Lekce 1

Celou sbírku „cool hlášek“ se kterými můžete „zafrajeřit“ při nejrůznějších příležitostech naleznete na níže uvedeném odkazu:

http://www.coolfunnyquotes.com/category/funny-sayings/

Studijní materiály ke stažení
Lekce 2

50 z nejčastěji užívaných přísloví s jejich vysvětlením a ukázkou užití najdete hezky pohromadě na následujícím odkaze:

https://www.engvid.com/english-resource/50-common-proverbs-sayings/

Lekce 3

Pokud byste toužili po opravdu bohaté zásobě jazyka na vaše (business) jednání, tak na následujícím odkazu jich najdete rovnou stovku! :)

https://www.usingenglish.com/articles/100-most-useful-phrases-for-business-meetings.html

Lekce 4

Seznam nejčastěji používaných frází a idiomů s jejich českými překlady se na vás těší na stránkách WordBot.cz.

http://www.wordbot.cz/sentence-public

Lekce 5

V kurzu Phrase a minute od české BBC se můžete naučit, procvičit si, a nebo dokonce zautomatizovat užívání spousty užitečných anglických obratů a frází, které vám pomohou snadno a hlavně správně vyjádřit přesně to, co potřebujete.

https://talk.youradio.cz/hledani/anglictina-youradio-talk

Lekce 6

Opět tu mám tip na materiál připravený mou milovanou BBC, tentokráte se jedná o skvělý kurz s názvem English Express – je to kurz základních výrazů pro běžné situace o třiceti lekcích je vhodný pro začátečníky a pokročilým neublíží.

https://talk.youradio.cz/hledani/anglictina-youradio-talk

Lekce 7

The English We Speak je báječný kurz britské BBC, kde se v krátkých lekcích (pod tři minuty) zaměřují na běžnou angličtinu (kterou lidé skutečně užívají) a na zajímavá slova a výrazy. Výhodou je to, že si můžete stáhnut jak nahrávku, tak její přepis.

http://www.bbc.co.uk/learningenglish/english/features/the-english-we-speak

Lekce 8

Na výrazy, které se hodí, když honem nevíte, co říct, ale víte, že byste měli něco říct se zaměřuje i Benjamin v následujícím videu:

https://www.engvid.com/speak-english-naturally-by-using-filler-phrases/

Lekce 9

Synonyma 100 opravdu často užívaných slov v angličtině (i s jejich výslovností) najdete na skvělé stránce Espresso English:

https://www.espressoenglish.net/100-english-synonyms-to-expand-your-vocabulary/

Lekce 11

Hledáte slangový výraz, nejste si jistí, co znamená nějaká nadávka? Pak Urban Dictionary je přímo pro vás – editováno samotnými uživateli, kteří také sami hlasují, které překlady jsou ty nejlepší. Často zde můžete najít slova, která potřebujete a která byste v klasických slovnících hledali marně.

http://www.urbandictionary.com

Lekce 12

Pokud byste se chtěli naučit ještě dalších pár britských slangových výrazů, tak si můžete pustit na níže uvedeném odkazu video se super učitelkou Lucy, která vás s nimi seznámí. :)

https://youtu.be/_bC0J-zFTLE

Lekce 13

Ronnie je báječná (a velmi svérázná) učitelka angličtiny a na YouTube naleznete spoustu jejích videí, kde vám ráda vysvětlí význam výrazů, při kterých bych se já červenal a připadal si nepatřičně. A tak pokud si chcete „doplnit vzdělání“ v této oblasti, Ronnie je skutečný expert :) Na níže uvedeném odkazu se ale spolu s vámi podívá na to, jak NEpoužívat „bad words“. :)

https://youtu.be/cWDcM_3li9I

Lekce 14

Název následujícího odkazu je myslím všeříkající - 100 Words To Make You Sound Smart. Rozhodně není třeba se je učit všechny, ale je myslím zajímavé se na ně podívat a třeba si z nich pár vybrat a osvojit a dále pak jimi ohromovat. :)

https://quizlet.com/4484105/100-words-to-make-you-sound-smart-flash-cards/

Lekce 15

Na stránce Speak Languages si pro vás připravili hezké shrnutí hlavních frází, které se vám můžou hodit v hospodě či baru. Najdete zde nejenom fráze samotné, ale také jejich překlad a pokud na ně kliknete, tak je také uslyšíte.

https://cs.speaklanguages.com/angličtina/fráze/v-hospodě-v-baru-nebo-v-kavárně

Lekce 16

Party frázová slovesa se na vás těší také v následujícím videu od British Council (zaměřeném hlavně na teenagery). Krom videa samotného zde je také několik možností, jak si je procvičit.

http://learnenglishteens.britishcouncil.org/grammar-vocabulary/phrasal-verb-videos/party

Lekce 17

Jak rozdávat a přijímat komplimenty v angličtině vás naučí Ceema ve svém videu (a navíc si procvičíte porozumění jinému přízvuky, než je klasický britský). :)

https://youtu.be/KQiCtw2WwD8

Lekce 18

Hovorové angličtině se pochopitelně věnuje také stránka Help for English, kde najdete spoustu užitečných frází, výrazů a cvičení:

http://www.helpforenglish.cz/slovni-zasoba/hovorova-anglictina

Lekce 19

Ty z vás, které balící hlášky opravdu zaujaly jistě ocení stránku pickuplinesgalore.com, kde jsou balící hlášky přehledně rozděleny do 118 (!) kategorií…

http://www.pickuplinesgalore.com/index.html

Lekce 50

Idiomům týkajícím se mého oblíbeného tématu (jídla) se věnuje super učitel Pepa na svém YouTube kanále Learn English with Pepa. Určitě doporučuji. :)

https://youtu.be/E1RP5MkjDyM

Lekce 51

The Free Dictionary má možnost vyhledat (snad) veškeré idiomy pojící se s daným slovem. Pokud tedy například hledáte idiomy pojící se se slovem „dog“, stačí zadat „dog“ a pak už jenom vybrat z desítek idiomů ten pravý. :)

http://idioms.thefreedictionary.com

Lekce 52

Na stránce Using English naleznete opravdu obsáhly seznam anglických idiomů (téměř 4.000), rozdělených přehledně do jednotlivých kategorií.

https://www.usingenglish.com/reference/idioms/

Lekce 53

Tohle je trošku podvod, protože na blogu Kaplan International English v kategorii Illustrations nejsou pouze idiomy, ale je jich tu hodně a jsou skvělé a krom toho tu nejdete také úchvatné komiksy o anglické gramatice (ano, opravdu čtete správně :)).

https://www.kaplaninternational.com/blog/category/illustrations

Lekce 54

Opravdovou spoustu skvělých cvičení věnující se anglickým idiomům naleznete na (nejlepší české stránce věnující se angličtině) Help for English. Můžete si dokonce vybrat z cvičení v několik obtížnostech.

http://www.helpforenglish.cz/slovni-zasoba/idiomy

Lekce 55

50 populárních anglických idiomů s vysvětlením, ukázkovou větou a krásnými obrázky, které ilustrují jejich užití najdete na následujícím odkazu:

https://www.myenglishteacher.eu/blog/50-popular-english-idioms-and-slang-words/

Lekce 56

Opravdu krásné a vtipné ilustrace doslovně znázorňující anglické idiomy se na vás těší na následujícím odkazu:

http://creativelife.cz/vtipne-ilustrace-doslovne-vykresluji-anglicke-idiomy/

Lekce 58

Every Day English je báječný kurz české sekce rádia BBC, který v 52 lekcích nabízí nejpoužívanější idiomy současného anglického jazyka.

https://www.zet.cz/anglicky/every-day-english-2

Lekce 59

Obrovské množství (amerických) idiomů najdete také na stránce Voice of America. Rozdělaná jsou přehledně to mnoha jednominutových videí.

https://learningenglish.voanews.com/z/3619

Lekce 60

The Teacher aneb můj nejvíc nejoblíbenější video kurz anglických idiomů od BBC, když jsem ho před mnoha lety poprvé viděl, tak jsem byl naprosto unešený tím, jak vtipné a zábavné učení může být. Tehdy mne vlastně poprvé napadlo, že bych mne vlastně strašně bavilo dělat někdy něco tak skvělého…

https://www.youtube.com/watch?v=p0Ygbm2GuHk&list=PLFB0DCA376C15EA3C

Lekce 61

Pro ty, co mají raději obrázky a info grafiku tu mám úžasnou sbírku grafických znázornění idiomů (na stránce Pinterest):

https://www.pinterest.co.uk/karen2u1448/idiom-graphics/

Lekce 62

Opravdu veliké množství videí zaměřených právě na idiomy najdete také na YouTube – osobně doporučuji ty, které vytvořili super učitelé z Engvid.com – stačí si vybrat téma a učitele, který je vám sympatický. :)

https://www.youtube.com/results?search_query=engvid+idioms

Lekce 63

20 zajímavých anglických idiomů s jejich vysvětlením, ukázkou užití, a dokonce i vysvětlením jejich původu (to je moje oblíbená část) se na vás těší zde:

https://www.oxford-royale.co.uk/articles/bizarre-english-idioms-meaning-origins.html

Lekce 64

Na YouTube kanálu mmmEnglish najdete spoustu zajímavých videí zaměřujících se na anglické idiomy. Odkaz níže uvedený je na ty týkající se počasí (co je více anglické, že?):

https://youtu.be/oTM7zGxC2qQ

Lekce 66

Další zdroje:

 

Lekce 67

Další zdroje:

 • Broňův tip: Pokud hledáte odpovědi na otázky týkající se (nejen) anglických časů, určitě se zkuste podívat na nejlepší stránku o angličtině psanou česky – Help for English: http://www.helpforenglish.cz
 • Broňův tip: Pokud hledáte komplexní výukové programy či aplikace angličtiny zdarma, tak Duolingo a Memrise jsou ty, dle Broni jednoznačně nejlepší a uživatelsky nejpřívětivější. 

 

Lekce 68

Další zdroje:

 

Lekce 69

Další zdroje:

 

Lekce 70

Další zdroje:

 • Broňův tip: Nejen anglické časy si můžete procvičit na stránce e-grammatica.com: http://www.e-gramatica.com
 • Broňův tip: Breaking news English - super stránka, kde si můžete poslouchat (a číst) zajímavé zprávy rozdělené do šesti úrovní. Také je zde ke každé nahrávce spousta cvičení a aktivit. http://www.breakingnewsenglish.com

 

Lekce 71

Další zdroje:

 • Broňův tip: Jen co nějaký čas alespoň trošku ovládnete, zkoušejte jej používat aktivně, jak jen můžete, pište ho do e-mailů či do deníku, používejte ho, když mluvíte (klidně i sami pro sebe), všímejte si jeho užití v knihách, poslechu či filmech. Jenom tak se vám dostatečně „zaryje“ pod kůži! :)
 • Broňův tip: Pokud si chcete být jistí, že vám neuteče žádné Broňovo video na Youtube (a ještě mu tak udělat radost), tak se přihlaste k odběru jeho YouTube kanálu :) https://www.youtube.com/channel/UCPutWZNOp159koK7zpUALSQ

 

Lekce 73

Další zdroje:

 • Broňův tip: I když knih zabývajících se gramatikou je obrovské množství, jenom jedna z nich je Broňova nejmilovanější (a také na světě nejprodávanější) a tou je, a určitě za pořízení stojí English Grammar in Use od pana Murphyho:  http://ucebnice.heureka.cz/english-grammar-in-use-4th-edition-edition-with-answers/
 • Broňův tip: Pokud hledáte odpovědi na otázky týkající se (nejen) anglických časů, určitě se zkuste podívat na nejlepší stránku v o angličtině psanou česky – Help for English: http://www.helpforenglish.cz

 

Lekce 74

Další zdroje:

 • Broňův tip: Pokud se připravujete na Cambridžské zkoušky (FCE, CAE, CPE), tak by vaší pozornosti určitě neměla uniknout stránka Flo-Joe s obrovským množstvím materiálů: http://www.flo-joe.co.uk
 • Broňův tip: Víte, že můžete poslouchat (či číst) v angličtině i zprávy z České republiky? Pravidelně je pro vás připravuje Rádio Praha: http://www.radio.cz/en

 

Lekce 75

Další zdroje:

 

Lekce 76

Další zdroje:

 • Broňův tip: Stejně jako u předchozího kurzu anglický časů platí, že pokud máte otázku týkající se (nejenom) časů, tak se určitě můžete Broni zeptat například zde: https://www.youtube.com/playlist?list=PLATIArjsE6dtdGRakW_oUnaqBLmM2wxMA
 • Broňův tip: Jen co nějaký čas alespoň trošku ovládnete, zkoušejte jej používat aktivně, jak jenom můžete, pište ho do e-mailů či do deníku, používejte ho, když mluvíte (klidně i sami pro sebe), všímejte si jeho užití v knihách, poslechu či filmech. Jenom tak se vám dostatečně „zaryje“ pod kůži! :)

 

Lekce 77

Další zdroje:

 • Broňův tip: BBC Learning English je úžasná stránka, kde si určitě najdou své všichni studenti angličtiny, je zde opravdová spousta opravdu kvalitních materiálů zaměřujících se na různé úrovně i oblasti angličtiny: http://www.bbc.co.uk/learningenglish/
 • Broňův tip: Voice of America je (také skvělý) „americký“ bratr BBC Learning English, také zde naleznete obrovské množství kurzů a materiálů + aktuální zprávy v angličtině, kde si můžete vybrat jejich jazykovou obtížnost: http://www.voanews.com

 

Lekce 78

Další zdroje:

 • Broňův tip: Obrovské množství materiálů (podcastů) věnujících se angličtině vytvořila v průběhu let české sekce BBC, svým rozsahem a kvalitou nemají v České republice konkurenci, určitě stojí za to (zvláště se hodí k poslechu do auta či při cestách v MHD): http://www.zet.cz/anglicky
 • Broňův tip: Zajímá vás, kolik asi tak slov v angličtině zdáte? Pak není nic lepšího (a lehčího), než se nechat „otestovat“: http://testyourvocab.com

 

Lekce 79

Další zdroje:

 

Lekce 81

Frázová slovesa si můžete skvěle procvičit na stránkách Help for English (dle mého jednoznačně nejlepších českých stránkách věnujících se angličtině). Frázová slovesa jsou zde přehledně rozdělena a také si můžete ověřit jejich znalost v testech. :)

http://www.helpforenglish.cz/slovni-zasoba/frazova-slovesa

Lekce 82

Adam, online učitel z engvid.com si pro vás připravil hezké video, kde se podívá na 10 frázových sloves které se tvoří pomocí slovesa „take“. Jenom pro jistotu dodávám, že video je v angličtině (ale jsou k němu anglické titulky).

https://youtu.be/mrXt9yrZryg

Lekce 83

Funky Phrasal je další skvělý počin z dílny BBC (tentokráte skvěle upravený jejich českou redakcí), kde se dívají na zoubek frázovým slovesům rozděleným dle kategorií (childhood, holidays, clothes…).

https://www.zet.cz/anglicky/funky-phrasals-1

Lekce 84

Jak dobře zvládáte frázová slovesa si můžete otestovat i v krátkém testu (skládajícím se z 25 otázek), který si pro vás připravili na iDnes.cz.

http://zpravy.idnes.cz/Soutez_test.aspx?id=271

Lekce 85

Voice of America také ve své sekci zaměřené na výuku angličtiny vytvořili několik zajímavých videí věnující se právě frázovým slovesům. První z nich se na vás těší v níže uvedeném odkazu. :)

Everyday Grammar: Introducing Phrasal Verbs

Lekce 86

Miniseriál frázových sloves si pro vás také připravila má šikovná kolegyně Markéta na svých stránkách Englishhacker.cz (konkrétně se můžete těšit na slovesa „figer out“, „get rid of“ a „give up“.

http://englishhacker.cz/rubrika/frazova-slovesa/

Lekce 87

Velké množství frázových sloves (rozdělených dle sloves v nich užitých – tedy ty s „get“, „go“, „keep“ atd.) můžete najít na stránce Englishpage.com.

http://www.englishpage.com/prepositions/prepositions.html

Lekce 88

Slavné BBC si pro vás připravilo dokonce dlouhý (a báječně udělaný) „seriál“ věnující se anglickým frázovým slovesům s názvem Face Up to Phrasals (tedy postavte se frázovým slovesům či vypořádejte se s frázovými slovesy. Jenom pozor, je třeba (pokud chcete poslouchat nahrávky) kliknou na „download audio“ protože „listen to“ bohužel nefunguje…

http://www.bbc.co.uk/worldservice/learningenglish/language/faceup/

Lekce 90

Význam veškerých frázových slovech si můžete ověřit ve skvělém Oxfordském slovníku. Velikou výhodou je, že ke každému z nich máte velikou spoustu ukázkových vět, ve kterých vidíte názorně jejich (správné) použití.

https://en.oxforddictionaries.com

Lekce 91

MacMillan (slavné britské nakladatelství) si pro vás připravilo hru, u které si můžete procvičit vaši znalost (jistě báječnou) frázových sloves. Good luck!

http://www.macmillandictionary.com/phrasalVerbsOne/

Lekce 92

Na YouTube najdete i hezké video z dílny BBC vysvětlující použití frázových sloves. Těšit se můžete na krásný anglický přízvuk, text na obrazovce a také procvičení frázových sloves. To vše v 6 minutách. :)

https://youtu.be/FBmjH6nh5-k

Lekce 93

Pro ty z vás, kteří používají skvělou aplikaci na učení se (nejen jazyků) Quizlet, zde mám tip učení se několik základních idiomů s úžasnými obrázky. PS: Pokud Quizlet ještě neznáte, určitě doporučuji tuto aplikaci zkusit, je vážně skvělá!

https://quizlet.com/16668311/phrasal-verbs-with-pictures-flash-cards/

Lekce 94

Vysvětlení a procvičení frázových sloves (v češtině) najdete také na stránce Online jazyky. Kde si také můžete vyzkoušet krátký test (20 otázek).

https://www.onlinejazyky.cz/clanky-anglicka-frazova-slovesa-frazova-slovesa-anglictina.html

Lekce 95

Pro ty z vás, kteří to myslí s frázovými slovesy opravdu vážně je tu pak online slovník frázových sloves. Stačí si vybrat písmeno a ponořit se obrovské spousty frázových sloves, které se tam na vás těší. Vždy je zde dané frázové sloveso, jeho vysvětlení v angličtině a pak také ukázková věta.

http://www.englishpage.com/prepositions/phrasaldictionary.html

Lekce 96

Úžasný video-interaktivní kurz zaměřený na frázová slovesa (jak jinak, že?) pro vás také připravil British Council. Vřele doporučuji ho vyzkoušet (i když je původně určený pro teenagery… :))

http://learnenglishteens.britishcouncil.org/grammar-vocabulary/phrasal-verb-videos

Lekce 97

Webová stránka Perfect English Grammar si pro vás připravila tři cvičení (vždy po 15 frázových slovesech). Nejdříve zde najdete vysvětlení a ukázkové věty a poté si je můžete vyzkoušet v testu.

http://www.perfect-english-grammar.com/phrasal-verbs.html

Lekce 98

Adam, online učitel z engvid.com si pro vás připravil hezké video, kde se podívá na 10 frázových sloves které se tvoří pomocí slovesa „get“. Jenom pro jistotu dodávám, že video je v angličtině (ale jsou k němu anglické titulky).

https://youtu.be/N6f6gPG3p60

Lekce 100

Další zdroje:

 

Lekce 101

Další zdroje:

 

Lekce 102

Další zdroje:

 

Lekce 103

Další zdroje:

 

Lekce 104

Další zdroje:

 • Broňův tip: LingoHack aneb učte se anglicky pomocí autentických zpráv BBC: http://www.bbc.co.uk/learningenglish/english/features/lingohack
 • Broňův tip: EngVid aneb nepřeberné množství videí o angličtině (v angličtině). Skvěle zpracované a zcela zdarma. Můžete si vybírat videa dle témat nebo dle jednotlivých učitelů (každému z nás vyhovuje někdo jiný, že?): http://www.engvid.com
 • Broňův tip: Breaking news English  - super stránka, kde si můžete poslouchat (a číst) zajímavé zprávy rozdělené do šesti úrovní. Také je zde ke každé nahrávce spousta cvičení a aktivit: http://www.breakingnewsenglish.com

 

Lekce 105

Další zdroje:

Broňův tip: English@TheMovies aneb učte se anglické výrazy pomocí filmů, hezky zpracovaná videa od Voice of America.: https://www.youtube.com/playlist?list=PLd9hCvj34W5iVP6xGb5ehJWl9UU-Q0sGu

Broňův tip: Pokud jste středně či více pokročilý student angličtiny a milujete krásně namluvené příběhy, tak si určitě nenechte ujít Dramas z dílny BBC Learning English (najdete zde například Gulliverovy cesty, Alenku v říši divů či Christmas Carol): http://www.bbc.co.uk/learningenglish/english/features/drama

Lekce 106

Další zdroje:

 

Lekce 107

Další zdroje:

 

Lekce 108

Další zdroje:

 

Lekce 109

Další zdroje:

 

Lekce 110

Další zdroje:

 • Broňův tip: English at Work je další skvělý počin BBC, který se pomocí animovaných videí zaměřuje na věci, které se vám mohou hodit, pokud v práci používáte (či plánujete používat) angličtinu: http://www.bbc.co.uk/learningenglish/english/features/english-at-work
 • Broňův tip: Grammar Girl aneb úžasná stránka pro „grammar geeks“, jsou zde podrobně vysvětlené nejrůznější věci týkající se gramatiky, spellingu, užívání čárek a vůbec věcí, které vám možná dlouho vrtají hlavou a jinde jste na ně nenašli srozumitelnou odpověď: http://www.quickanddirtytips.com/grammar-girl

 

Lekce 111

Další zdroje:

 • Broňův tip: ESL Cyber Listening Lab - stránky s obrovským množstvím poslechů. Je to zcela zdarma, můžete si vybrat úroveň obtížnosti. Také zde najdete množství cvičení a kvízů ke všem nahrávkám: http://www.esl-lab.com
 • Broňův tip: Voice of America  - skvělá stránka, kde najdete aktuální zprávy (nejen z USA). K většině z nich jsou i videa a u nich vždy titulky. Báječné je také to, že si můžete vybrat ze tří různých úrovní, dle vaší pokročilosti: http://learningenglish.voanews.com
 • Broňův tip: Pokud ještě nemáte dost gramatiky (a Broni), tak se můžete podívat na jeho video, které se zaměřuje na využití a tvorbu podmínkových vět v angličtině: https://www.youtube.com/watch?v=YtRge3dg2wg
 • Broňův tip: Na stránce Open Culture najdete zdarma (a legálně) ke stažení obrovské množství elektronických knih (většinou staršího data vydání, ale neplatí to vždy): http://www.openculture.com/free_ebooks
 • Broňův tip: Pokud se chcete seznámit se skutečnou hovorovou americkou angličtinou a naučit se (díky neustálému opakování) spoustu nových frází a jako bonus poznat zcela nový svět, určitě se seznamte s americkou show Say yes to the dress! https://www.youtube.com/watch?v=kB_GSstdsFQ
 • Broňův tip: Stránka Open Culture krom obrovského množství knih nabízí také ke stažení cca 900 audio knih (vhodné spíše pro pokročilejší studenty): http://www.openculture.com/freeaudiobooks
 • Broňův tip: Pokud se chystáte studovat vysokou školu v zahraničí, určitě se vám bude hodit animovaný kurz BBC zaměřující se na slovní zásobu a fráze týkající se právě studia v zahraničí: http://www.bbc.co.uk/learningenglish/english/features/english-at-university

 

Lekce 113

Další zdroje:

 • Broňův tip: Web Help for English má velmi hezky zpracovanou (jako ostatně vždy) sekci věnující se právě předložkám: http://www.helpforenglish.cz/gramatika/predlozky
 • Broňův tip: The most common mistakes in English by MrSkypelessons – nejedná se sice o typické Czenglish, ale přesto jsou to chyby časté i mezi českými studenty…https://www.youtube.com/watch?v=GCYAGoYJOc4
 • Broňův tip: Pokuste se propojit vaše (další) koníčky se studiem angličtiny, zvyšuje se tak totiž výrazně šance, že vás angličtina bude bavit (což je opravdu důležité). Pokud tedy například miluje knihy, učte se pomocí četby, jestli jste fanoušky kapely Queen, zkuste překládat jejich texty, atd.

 

Lekce 114

Další zdroje:

 

Lekce 115

Další zdroje:

 

Lekce 116

Další zdroje:

 • Broňův tip: Kaplan International English school má skvělý blog, plný užitečných článků, který je opravdu krásně graficky zpracovaný. https://www.kaplaninternational.com/blog/
 • Broňův tip: Začněte používat jazykový Buzer lístek (skvělý nápad z knihy Konec prokrastinace) – jiným slovy si udělejte seznam věcí, které chcete pro angličtinu dělat každý den a ty si vždy odškrtávejte (a radujte se z toho): https://www.konec-prokrastinace.cz/buzer-listek/
 • Broňův tip: Seznamte se s Markétou, velmi milou a inspirativní učitelkou (nejen) angličtiny, zvláště pak doporučuji její skvělý blog s videi: http://englishhacker.cz/blog/

 

Lekce 117

Další zdroje:

 • Broňův tip: Na stránce Udemi najdete velké množství online kurzů angličtiny, většina je placených, ale na následujícím odkazu se jich na vás těší asi 17 zdarma: https://goo.gl/o9nqoi
 • Broňův tip: Cool učitel James si pro vás připravil hezké video, ve kterým vysvětluje základní užití čtyř základních anglických předložek (at, on, in, by): https://www.youtube.com/watch?v=sN5H7YTo_IQ
 • Broňův tip: Pokud pravidelně cestujete, ať už autem či veřejnou dopravou, zkuste si vybudovat zvyk, že jen co zahájíte cestu, začínáte poslouchat (například zjednodušené knihy). Časem to bude pro vás zcela přirozené (a hlavně velmi prospěšné pro vaši angličtinu).

 

Lekce 118

Další zdroje:

 • Broňův tip: Learn English through Comedy Film Funny English conversation with Subtitles aneb někdy název řekne vše, co potřebujete vědět (a tak je tomu i s následujícími, trošku postaršími, ale přesto užitečnými) videi: https://www.youtube.com/watch?v=nDzm7xrg7o0
 • Broňův tip: Čtěte a poslouchejte tisíce knih legálně a zdarma díky projektu LibriVox: https://librivox.org

 

Lekce 119

Další zdroje:

 

Lekce 120

Další zdroje:

Broňův tip: English Pronunciation in Use Elelentary aneb Broňova druhá nejoblíbenější kniha zabývající se anglickou výslovností (součástí balení je také 5 cédéček): http://www.cambridge.org/gb/cambridgeenglish/catalog/grammar-vocabulary-and-pronunciation/english-pronunciation-use-elementary

Broňův tip: Lyrics Training - skvělá stránka, kde můžete procvičovat poslech pomocí svých oblíbených písní (výběr je opravdu nepřeberný). Stačí si zvolit píseň a jednu ze čtyř obtížností (dle vybrané úrovně doplňujete větší či menší počet slov z texu písně). Úžasná stránka pro all music lovers! http://lyricstraining.com

Broňův tip: Pokládáme za prakticky vyloučené, že byste se ještě nesetkali s legendárním Italem na Maltě, ale pokud přece jenom náhodou ne, tak se určitě moc pobavíte při následujícím videu: https://www.youtube.com/watch?v=JAFQFvSPhQ8&utm_medium=social&utm_campaign=postplanner&utm_source=facebook.com

Lekce 121

Další zdroje:

 • Broňův tip: American Stories je počit Voice of America, který nám přináší krásně zpracovaných 56 klasických amerických příběhů, ty jsou nejen hezky načtené, ale můžete také sledovat text na obrazovce: https://www.youtube.com/playlist?list=PLd9hCvj34W5gR8u7liXqZeWLsVnhR5ZPV
 • Broňův tip: Lindsay, Michelle, and Jessica jsou tři americké učitelky angličtiny, které si pro vás připravili obrovské množství podcastů (rozdělených do jednotlivých témat) na své stránce All Ears English Podcast (vhodné spíše pro pokročilejší studenty): https://www.allearsenglish.com
 • Broňův tip: Pokud se chcete pobavit a procvičit si výslovnost slova „hamburger“, určitě se podívejte na následující video: https://www.youtube.com/watch?v=kB_GSstdsFQ

 

Lekce 122

Další zdroje:

 • Broňův tip: Problematická slova v angličtině – česko-anglický slovník – velmi užitečná kniha, kterou si můžete zdarma prohlédnou a pak levně zakoupit: http://zkraceno.cz/truum
 • Broňův tip: English Club – English Pronunciation Moc hezky zpracovaná stránka věnující se správné anglické výslovnosti, přízvuku, spojování slov, intonaci atd: https://www.denglishclub.com/pronunciation/
 • Broňův tip: Forvo aneb slovník výslovnosti – skvělé místo, kde si můžete ověřit, jestli skutečně vyslovujete to či ono slovo tak, jako rodily mluvčí (mimochodem, je zde také dobrá výuková část): https://cs.forvo.com/

 

Lekce 123

Další zdroje:

 

Lekce 151
Studijní materiály ke stažení
Lekce 171

UNDER x BELOW

ABOVE x OVER

IN x AT (BUDOVY)

IN x ON (THE PICTURE)

BETWEEN x AMONG

AROUND x BEHIND (THE CORNER)

BEFORE x IN FRONT OF

Lekce 227

K této lekci nejsou dostupné žádné studijní materiály

Lekce 309
Lekce 311
Lekce 312
Studijní materiály ke stažení
Lekce 351
Studijní materiály ke stažení
Lekce 353
Studijní materiály ke stažení
Lekce 354
Studijní materiály ke stažení
Lekce 355
Studijní materiály ke stažení
Lekce 356
Studijní materiály ke stažení
Lekce 357
Studijní materiály ke stažení
Lekce 358
Studijní materiály ke stažení
Lekce 386
Studijní materiály ke stažení
Stáhnout podklady

Začněte studovat ještě dnes:

Cena: 4 690 Kč s DPH

Počet lekcí:
412
Celková délka:
23:26 hod