Knihovny na SharePointu 4: nastavení oprávnění a sdílení

Kurzem provází  CloudForce a Tereza Hoření

Zjistěte, kdo má přístup na celý web i do jedné knihovny dokumentů. Snadno a rychle nastavujte oprávnění pro jednotlivé složky, sdílejte soubory s externisty. Celý popisek

690 Kč s DPH

Celková délka

32 min

Počet lekcí

9

Hodnocení
Přidat do plánu
Certifikát absolventa
Neomezený přístup
Na co se kurz zaměřuje

Pracujete s knihovnami dokumentů na SharePointu a už Vám nestačí jen jednoduché nastavení oprávnění pomocí přístupů na celý web? Chcete rozlišit, kdo může přistupovat k jednotlivým složkám, kdo může soubory v nich upravovat a kdo pouze zobrazovat? Rádi byste sdíleli soubory a složky kolegům, kteří třeba na web vůbec nemají přístup? Nebo chcete bezpečně předat nějaké materiály externistům?

Potom je tento kurz to pravé pro Vás! Tvoří čtvrté pokračování série kurzů o práci s knihovnami na SharePointu. Dozvíte se v něm, jak zjistit existující nastavené oprávnění na web i na jednotlivé složky a jak jednoduše nastavit jedinečné oprávnění na jednu složku. Naučíte se vše o sdílení a o jeho možnostech, ať už budete chtít sdílet v rámci firmy, nebo třeba mimo ni.

Kurz je určený pro mírně pokročilé uživatele, kteří už vědí, co jsou to knihovny na SharePointu a znají základní postupy pro práci s nimi. Kurz přímo navazuje na kurzy SharePoint Online 1: základní práce s weby a Knihovny na SharePointu 1: co je to knihovna a jak do ní dostat soubory. Můžou se Vám hodit i znalosti z kurzů Knihovny na SharePointu 2: práce s knihovnou dokumentů v Office 2019 a Knihovny na SharePointu 3: akce se soubory v knihovně online.

Lektorka kurzu se učením Office 365, kam patří i SharPoint Online, živí. Dále se věnuje nasazení a správě SharePointu v malých a středních firmách. Díky tomu Vám nyní může nabídnout to nejlepší ze všech školení ve spojení se spoustou užitečných tipů z praxe.

Na kurzu se naučíte:

  • jak zjistit existující nastavené oprávnění pro celé weby i jednotlivé složky
  • jak změnit oprávnění na konkrétní složku
  • jak sdílet složky i jednotlivé soubory s kolegy
  • jak zpřístupnit externistům materiály ve Vašich knihovnách
    • zabezpečeně třeba i s blokováním stažení souborů
    • snadno a rychle přes pouhé kliknutí na odkaz
  • jak vypadá sdílení z pohledu externisty

 

Celý popisek

Osvojíte si následující dovednosti
Lektoři kurzu
CloudForce

Specialisté na Microsoft 365

Společnost CloudForce s.r.o. je certifikovaným partnerem společnosti Microsoft ČR a má výhradní právo poskytovat předprodejní poradenství, implementační/reimplementační podporu s nastavením služeb a následnou technickou podporu nastavených služeb. Více na www.cloudforce.cz.


Tereza Hoření

Microsoft 365 Trainer

Tereza je školitelkou, která ve společnosti CloudForce s.r.o. bravurně zvládá pozici Microsoft 365 Trainer. Je trpělivá a proškolila již stovky nadšenců a zájemců o oblast Microsoft 365. Tereza je součástí týmu, který se o své zákazníky v oblasti Microsoft 365, stará od A až do Z. Její kolegové jsou jí tou správnou oporou, jak v technické podpoře, tak v neustálém studiu a sledováním novinek z Microsoft 365. Je tak schopna svým posluchačům předat ty nejnovější informace a nejlepší řešení z této oblasti.

Hodnocení kurzu

86 %

41 hodnocení
25x
9x
2x
4x
1x

Hodnocení přidávají pouze studenti s ověřeným účtem


Andrea B.

*****


Martin Záhora

Těžký test. :-)


Jan Š.

Oprávnění k obsahu webu a sdílení je důležitou součástí práce na Sharepointu a správné znalosti mohou předejít nechtěnému sdílení. Závěrečný kvíz je hodně o pozornosti a dedukci.

Často kladené dotazy
Čeká vás závěrečný test, který prověří, co jste se naučili. Za absolvovaný kurz získáte certifikát o absolvování. Test můžete zkoušet i víckrát, tak žádný stres.

Stačí v závěrečném testu získat aspoň 80%. Certifikát zůstane uložený u absolvovaného kurzu, kdykoliv připravený ke stažení.

Je to doklad o tom, že na sobě pracujete víc, než je běžné. To vám pomůže vyniknout mezi dalšími lidmi, kteří mají zálusk na stejné pracovní místo, nebo v rámci sebe-prezentace. Nejlépe využijete certifikát ve svém životopisu (např. na Linkedin a Jobs.cz) nebo jako vytištěný dokument mezi vašimi dalšími vzdělávacími úspěchy.

Ano, lekce můžete studovat opakovaně, také je můžete přeskakovat a následně se k nim vracet. Ať už kurz zakončíte úspěšně nebo neúspěšně, můžete ho libovolně opakovat.

Doufáme, že tohle se nestane. Kdyby ale přece jen, garantujeme vám vrácení peněz bez udání důvodu do 14 dní od nákupu kurzu.