Základy Excelu pro začátečníky

Kurzem provází  Pavel Lasák

V dnešní době se bez tabulek a grafů již nikdo neobejdeme. Opakované činnosti nechte na Excel. Naučte se ovládat základní nástroje tohoto programu na praktických příkladech, díky kterým si jednotlivé nástroje opravdu zapamatujete. Celý popisek

990 Kč s DPH

Celková délka

1:11 hod

Počet lekcí

36

Hodnocení
Přidat do plánu
Certifikát absolventa
Neomezený přístup
Na co se kurz zaměřuje

Excel = tabulky v elektronické podobě. Není proto s podivem, že je jeho znalost vyžadována u většiny pracovních pozic. Nejen, že zrychlí každodenní práci, ale umožňuje využívat nástroje, které z nepřehledné skupiny dat vytvoří hezky vypadající přehledy.

Ať jste naprostý začátečník a o Excelu víte zatím jen z doslechu, nebo se řadíte do kategorie „věčný začátečník“, je tento kurz určený přesně pro Vás. Po tomto kurzu si budete umět poradit se základními problémy, které na Vás při práci s tabulkami čekají.V tomto kurzu se v 35 lekcích naučíte, jak Excel lépe využít a rutinní a opakující se činnosti nechat pro příště na Excelu.

Jestli máte někdy pocit, že:

 • Excel nepočítá tak jak potřebujete
 • Nevíte co s tabulkou, sloupci, řádky, listy
 • Excel tiskne úplně něco jiného než chcete
 • Dlouhé hodiny sedíte nad tabulkou a nevíte jak dál
 • Chcete k tabulce přidat, loga, obrázky, diagramy

V kurzu se naučíte, jak:

 • Vytvořit vlastní tabulku, nebo si otevřít již existující
 • Do tabulky přidat řádky, sloupce, případně je skrýt nebo odstranit
 • Do sešitu přidat listy, nebo listy skrýt, odstranit
 • Do listu dodat obrázky, ikony, SmartArt
 • Tabulku seřadit, vyfiltrovat
 • Hotovou tabulku (třeba i s grafem) vytisknout

Související kurzy:

Celý popisek

Osvojíte si následující dovednosti
Lektoři kurzu
Pavel Lasák

Expert na Microsoft Excel

Pavel Lasák před 18 lety založil obsahový web www.JakNaExcel.cz, který učí, jak efektivně využívat Excel pro tvorbu, zpracování a editaci dat s využitím Excel. Měsíčně jeho web zaznamenává 100.000 návštěv. Firmám pomáhá s efektivním zpracováním dat, tvorbou šablon a programováním ve VBA. Dále externě lektoruje pro MUNI a Czechitas. Je jediným držitelem prestižního ocenění MVP (Most Valued Professional) od Microsoftu v Česku.

Hodnocení kurzu

95 %

209 hodnocení
174x
24x
6x
1x
4x

Hodnocení přidávají pouze studenti s ověřeným účtem


Janka O.

Veľmi dobrý kurz, naučila som sa kopu nových vecí, čo Excel ponúka. Isto sa k nemu este vrátim.


Tamara H.

Ne vždy je možné lektora úplně do podrobna poslouchat, bylo by vhodné alespoň heslovitě video doplnit o úkony které jsou lektorem činěny.


Petr Křišťan

Super, možná jen trochu pomaleji..
Díky Petr

Často kladené dotazy
Čeká vás závěrečný test, který prověří, co jste se naučili. Za absolvovaný kurz získáte certifikát o absolvování. Test můžete zkoušet i víckrát, tak žádný stres.

Stačí v závěrečném testu získat aspoň 80%. Certifikát zůstane uložený u absolvovaného kurzu, kdykoliv připravený ke stažení.

Je to doklad o tom, že na sobě pracujete víc, než je běžné. To vám pomůže vyniknout mezi dalšími lidmi, kteří mají zálusk na stejné pracovní místo, nebo v rámci sebe-prezentace. Nejlépe využijete certifikát ve svém životopisu (např. na Linkedin a Jobs.cz) nebo jako vytištěný dokument mezi vašimi dalšími vzdělávacími úspěchy.

Ano, lekce můžete studovat opakovaně, také je můžete přeskakovat a následně se k nim vracet. Ať už kurz zakončíte úspěšně nebo neúspěšně, můžete ho libovolně opakovat.

Doufáme, že tohle se nestane. Kdyby ale přece jen, garantujeme vám vrácení peněz bez udání důvodu do 14 dní od nákupu kurzu.