurzu, kdykoliv připravený ke stažení.
Je to doklad o tom, že na sobě pracujete víc, než je běžné. To vám pomůže vyniknout mezi dalšími lidmi, kteří mají zálusk na stejné pracovní místo, nebo v rámci sebe-prezentace. Nejlépe využijete certifikát ve svém životopisu (např. na Linkedin a Jobs.cz) nebo jako vytištěný dokument mezi vašimi dalšími vzdělávacími úspěchy.
Ano, lekce můžete studovat opakovaně, také je můžete přeskakovat a následně se k nim vracet. Ať už kurz zakončíte úspěšně nebo neúspěšně, můžete ho libovolně opakovat.
Doufáme, že tohle se nestane. Kdyby ale přece jen, garantujeme vám vrácení peněz bez udání důvodu do 10 dní od nákupu kurzu.