Obecně o funkcích v Excel

Kurzem provází  Pavel Lasák

V tomto kurzu se naučíte základní operace potřebné a využitelné při práci s funkcemi v Excel.

590 Kč s DPH

Celková délka

29 min

Počet lekcí

12

Hodnocení
Přidat do plánu
Certifikát absolventa
Neomezený přístup
Na co se kurz zaměřuje

Tento kurz je pro začátečníky i pokročilé Excelu a zaměřuje se obecně na funkce.

Pokud si nejste jisti:

 • Co je relativní a absolutní odkazování
 • Kdy a jak použít smíšené odkazování
 • Co je tabulka jako tabulka
 • Jak definovat (pojmenovat) buňku

… je tento kurz pro vás

Co se v kurzu naučíte:

 • Základní operace (sčítání odčítaní, násobení, dělení)
 • Relativní a absolutní odkazy (pro se do buněk přidávají symboly dolaru)
 • Smíšené odkazování (jak využít obrovských možností smíšených odkazů, kdy zablokují pouze řádkový nebo sloupcový index)
 • Zadávání funkcí – jaké jsou možností ať už zadání ručně, přes dialogové okno, případně jak na opravu chybně zadaných parametru do funkce
 • Pojmenovaná oblast – proč a jak pojmenovávat buňky
 • Tabulka jako tabulka – efektivní metoda jak využít nejen na první pohled patrnou designovou změnu tabulky, ale jak využít její „inteligence“ například při přidávání řádku, vkládaní funkcí)
 • Překlady a rozdělení funkcí – pro hledaní na internetu se hodí i anglický název funkce, případně opačně, když najdete odpověď v angličtině a potřebujete vědět jak zní název funkce v češtině
 • Chybové hodnoty

Související kurzy:

Celý popisek

Osvojíte si následující dovednosti
Lektoři kurzu
Pavel Lasák

Expert na Microsoft Excel

Pavel Lasák před 18 lety založil obsahový web www.JakNaExcel.cz, který učí, jak efektivně využívat Excel pro tvorbu, zpracování a editaci dat s využitím Excel. Měsíčně jeho web zaznamenává 100.000 návštěv. Firmám pomáhá s efektivním zpracováním dat, tvorbou šablon a programováním ve VBA. Dále externě lektoruje pro MUNI a Czechitas. Je jediným držitelem prestižního ocenění MVP (Most Valued Professional) od Microsoftu v Česku.

Hodnocení kurzu

89 %

244 hodnocení
165x
49x
19x
2x
9x

Hodnocení přidávají pouze studenti s ověřeným účtem


Monika J.

Kurz dobrý, malý problém je stahování pracovního listu k testu🤔


Radovan R.

pro laika je to jednoduse vysvetleno, co se tyce zakladu a zakladnich funkci, kde co najit.


Jaroslav C.

Kurz vhodný pro úplného začátečníka, pro získání základních informací k použití funkcí v Excel, hezky přehledně vysvětlené.

Často kladené dotazy
Čeká vás závěrečný test, který prověří, co jste se naučili. Za absolvovaný kurz získáte certifikát o absolvování. Test můžete zkoušet i víckrát, tak žádný stres.

Stačí v závěrečném testu získat aspoň 80%. Certifikát zůstane uložený u absolvovaného kurzu, kdykoliv připravený ke stažení.

Je to doklad o tom, že na sobě pracujete víc, než je běžné. To vám pomůže vyniknout mezi dalšími lidmi, kteří mají zálusk na stejné pracovní místo, nebo v rámci sebe-prezentace. Nejlépe využijete certifikát ve svém životopisu (např. na Linkedin a Jobs.cz) nebo jako vytištěný dokument mezi vašimi dalšími vzdělávacími úspěchy.

Ano, lekce můžete studovat opakovaně, také je můžete přeskakovat a následně se k nim vracet. Ať už kurz zakončíte úspěšně nebo neúspěšně, můžete ho libovolně opakovat.

Doufáme, že tohle se nestane. Kdyby ale přece jen, garantujeme vám vrácení peněz bez udání důvodu do 14 dní od nákupu kurzu.